You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Onkológiai Intézet-Onkodiagn. ép. építés-tervezés
Hivatkozási szám: EKR000300692021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés, Budapest XI. Ráth György utca 7-9 szám alatti Országos Onkológiai Intézet - Onko-Diagnosztikai Központ beruházás - új onkodiagnosztikai épület építésére, udvartéri feladatok elvégzésére - tervezés és kivitelezés
Az Országos Onkológiai Intézet középtávú stratégiája az európai akkreditációra alkalmas komprehenzív Közép-Magyarországi Onkológiai centrum létrehozása, melynek előfeltétele olyan komplex onkológiai ellátás biztosítása, amely magába foglalja a magas színvonalú képalkotó diagnosztikát, molekuláris pathológiai, onko-diagnosztikát, telemedicina szolgáltatást.
Meglévő épület állomány korszerűsítése érdekében a KEHOP-5.6.0/12-2014-0001 Épületenergetikai korszerűsítés pályázat keretén belül 19-28-as épület felújításra került.
A projekt célja egy Onko - diagnosztikai Központ létesítése az Országos Onkológiai Intézetben, amely a diagnosztikai eljárások elvégzését logisztikailag egy épületbe koncentrálná, és ily módon a daganatos betegek egy napos diagnosztizálását is lehetővé tenné.
A fejlesztések során két épület kerülne elbontásra, a régi Gyógyszertár (16-os épület) és a 6-os számú romos épület.
Felújításra kerül a 19-es és 28-as számú épület, ahová a lebontásra kerülő épületekben jelenleg megtalálható funkciók kerülnének áttelepítésre.
Az intézménynek ezen építési folyamat alatt is folyamatosan működnie kell, ezért a beruházás részét képezi két - engedélyezési eljárás szempontjából végleges, de a beruházás tekintetében ideiglenes jelleggel üzemelő konténerépület is.
A nyertes ajánlattevő feladata a Közbeszerzési Dokumentumok részeként rendelkezésre bocsátott tervekben, előírásokban, műszaki irányelvekben és a szerződésben foglaltak alapján az építési beruházás megvalósításához szükséges, még hiányzó tervek és egyéb dokumentumok elkészítése, illetve megszerzése, továbbá valamennyi szükséges hozzájárulás és engedély beszerzése, majd a kivitelezés megvalósítása. Erre tekintettel felhívjuk a figyelmet arra, hogy az alábbi mennyiségek csupán tájékoztató jellegűek.
A részletes műszaki leírást, a műszaki irányelveket a közbeszerzési dokumentáció (Közbeszerzési Dokumentumok) tartalmazza.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X.30) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra.
Főbb tájékoztató mennyiségek:
Bontási munkák m2 1284,00 0
F1 - Új épület m2 13609,00 0
F2 - Épület felújítása (19,28 épület) m2 1332,00 0
F3 - Ideiglenes épületek m2 821,00 0
Út, járda, parkoló m2 1997,00 0
Közművek m2 1267,00 0
Környezetrendezés m2 7932,00 0
Orvostechnikai infrastruktúra m2 4115,00 0
Megújuló energiaforrásokhoz szükséges infrastruktúra klt 1,00 0
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45215100 Egészségügyi épületek kivitelezése
45215140 Kórházi létesítmények építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az új onko-diagnosztikai épületben (az elbontott 6-os és 16-os helyén) a képalkotó diagnosztikában csúcstechnológiát jelentő PET-MR hibrid készülék kerülne telepítésre, amely országos szinten nyújtana szolgáltatást a daganatos betegek részére.
Az épület rendeltetése nem fekvőbeteg-ellátó egészségügy épület, funkcióját tekintve diagnosztikai, szövettani és kutató részlegeket tartalmaz.
Az épület két pinceszint + földszint + 3 emeleti szintet tartalmaz.
A földszinten található minden diagnosztikai részleg, ezek utcai és intézmény felöli kapcsolata szintben (terepszinten) megoldott.
Az első emeleten kapott helyet az OnkoTeam és a molekuláris pathológia, mert ezek alapterületi igénye kisebb, mint a fentebb elhelyezett funkciók, így az első emeleten kialakításra kerül átközlekedési lehetőség a jövőbeni nyugati és déli oldali bővítések között.
A második emeleten a daganat pathológia és a cytológia található, míg a harmadik emeleten a biomarker és a pathogenetika kap helyet.
A 19-es és a 28-as épületek jelenlegi funkcióinak jelentős része az új Onko-Diagnosztikai épületbe költözik. A 19-es épület belső átalakítása után ide költözik be a proszektúra és a raktár konténer- épületekből - végleges helyére - a proszektúra és a kórlaptár. Az átalakítás után itt kap új helyet a kontrolling, vendégszobák, fodrász, iktató és fotó labor. Az épületben lévő előadóterem a jelenlegi helyén marad, de belsőépítészeti és akusztikai értelemben újjászületik.
Az épületben kialakításra kerül - a bejárat közelében - két vendégszoba úgy, hogy az a többi funkció zavarása nélkül megközelíthető legyen. A vendégszobák vendégprofesszoroknak nyújtanak átmeneti szállást.
Az eredendően földszintes kialakítású 19-es épület az átalakítás után is földszintes marad. A 28-as épület kétszintes, az épület kubatúrája, szintszáma nem változik.
Az épület minden belső válaszfala bontásra kerül, az átalakítás során új, az igényeknek megfelelő válaszfalak készülnek. Az elbontandó válaszfalak jelenleg részt vesznek az épület merevítésben, így az új válaszfalak kialakításakor statikai szempontokat is figyelembe kell venni, ami esetenként vasbeton, esetenként szerelt válaszfalakat jelent a statika függvényében.
A statikai vizsgálatok alapján a tetőszerkezet cseréje szükséges, így gyakorlatilag a néhány éve hőszigetelt homlokzati falakon kívül az épület minden egyéb eleme bontásra kerül. Ennek megfelelően új acél te- tőszerkezet kell készüljön a hatályos statikai elvárásoknak megfelelően. Az acél szerkezet alatt új álmennyezet készül új - a kor hőtechnikai kívánalmainak megfelelő - hőszigeteléssel. Az új héjazat a jelenlegivel közel azonos tónusú palafedés. A jelenlegi hullámpala fedés szinte biztosan azbeszt tartalmú, erre fokozott figyelemmel kell lenni a bontás során.
Az intézménynek ezen építési folyamat alatt is folyamatosan működnie kell, ezért a beruházás részét képezi két - engedélyezési eljárás szem- pontjából végleges, de a beruházás tekintetében ideiglenes jelleggel üzemelő konténerépület is. A raktárépületet több konténer együttese alkotja. A konténerek 6.06 x 2.44 x 2.59 m külméretűek, ezekből a funkciók alapterületi szükségleteik szerinti darabszámot használva jönnek létre - belső konténerfalak nélküli - egybefüggő terek amelyek aztán a funkciónak megfelelően szerelt válaszfalakkal kerülnek felosztásra. Az ideiglenes épületek földszintes kialakításúak.
Az átmeneti konténerépületek az intézmény telkének nyugati végében, a teniszpályák közvetlen közelében helyezhetőek le, mert itt található olyan, közel vízszintes, összefüggő felület, ahol minimális alapozási költséggel telepíthetőek és gépjármű megközelítésük a belső úthálózatról biztosítható.
A parkolószintek (P1 és P2) térszín alatt kerülnek kialakításra. A parkolókon túl raktárakat, gépészeti helyiségeket és öltözőket (kerékpáros és külsős takarítók) tartalmaznak.
Főbb tájékoztató mennyiségek a II.1.4) pontban találhatóak.