Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ausschreibung Nr. Chafea/2016/Health/18 betreffend die Unterstützung des Expertennetzwerks zur Planung und Prognose des Bedarfs an Fachkräften im Gesundheitswesen.
Referenznummer der Bekanntmachung: Chafea/2016/Health/18.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil73110000 Forschungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ziel dieses Auftrags ist die Aufrechterhaltung der länderübergreifenden Zusammenarbeit und die Unterstützung der Mitgliedstaaten im Zusammenhang mit dem Ausbau ihres Wissens, der Verbesserung ihrer Instrumente und der Steigerung ihrer Effektivität bei Planungsprozessen und entsprechenden politischen Maßnahmen in Bezug auf Fachkräfte im Gesundheitssektor.
Der Auftrag zielt darauf ab, die im Rahmen der gemeinsamen Maßnahme zur Planung und Prognose des Bedarfs an Fachkräften im Gesundheitswesen (health workforce planning and forecasting — HWF) begonnenen Tätigkeiten im Einklang mit den bereits erzielten Ergebnissen fortzusetzen.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Siehe Ausschreibungsunterlagen.
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Πρόσκληση υποβολής προσφορών αριθ. Chafea/2016/Health/18 σχετικά με την υποστήριξη του δικτύου εμπειρογνωμόνων για τον σχεδιασμό και την πρόβλεψη εργατικού δυναμικού στον τομέα της υγείας.
Αριθμός αναφοράς: Chafea/2016/Health/18.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV73110000 Υπηρεσίες έρευνας
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος της παρούσας σύμβασης είναι η διατήρηση διακρατικής συνεργασίας και η παροχή υποστήριξης προς τα κράτη μέλη για την αύξηση των γνώσεών τους, τη βελτίωση των εργαλείων τους και την επιτυχή εκπλήρωση της επίτευξης υψηλότερης αποδοτικότητας όσον αφορά τις διαδικασίες και την πολιτική για τον σχεδιασμό εργατικού δυναμικού στον τομέα της υγείας.
Η σύμβαση θα χρησιμεύσει για τη συνέχιση των εργασιών που έχουν αναληφθεί από την κοινή δράση σχετικά με το εργατικό δυναμικό του τομέα υγείας και στοχεύει να διατηρήσει συνοχή ως προς τα επιτεύγματά της.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Βλέπε συγγραφή υποχρεώσεων.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Call for tender No Chafea/2016/Health/18 concerning the support for the health workforce planning and forecasting expert network.
II.1.2)Main CPV code73110000 Research services
II.1.4)Short description:
The purpose of this contract is to sustain cross-country cooperation and provide support to Member States to increase their knowledge, improve their tools and succeed in achieving a higher effectiveness in health workforce planning processes and policy.
It will serve to continue the work undertaken by the joint action HWF and aims to be consistent with its achievements.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
See tender specifications.
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Bando di gara n. Chafea/2016/Health/18 concernente il sostegno alla rete di esperti di pianificazione e previsione del personale sanitario.
Numero di riferimento: Chafea/2016/Health/18.
II.1.2)Codice CPV principale73110000 Servizi di ricerca
II.1.4)Breve descrizione:
Lo scopo del presente appalto è sostenere la cooperazione transnazionale e fornire sostegno agli Stati membri per aumentarne le conoscenze, migliorarne gli strumenti e pervenire a una maggiore efficienza nei processi e nelle politiche di pianificazione del personale sanitario.
L'appalto servirà a continuare l'attività intrapresa dall'azione congiunta relativa al personale sanitario e mira a essere coerente con i risultati di quest'ultima.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto: II.2.5)Criteri di aggiudicazioneIl prezzo non è il solo criterio di aggiudicazione e tutti i criteri sono indicati solo nei documenti di gara
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Sejħa għall-offerti Nru Chafea/2016/Health/18 li tikkonċerna l-appoġġ għall-ippjanar tas-saħħa tal-forza tax-xogħol u t-tbassir ta' netwerk ta' esperti.
Numru ta' referenza: Chafea/2016/Health/18.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV73110000 Servizzi ta' riċerka
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-iskop ta' dan il-kuntratt hu li jsostni kooperazzjoni bejn il-pajjiżi u jipprovdi appoġġ lill-Istati membri biex iżidu l-għarfien tagħhom, itejbu l-għodod tagħhom u jirnexxielhom jiksbu effettività ogħla fil-proċessi u l-politika tal-ippjanar tas-saħħa tal-forza tax-xogħol.
Se jservi biex ikompli x-xogħol magħmul permezz ta' azzjoni konġunta HWF u jimmira li jkun konsistenti mal-kisbiet tiegħu.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Ara l-ispeċifikazzjonijiet tas-sejħa għall-offerti.