2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu (w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia – zwanego „JEDZ”, sporządzanego i składanego zgodnie z zasadami określonymi w IDW - tom I SIWZ).
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, jednolity dokument (JEDZ) składa każdy z tych Wykonawców.