Υπάρχει ένα σφάλμα (bug) που επηρεάζει τον τρόπο με τον οποίο εμφανίζονται οι URL στις προκηρύξεις μέσω ηλεκτρονικών εντύπων. Εργαζόμαστε για την επίλυση του προβλήματος. Στο μεταξύ, σας προτείνουμε να αφαιρέσετε το κόμμα (ή οποιονδήποτε άλλο ειδικό χαρακτήρα) που εμφανίζεται στο τέλος του URL. Σας ζητούμε συγγνώμη για τις δυσάρεστες συνέπειες που ενδεχομένως αυτό σας προκαλεί.
Υπηρεσίες - 421527-2018
Δανία-Κοπεγχάγη: Παροχή προσωρινού προσωπικού για τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Περιβάλλοντος (ΕΟΠ)
2018/S 187-421527
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή προσωρινού προσωπικού για τον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Περιβάλλοντος (ΕΟΠ)
Αριθμός αναφοράς: EEA/ADS/18/012
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
79621000 Υπηρεσίες διάθεσης προσωπικού γραφείου
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο ΕΟΠ ενδέχεται να χρειαστεί προσωρινό προσωπικό, συμπληρωματικά προς το μόνιμο προσωπικό του για τους ακόλουθους λόγους:
— αντικατάσταση του προσωπικού που απουσιάζει λόγω άδειας μητρότητας, παρατεταμένης αναρρωτικής άδειας ή για άλλους λόγους,
— αντιμετώπιση των περιόδων αιχμής κατά τις οποίες απαιτείται συμπληρωματικό δυναμικό για καθορισμένο χρονικό διάστημα,
— εκτέλεση, σε προσωρινή βάση, καθηκόντων τα οποία απαιτούν συγκεκριμένες ικανότητες που δεν διατίθενται εντός του ΕΟΠ.
Με την προκήρυξη της παρούσας πρόσκλησης υποβολής προσφορών, ο ΕΟΠ επιθυμεί να συνάψει σύμβαση με ένα γραφείο εύρεσης εργασίας το οποίο είναι σε θέση να παράσχει προσωρινό προσωπικό εντός λογικού χρονικού πλαισίου και σύμφωνα με τα ζητούμενα επαγγελματικά προσόντα.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Κατόπιν αιτήματος του ΕΟΠ, ο επιλεγείς ανάδοχος αναμένεται να παράσχει προσωρινό προσωπικό για το ακόλουθο πλαίσιο δραστηριοτήτων:
— γραμματειακή υποστήριξη,
— ταξινόμηση και αρχειοθέτηση,
— γενική διοικητική υποστήριξη,
— παροχή βοήθεια στις εγκαταστάσεις,
— παροχή υποστήριξης στη διοργάνωση συνεδριάσεων, διασκέψεων και εκδηλώσεων,
— σύνταξη αλληλογραφίας και επεξεργασία εγγράφων,
— υποστήριξη δημοσίων συμβάσεων,
— εισαγωγή δεδομένων και χρηματοδοτική βοήθεια.
Παρατήρηση: Ο ανωτέρω κατάλογος δεν είναι εξαντλητικός και είναι απλώς ενδεικτικός του είδους των αναθέσεων που ενδέχεται να προκύψουν.
Ο ΕΟΠ απαιτεί 2 τύπους προφίλ για προσωρινό προσωπικό:
1) Γραμματέας, και
2) Βοηθός (διοικητικών θεμάτων/οικονομικών θεμάτων/επικοινωνίας). Οι εργασίες και η περιγραφή εργασίας σε κάθε έναν από τους 2 τύπους προφίλ ενδέχεται να διαφέρουν ελαφρώς.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Provision of interim staff for the European Environment Agency (EEA)
Reference number: EEA/ADS/18/012
II.1.2)Main CPV code79621000 Supply services of office personnel
II.1.4)Short description:
The EEA may need interim staff, as a complement to its statutory staff, for the following reasons:
— to replace staff absent because of maternity leave, extended sick leave or other reasons,
— to cope with peak periods which require additional workforce for a fixed period of time,
— to carry out, on a temporary basis, tasks which require specific competencies which are not available within the EEA.
By launching this call for tenders, the EEA seeks to contract an employment agency who can provide interim staff within a reasonable timeframe and in line with the requested professional profiles.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Upon request from the EEA, the selected contractor is expected to provide interim staff for the following frame of activities:
— secretarial support,
— filing and archiving,
— general administrative support,
— facilities assistance,
— support to the organisation of meetings, conferences and events,
— drafting of correspondence and editing of documents,
— public procurement support,
— data input and financial assistance.
Remark: the list above is not exhaustive and is merely indicative of the type of assignments likely to arise.
The EEA requires 2 types of profiles for interim staff:
1) Secretary and
2) Assistant (administrative/financial/communication). The tasks and job description within each of the 2 profile types may differ slightly.
A nova versão do portal do Diário Eletrónico dos Concursos (TED) será tornada pública no dia 29 de janeiro de 2024 (data a confirmar). Para saber quais os melhoramentos e novas funcionalidades incorporados nesta nova versão, bem como o que implicam para os utilizadores, convidamo-lo a ler o nosso artigo sobre o assunto.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Disponibilização de pessoal temporário para a Agência Europeia do Ambiente (AEA)
Número de referência: EEA/ADS/18/012
II.1.2)Código CPV principal
79621000 Serviços de fornecimento de pessoal de escritório
II.1.4)Descrição resumida:
A AEA pode necessitar de pessoal temporário para complementar o seu pessoal estatutário, pelos seguintes motivos:
— para substituir pessoal ausente devido a licença de maternidade, baixa médica prolongada ou ausente por outros motivos,
— enfrentar períodos de grande volume de trabalho durante os quais é requerido pessoal suplementar para um período determinado,
— para executar, temporariamente, tarefas que exigem competências específicas que não se encontram disponíveis na AEA.
Como lançamento deste anúncio de concurso, a AEA,pretende contratar uma agência de trabalho que possa disponibilizar pessoal temporário, dentro de um prazo razoável e de acordo com os perfis profissionais requeridos.
II.1.5)Valor total estimado
Valor sem IVA: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotes
Contrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.4)Descrição do concurso:
Mediante pedido da AEA, o contratante selecionado deverá disponibilizar pessoal temporário para o seguinte quadro de atividades:
— apoio de secretariado,
— classificação e arquivo,
— apoio administrativo geral,
— assistência às instalações,
— apoio à organização de reuniões, conferências e eventos,
— redação de correspondência e edição de documentos,
— apoio a contratos públicos,
— inserção de dados e assistência financeira.
Observação: a lista supramencionada não é exaustiva e é meramente indicativa do tipo de missões que poderão surgir.
A AEA requer 2 tipos de perfis para o pessoal temporário:
1) Secretário(a) e
2) Assistente (administrativo/financeiro/comunicação). As tarefas e a descrição de funções para cada um dos 2 tipos de perfis podem diferir ligeiramente.