Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Plánování cílů v oblasti environmentálního zdaňování a rozpočtové reformy: Internalizace externích nákladů na životní prostředí
Spisové číslo: ENV.F.1/SER/2018/0026
II.1.2)Hlavní kód CPV90700000 Environmentální služby
II.1.4)Stručný popis:
Tato přípravná fáze bude vycházet z pilotního projektu „Budování kapacit pro environmentální daňovou reformu“ z roku 2015 (v platnosti od 2016-2017). Má 2 hlavní cíle:
– uvést závěry pilotního projektu do praxe prostřednictvím poskytování operačního poradenství zainteresovaným stranám a napomoci k jejich zapojení do rozhodovacího procesu a také zmapovat potenciální oblasti, ve kterých by ekonomické nástroje, včetně zdanění, mohly být nákladově účinným řešením v rámci zakrytí realizačních nedostatků v environmentální politice,
– provést analýzu dotací, které vyvolávají environmentálně škodlivé chování, pomocí prezentace externích nákladů na životní prostředí, které způsobují v určitých oblastech, a která opatření by mohla být zavedena pro jejich internalizaci.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 750 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.4)Popis zakázky:
Otevřená výzva k podání nabídek.
Samostatná zakázka na služby v délce 20 měsíců s celkovým rozpočtem 750 000 EUR.
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Mappatura degli obiettivi nel campo della tassazione ambientale e della riforma del bilancio: internalizzazione dei costi esterni ambientali
Numero di riferimento: ENV.F.1/SER/2018/0026
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
Tale azione preparatoria si baserà sul progetto pilota 2015 "Capacity building for Environmental Tax Reform" ("Sviluppo delle capacità per la riforma delle tasse ambientali", operativo tra il 2016 e il 2017) Gli obiettivi principali sono 2:
— messa in pratica delle conclusioni del progetto pilota mediante la creazione di orientamenti operativi per le parti interessate, allo scopo di provocare il loro coinvolgimento nel processo decisionale e mappare le potenziali aree in cui gli strumenti economici, compresa la tassazione, rappresenteranno una soluzione economicamente efficace a copertura delle lacune nell'attuazione della politica ambientale,
— analisi dei sussidi che generano comportamenti dannosi per l'ambiente con la descrizione delle esternalità ambientali che causano in determinate aree e quali misure potrebbero comportare la loro internalizzazione.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 750 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta.
Singolo appalto di servizi di 20 mesi con un bilancio di 750 000 EUR.
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Obiective de cartografiere în domeniul impozitării mediului și al reformei bugetare: Internalizarea costurilor externe de mediu
Număr de referinţă: ENV.F.1/SER/2018/0026
II.1.2)Cod CPV principal90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
Această acțiune pregătitoare se va baza pe proiectul-pilot din 2015 "Consolidarea capacităților pentru reforma fiscală în domeniul mediului" (care are loc în perioada 2016-2017). Acesta are 2 obiective principale:
— punerea concluziilor proiectului-pilot în practică prin furnizarea de orientări operaționale părților interesate pentru a declanșa angajamentul acestora în procesul de luare a deciziilor și cartografierea domeniilor potențiale în care instrumentele economice, inclusiv fiscalitatea, ar fi o soluție rentabilă pentru acoperirea lacunelor din politica de mediu,
— analizarea subvențiilor care declanșează comportamente dăunătoare mediului, prin prezentarea externalităților de mediu pe care acestea le provoacă în anumite domenii și măsurilor care ar putea aduce internalizarea acestora.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 750 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cerere deschisă pentru ofertă.
Contract de servicii unic cu o durată de 20 de luni, cu un buget total de 750 000 EUR.