Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Toiminnanohjausjärjestelmä
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72212451 Toiminnanohjausohjelmistojen (ERP) kehittämispalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintayksikkö kilpailuttaa julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista säädetyn lain (1397/2016, hankintalaki) mukaisella kilpailutuksella teknologiaratkaisua toiminnanohjausjärjestelmän hankintaa varten.
Hankinnan kohteena on toiminnanohjausjärjestelmän käyttöoikeuden hankinta. Hankintayksikkö tulee hankkimaan toiminnanohjausjärjestelmän käyttöönottoa koskevia palveluja erikseen.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48451000 Ohjelmatuotteet toiminnanohjaukseen (ERP)
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: