2. Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania na podstawie obligatoryjnych przesłanek wykluczenia opisanych w art. 24 ust. 1 pzp w zw. z art. 133 ust.4 pzp oraz przesłanek fakultatywnych opisanych w art. 24 ust. 5 pkt 1 i pkt 8 pzp.
5. Wykonawca w terminie 3 dni od dnia przekazania informacji, o której mowa w art. 57 ust. 1 pzp przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 pzp, sporządzonym zgodnie z Załącznikiem nr 7 do Ogłoszenia.