Fógra um dhámhachtain conartha
Torthaí an nós imeachta soláthair
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
EU ETS (Scéim an AE i ndáil le Trádáil Astaíochtaí) a chur chun feidhme: anailís ar fhreagairtí náisiúnta d'Airteagal 21 de Threoir EU ETS.
Uimhir thagartha: CLIMA.C.2/SER/2017/0005.
II.1.2)Príomhchód CPV90700000 Environmental services
II.1.4)Cur síos achomair:
Tacaíocht don AS um Ghníomhú ar son na hAeráide cur chun feidhme éifeachtach Airteagal 21 de Threoir EU ETS a choimeád. Tá fócas ar leith de dhíth ar an athbhreithniú ar thuarascálacha náisiúnta um Airteagal 21 a chuireann 28 mBallstát an AE, an Íoslainn, Lichtinstéin agus an Iorua isteach gach bliain maidir leis an dóigh a gcuireann siad riachtanais na Treorach i bhfeidhm. Tá an tseirbhís sceidealaithe chun tuarascálacha náisiúnta a chlúdach arna gcur isteach in 2017 agus in 2018. Is é an príomhthoradh a bheidh ann gach bliain athbhreithniú teicniúil mionsonraithe ar na tuarascálacha náisiúnta. Soláthrófar seiceáil bhreise ar cháilíocht leis an tseirbhís freisin ar na haighneachtaí náisiúnta agus ar mholtaí maidir le feabhsúcháin riachtanacha.
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise90700000 Environmental services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Conradh singil de 21 mhí lena gclúdaítear riachtanas seirbhíse maidir le tuarascálacha náisiúnta ar Airteagal 21 arna gcur isteach in 2017 agus a dhéanfar an athuair maidir le tuarascálacha náisiúnta ar Airteagal 21 arna gcur isteach in 2017 (buiséad iomlán de 150 000 EUR).