VII.1.2)Text to be corrected in the original noticeSection number: III.1.1
Place of text to be modified: Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Instead of:
Wykaz i krótki opis warunków:
2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie następujących podmiotowych środków dowodowych:
a. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
i. art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp,
ii. art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
- sporządzonej nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem.
b. oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu UOchrKonk z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wg.wzoru z Zał. nr 6 do IDW.
c. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z Postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
• art. 108 ust. 1 pkt 3Pzp,
• art. 108 ust. 1 pkt 4Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
• art. 108 ust.1 pkt 5Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
• art. 108 ust.1 pkt 6Pzp,
• art. 109 ust. 1 pkt 1) Pzp, odnośnie naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych(t.j.Dz.U.2019 r.poz.1170zzm.),
• art. 109 ust. 1 pkt 8)-10) Pzp,
- wg. wzoru z Zał. nr 7 do IDW.
d. informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 3 m-ce przed jej złożeniem;
e. odpisu lub informacji z KRS lub CEiDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 m-ce przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; w przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności tych dokumentów w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający pobierze samodzielnie z tych baz danych wskazane przez Wykonawcę dokumenty;
f. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 m-ce przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
g. zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej ZUS lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej KRUS potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 m-ce przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem dotyczącym złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności
Read:
• art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp,
• art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
• art. 108 ust.1 pkt 5 Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
• art. 108 ust.1 pkt 6 Pzp,
• art. 109 ust. 1 pkt 1) Pzp, odnośnie naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych(t.j.Dz.U.2022 r.poz.1452),
Section number: II.2.7
Place of text to be modified: Okres obowiązywania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów
Koniec: 30/09/2034
Niniejsze zamówienie podlega wznowieniu: nie
Zamówienie podstawowe:
a. Dostawa Pojazdów:
i. pierwszy Pojazd - nie później niż w terminie 36 miesięcy od dnia zawarcia Umowy;
ii. pozostałe 3 szt. Pojazdów - nie później niż w terminie 39 miesięcy od dnia zawarcia Umowy;
b. Przeszkolenie wskazanych osób – przed datą zgłoszenia pierwszego Pojazdu do odbioru;
c. Usługi utrzymania Pojazdów - 10 lat od dnia faktycznego przekazania poszczególnych Pojazdów do eksploatacji.
Zamówienie w ramach Prawa Opcji:
a. Dostawa dodatkowego Pojazdu/Pojazdów – w terminie 24 miesięcy od dnia otrzymania przez Wykonawcę oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z Prawa Opcji, jednak nie wcześniej niż po dostawie ostatniego Pojazdu w ramach zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem, że maksymalna liczba Pojazdów, jaką Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć w jednym miesiącu nie przekroczy 2 sztuk; Prawo Opcji może być wykonane przez Zamawiającego nie później niż w terminie 4 lat od dnia podpisania Umowy;
b. Przeszkolenie wskazanych osób – przed datą zgłoszenia dodatkowego Pojazdu/pierwszego dodatkowego Pojazdu do odbioru;
c. Usługi utrzymania dodatkowego Pojazdu/Pojazdów – 10 lat od dnia faktycznego przekazania każdego z dodatkowych Pojazdów do eksploatacji, pod warunkiem otrzymania przez Wykonawcę oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z Prawa Opcji II, przy czym Prawo Opcji II wykonane być może przez Zamawiającego nie później niż w terminie 4 lat od dnia podpisania umowy.