A Kormány az Európai Unió vagy más nemzetközi szervezet felé vállalt kötelezettséggel összefüggő, a 2007–2013 programozási időszakban a Kormány által a nemzeti fejlesztési miniszter hatáskörébe utalt beruházások, valamint a 2014-2020 programozási időszakban a szennyvízelvezetési és -tisztítási, a hulladékgazdálkodási és az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításáról szóló 339/2014. (XII. 19.) rendeletében Ajánlatkérő feladatai közé utalja többek között az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítását.
Ennek megfelelően a jelen közbeszerzési eljárás második részének tárgya: „Vállalkozási szerződés a KEHOP-2.1.3-15-2016-00003 azonosítószámú „Nyugat- és Dél-Dunántúli ivóvízminőség-javító program 1. (NYDDU1)” elnevezésű projekt megvalósításához szükséges tervezési és kivitelezési feladatok ellátására a FIDIC Sárga Könyv feltételei szerint (Szentlőrinc, Lakócsa, Potony, Szentborbás, Tótújfalu, Csokonyavisonta, Darány, Istvándi, Taszár, Orci)”
A kivitelezés főbb tájékoztató jellegű mennyiségei az alábbiak:
Szentlőrinc:
A projekt keretében egy 900 m³/d kapacitású vastalanító, ammóniummentesítő, valamint gáztalanító komplex vízkezelő berendezés, valamint a kapcsolódó létesítmények (kezelőépület, udvartéri medencék, ülepítők, udvartéri vezetékek) épülnek ki, kerülnek átalakításra/felújításra.
A jelenlegi, erősen leromlott állapotú, nem elegendő kapacitású (100 m³) víztorony helyett egy új, 250 m³-es víztorony épül.
Új kút fúrása tervezett (keresztespusztai új kút), 3 meglévő (üzemen kívüli) kút melléfúrással történő felújítása, valamint további két kút gépészeti felújítása történik meg. 4 db kút eltömedékelésre kerül.
A projekt keretében megtörténik a teljes hálózat mosatása.
Lakócsa (Potony, Szentborbás, Tótújfalu)
A projekt keretében a Lakócsa–Potony–Tótújfalu rendszerhez távvezetékkel csatlakozik Szentborbás település (kiépítésre kerülő távvezeték hossza 3 449,2 fm). A Lakócsai vízmű területén egy 254 m³/d (17 m³/h) kapacitású vas-, mangán és ammónium-mentesítő, valamint gáztalanító komplex vízkezelő berendezés, valamint a kapcsolódó létesítmények (kezelőépület, udvartéri medencék, ülepítők, udvartéri vezetékek) épülnek ki, kerülnek átalakításra/felújításra.
A vízellátás biztonsága érdekében 1 db új tartalék kút kiépítése szükséges, valamint a meglévő (továbbra is üzemelő) lakócsai I. sz. kút gépészeti felújítása is megtörténik.
Felújításra kerül a Szentborbási 50 m³-es víztorony, valamint a Lakócsai víztorony töltővezetéke.
A projekt keretében megtörténik a teljes hálózat mosatása.
Csokonyavisonta (-Rinyaújlak)
Csokonyavisonta és Rinyaújlak egy rendszert képez, Rinyaújlak jelenleg is távvezetéken kapcsolódik a csokonyavisontai vízellátó műhöz.
A projekt keretében egy 400 m³/d kapacitású vas-, mangántalanító, ammónium, továbbá arzénmentesítő komplex vízkezelő berendezés, valamint a kapcsolódó létesítmények (kezelőépület, udvartéri medencék, ülepítők, udvartéri vezetékek) épülnek ki, kerülnek átalakításra/felújításra.
A vízigények kielégítéséhez 1 db üzemi és 1 db tartalék kutat kell létesíteni. A tervezett kutak mélysége 150 m. A meglévő két kutat el kell tömedékelni.
A tervezett kutak várhatóan vas, mangán, arzén és ammónium tekintetében fogják meghaladni a vonatkozó határértékeket. A nyersvíz kezelésére új technológia kiépítése szükséges. A technológia tervezett próbaüzeme 3 hónap. A meglévő technológiát el kell bontani.
Az új vízkezelő technológia telepítéséhez a meglévő gépházat bővíteni kell.
A vízkezelő technológia után a kezelt víz a új 100 m³-es tisztavíz medencébe jut, onnan 2+1 db hálózati szivattyú juttatja a vizet a hálózatba.
A villamos berendezéseket cserélni kell, az irányítástechnikai rendszert ki kell alakítani.
A vízműtelep udvarterén új vezetékeket, burkolatokat kell építeni.
A hálózatban szükséges nyomást a meglévő víztorony biztosítja. A víztorony építészeti és gépészeti felújítása is szükséges.
Folytatás itt: VI.3) pont