We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Supplies - 425362-2022
Polska-Pokrówka: Słoneczne moduły fotoelektryczne
2022/S 149-425362
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Chełm
Numer referencyjny: PGI.271.4.2022
II.1.2)Główny kod CPV
09331200 Słoneczne moduły fotoelektryczne
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Chełm, która jest realizowana w ramach projektu „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Chełm – projekt 1”.
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz instalacji kolektorów słonecznych na terenie Gminy Chełm
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
09331100 Kolektory słoneczne do produkcji ciepła
45300000 Roboty instalacyjne w budynkach
45310000 Roboty instalacyjne elektryczne
45311200 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45315300 Instalacje zasilania elektrycznego
45317300 Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45330000 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332200 Roboty instalacyjne hydrauliczne
09100000 Paliwa
09300000 Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa
II.2.4)Opis zamówienia:
1. w zakresie instalacji fotowoltaicznych:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 434 zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu,
2) wykonanie w każdej lokalizacji, nie później niż 60 dni po podpisaniu umowy z Zamawiającym, inwentaryzacji budynków, z których sporządzone zostaną Protokoły Uzgodnień Montażowych z naniesionymi w programie graficznym z możliwością skalowania, rzutami dachu z umiejscowieniem moduł w fotowoltaicznych i/lub z rzutem terenu z naniesionym miejscem montażu na gruncie oraz przebiegiem trasy kablowej DC i AC.
3) dostawa i montaż konstrukcji pod moduły PV,
4) dostawa i montaż fabrycznie nowych, nie starszych niż z 2021 roku modułów PV,
5) dostawa i montaż fabrycznie nowych nie starszych niż z 2021 roku falowników/ inwerterów DC/AC,
6) wykonanie wykopów w gruncie do wymaganej głębokości, w przypadku, gdy panele fotowoltaiczne zlokalizowane będą poza budynkiem, w którym znajdowała się będzie rozdzielnia główna w odległości do 25 metrów w linii prostej, powyżej 25 metra wykopy wykonuje mieszkaniec,
7) ułożenie tras kablowych, uziemienia i kabli od paneli PV do inwertera oraz przewodów od inwertera do rozdzielnicy elektrycznej
8) montaż rozdzielnicy na potrzeby fotowoltaiki (strona DC i AC) wraz z wykonaniem uziemienia instalacji (wartość rezystancji uziemienia powinna osiągnąć <10 Ohm),
9) wyposażenie rozdzielnicy DC (ochronnik przeciwprzepięciowy, rozłącznik bezpiecznikowy DC)
10) wyposażenie rozdzielnicy AC (rozłącznik bezpiecznikowy, ochronnik przeciwprzepięciowy, wyłącznik nadprądowy)
11) wykonanie prób instalacji oraz sprawdzenie prawidłowego działania aparatury,
12) uruchomienie układu i regulacje,
13) pomiary instalacji elektrycznych wymagane odpowiednimi przepisami,
14) konfigurację wszystkich falowników, połączenia z siecią Internet użytkownika (w przypadku braku stałego połączenia internetowego w miejscu zlokalizowania falownika koszty doprowadzenia zasięgu pokrywa Użytkownik, w przypadku całkowitego braku sieci internetowej u Użytkownika wymogiem jest wyposażenie Użytkownika w moduł pozwalający w przyszłości połączyć się z siecią Internet.) oraz zintegrowanie z jednym systemem w celu monitorowania produkcji energii, korzyści ekologicznych i kontroli pracy instalacji fotowoltaicznych z poziomu systemu. System musi być dostępny na urządzenia stacjonarne i mobilne na platformie iOS oraz Android, urządzenia monitorujące pracę systemu powinny mieć możliwość komunikacji z dedykowanym serwerem, na którym zamierzone dane zostaną zapisane,
15) szkolenie osób zarządzających obiektami i użytkowników z obsługi i użytkowania instalacji fotowoltaicznych wykonanych w ramach niniejszego postępowania,
16) wykonanie dokumentacji zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej regionalnego OSD,
17) wykonanie niezbędnych otworów i przepustów montażowych w celu wprowadzenia urządzeń,
18) uszczelnienie otworów i przepustów montażowych po wprowadzeniu.
2. w zakresie instalacji kolektorów słonecznych:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 202 zestawów instalacji kolektorów słonecznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu,
2) montaż kolektorów słonecznych z wykorzystaniem systemowych zestawów montażowych i zestawów przyłączeniowych, przeznaczanych do danego rodzaju kolektora, należy zastosować optymalny kąt pochylenia kolektorów, niezmienny dla ekspozycji kolektora w ciągu całego roku, zawierający się w przedziale od 30° do 60° oraz ustawienie kolektorów możliwie w kierunku południowym, z dopuszczalnym odchyleniem od tego kierunku w zakresie od -45° do +45°,
3) w celu minimalizacji ryzyka uszkodzeń kolektorów podczas transportu na dach, należy zastosować transport za pomocą dźwigu lub systemowych drabin z elektryczną wciągarką,
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków dalszy opis zawarto w pkt. 4.2.1.2 SWZ od ppkt 4) do ppkt 18).
Dostawa i montaż kotłów na biomasę na terenie Gminy Chełm
Część nr: 2
44621220 Kotły grzewcze centralnego ogrzewania
45331110 Instalowanie kotłów
45331000 Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000 Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
1. Zakres obejmuje:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 154 sztuk kotłów na biomasę w budynkach mieszkalnych wraz z osprzętem,
2) wykonanie montażu czopucha do komina,
3) zamontowanie zabezpieczeń instalacji,
4) wykonanie podłączenia kotła do instalacji centralnego ogrzewania,
5) wykonanie podłączenia kotła do instalacji c. w. u,
6) wykonanie montażu pomp obiegowych,
7) wykonanie montażu układu sterująco-regulującego,
8) wykonanie prób, badań i rozruchów instalacji kotłowni na biomasę,
9) odtworzenie do stanu pierwotnego wszelkich naruszonych powierzchni, elementów konstrukcyjnych oraz innych elementów uszkodzonych bądź naruszonych w wyniku montażu instalacji,
10) przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji zamontowanego kotła na biomasę wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom.
2. Szczegółowy zakres prac (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w załączniku Nr 1.2 do SWZ - Dokumentacja techniczna instalacji kotłów na biomasę (część 2 zamówienia).
Dostawa i montaż pomp ciepła na terenie Gminy Chełm
Część nr: 3
42511110 Pompy grzewcze
45321000 Izolacja cieplna
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 36 sztuk pomp ciepła w budynkach mieszkalnych wraz z osprzętem,
2) montaż kanałów powietrznych,
3) podłączenie podgrzewacza c.w.u. (pompy ciepła) do istniejącej instalacji c.w.u., cyrkulacji c.w.u. i z. w.,
4) montaż armatury, urządzeń i pozostałych elementów wg schematu technologicznego,
5) instalacja układu sterującego,
6) wykonanie płukania oraz prób ciśnieniowych instalacji,
7) napełnienie instalacji,
8) uruchomienie instalacji,
9) przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji wykonanych pomp ciepła wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
10) uzupełnienie i uszczelnienie ubytków po przejściach przewodów, wykonanie przewodów instalacji wody zimnej, ciepłej c.o.
i elektrycznych niezbędnych do połączenia z projektowanym systemem.
2. Szczegółowy zakres prac (Opis Przedmiotu Zamówienia) zawarty jest w załączniku Nr 1.3 do SWZ - Dokumentacja techniczna instalacji pomp ciepła (część 3 zamówienia).