We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 425054-2022
Romania-Cluj-Napoca: Granules, chippings, stone powder, pebbles, gravel, broken and crushed stone, stone mixtures, sand-gravel mixtures and other aggregates
2022/S 148-425054
Contract award notice – utilities
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Granule, criblură, nisip fin, pietre mici, pietriş, piatră fărâmiţată şi concasată, amestecuri de piatră, amestec de nisip şi pietriş şi alte agregate
Reference number: RO14476722/2021, -PAAS 2021- II c).1 poz.11
II.1.2)Main CPV code
14212000 Granules, chippings, stone powder, pebbles, gravel, broken and crushed stone, stone mixtures, sand-gravel mixtures and other aggregates
II.1.4)Short description:
Prin prezenta procedura se doreste incheierea unui acord cadru pentru produse de balastiere ( conform cerintelor mentionate in CS) .
Achiziția urmareste asigurarea la lucrarile de mentenanta/reparatii/investitii a acestor tipuri de produse pentru toate sucursalele din cadrul DEER SA.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor)
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet(prin raspunsul consolidat) tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 13-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor,prevazuta in anuntul de participare publicat in SEAP. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot 11 - Dambovita
Lot No: 11
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Achiziția urmareste asigurarea necesarului de produse de balastiera si transport la lucrarile de mentenanta/reparatii/investitii la retelelele de distributie a energiei electrice din cadrul sucursalei .
min 210 MC max 320 MC
min 270 kM max 1300 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 14.450 lei fara TVA
Lot 13 - Alba
Lot No: 13
min 43 MC max 246 MC
min 90 kM max 1060 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 3.430 lei fara TVA. Primul contract subsecvent se va atribui la incetarea valabilitatii acordului cadru aflat in derulare, respectiv 31.12.2021
Lot 4 - Maramures
Lot No: 4
min 100 MC max 620 MC
min 100 To max 660 To
min 200 kM max 7000 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 13.425 lei fara TVA
Lot 1 - Cluj
Lot No: 1
min 905 MC max 6200 MC
min 50 To max 400 To
min 300 kM max 20400 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 54.025 lei fara TVA
Lot 16 - Harghita
Lot No: 16
min 66 MC max 1388 MC
min 290 kM max 2200 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 6.445 lei fara TVA.Primul contract subsecvent se va atribui la incetarea valabilitatii acordului cadru aflat in derulare, respectiv 31.12.2021
Lot 15 - Sibiu
Lot No: 15
min 265 MC max 1260 MC
min 230 kM max 1700 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 17.975 lei fara TVA. Primul contract subsecvent se va atribui la incetarea valabilitatii acordului cadru aflat in derulare, respectiv 31.12.2021
Lot 18 - Brasov
Lot No: 18
min 160 MC max 1600 MC
min 148 kM max 6040 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 10.105 lei fara TVA.Primul contract subsecvent se va atribui la incetarea valabilitatii acordului cadru aflat in derulare, respectiv 31.12.2021
Lot 12 - Vrancea
Lot No: 12
min 200 MC max 390 MC
min 750 kM max 1250 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 18.625 lei fara TVA
Lot 5 - Bistrita
Lot No: 5
min 450 MC max 2030 MC
min 20 To max 40 To
min 200 kM max 4500 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 29.800 lei fara TVA
Lot 6 - Salaj
Lot No: 6
min 200 MC max 1290 MC
min 90 To max 310 To
min 250 kM max 4900 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 19.150 lei fara TVA
Lot 2 - Bihor
Lot No: 2
min 493 MC max 4165 MC
min 20 To max 160 To
min 650 kM max 33600 kM
valoarea estimata a celui mare contract subsecvent este 35.185 lei fara TVA
Lot 14 - Mures
Lot No: 14
min 80 MC max 382 MC
min 130 kM max 1160 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 6.115 lei fara TVA. Primul contract subsecvent se va atribui la incetarea valabilitatii acordului cadru aflat in derulare, respectiv 31.12.2021
Lot 17 - Covasna
Lot No: 17
min 378 MC max 924 MC
min 380 kM max 1000 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 27.510 lei fara TVA.Primul contract subsecvent se va atribui la incetarea valabilitatii acordului cadru aflat in derulare, respectiv 31.12.2021
Lot 3 - Satu Mare
Lot No: 3
min 845 MC max 6765 MC
min 20 To max 260 To
min 200 kM max 11000 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 56.000 lei fara TVA
Lot 9 - Galati
Lot No: 9
min 80 MC max 310 MC
min 250 kM max 1300 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 6.900 lei fara TVA
Lot 8 - Buzau
Lot No: 8
min 205 MC max 460 MC
min 350 kM max 900 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 16.125 lei fara TVA
Lot 10 - Braila
Lot No: 10
min 455 MC max 845 MC
min 2300 kM max 3500 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 45.325 lei fara TVA
Lot 7 - Prahova
Lot No: 7
min 148 MC max 550 MC
min 160 kM max 1000 kM
valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este 8.940 lei fara TVA