Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή υπηρεσιών διαχείρισης έργων, αρχιτεκτονικής και ανάλυσης απαιτήσεων στον τομέα της τεχνολογίας πληροφοριών
Αριθμός αναφοράς: AO/002/22
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV72220000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών για συστήματα και τεχνικά θέματα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος της παρούσας πρόσκλησης υποβολής προσφορών είναι η παροχή υπηρεσιών σχετικά με τη διαχείριση έργων, την αρχιτεκτονική και την ανάλυση απαιτήσεων στον τομέα της τεχνολογίας πληροφοριών (ΤΠ). Το Γραφείο προτίθεται να αναθέσει, για κάθε τμήμα, κατ' ανώτατο όριο τέσσερις συμβάσεις-πλαίσια στο πλαίσιο του μηχανισμού διαδοχικής σειράς για την παροχή των εν λόγω εξωτερικών υπηρεσιών ΤΠ.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 48 048 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για μέγιστο αριθμό τμημάτων: 2
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Υπηρεσίες διαχείρισης έργων και αρχιτεκτονικής στον τομέα της τεχνολογίας πληροφοριών
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV72220000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών για συστήματα και τεχνικά θέματα
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Οι υπηρεσίες που θα παρασχεθούν σχετίζονται με:
• τη διαχείριση προγραμμάτων, τη διαχείριση έργων και την υποστήριξη έργων στον τομέα της τεχνολογίας των πληροφοριών,
• την αρχιτεκτονική στον τομέα της τεχνολογίας των πληροφοριών.
Υπηρεσίες ανάλυσης απαιτήσεων στον τομέα της τεχνολογίας πληροφοριών
Αριθμός τμήματος: 2
Στόχος του παρόντος διαγωνισμού είναι η παροχή υπηρεσιών ανάλυσης απαιτήσεων στον τομέα της τεχνολογίας πληροφοριών, με στόχο τη διαμόρφωση λειτουργικών και μη λειτουργικών απαιτήσεων και την υποστήριξη κατά τη διάρκεια του κύκλου ζωής των λύσεων πληροφόρησης.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Provision of Services of Project Management, Architecture and Requirements Analysis in the Field of Information Technology
Reference number: AO/002/22
II.1.2)Main CPV code72220000 Systems and technical consultancy services
II.1.4)Short description:
The aim of the present call for tenders is to obtain services relating to project management, architecture and requirement analysis in the field of Information Technology (IT). The Office intends to award, for each lot, a maximum of four framework contract(s) under the cascade mechanism for the provision of these external IT services.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 48 048 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 2
II.2)Description
II.2.1)Title:
Services of Project Management and Architecture in the Field of Information Technology
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)72220000 Systems and technical consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
The services to be offered are related to:
• programme management, project management and project support in the field of information technology;
• architecture in the field of information technology.
Services of Requirements Analysis in the Field of Information Technology
Lot No: 2
The objective of this procurement is the provision of requirements analysis services in the field of Information Technology, aimed at formulating functional and non-functional requirements and support during the life cycle of the information solutions.