II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:Număr de referinţă: 4288063/2022/06
II.1.2)Cod CPV principal33140000 Consumabile medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Se vor achizitiona urmatoarele produse MATERIALE SANITARE , conform descrierii detaliate pe fiecare lot in parte din caietul de sarcini. Solicitari de clarificari se pot transmite pana cu 15 zile inainte de data limita de depunere oferte. Raspunsul consolidat se va transmite cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 2 788 568.50 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 35
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Operatorul economic poate sa depuna oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Materiale sanitare conform descrierii din caietul de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33111730 Accesorii pentru angioplastie
II.2.1)Titlu:
Tampoane absorbante nesterile din tifon
Lot nr.: 20
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141116 Tampoane şi comprese
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33183100 Implanturi ortopedice
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157800 Dispozitiv de administrare a oxigenului
Sonde endotraheale flexometalice cu balonas
Lot nr.: 17
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141641 Sonde
Acoperitor masa instrumente (sac Mayo)
Lot nr.: 21
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)39518200 Cearşafuri pentru săli de operaţie
Sonda endotraheala cu balonas
Lot nr.: 35
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141500 Consumabile hematologice
Kit reconstructie defecte chondrale
Lot nr.: 34
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141114 Tifon medical
Comprese nesterile din tifon 12 straturi
Lot nr.: 6
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141118 Comprese de tifon
Comprese nesterile (cu vata absorbanta) din material netesut 10 cm x 20 cm
Lot nr.: 9
Set steril universal TIP 2
Lot nr.: 33
CANULE UF. STERILE PT. ARTRO. UMAR
Lot nr.: 32
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141220 Canule
Comprese nesterile din tifon 40 cm x 40 cm
Lot nr.: 7
Burete hemostatic de gelatina, 80 mm x 50 mm x 10mm
Lot nr.: 11
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141127 Hemostatice absorbabile
FOLIE DE INCIZIE AUTOADEZIVA
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141642 Accesorii de drenaj
Set sutura tendon nr. 3/0 min. 35 cm lungime
Lot nr.: 24
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141700 Accesorii ortopedice
Comprese impregnate cu unguent neutru 10 cm x 10 cm
Lot nr.: 8
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141119 Comprese
Comprese nesterile din material netesut 6 straturi 10 cm x 10 cm
Lot nr.: 10
Sistem drenaj cu accesorii si recipienti drenaj
Lot nr.: 18
Fir de sutura de mare rezistenta, pentru uz ortopedic, cu componenta absorbabila
Lot nr.: 31
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141121 Suturi chirurgicale
HALAT CHIRURGICAL STERIL RAMFORSAT
Lot nr.: 26
Husa cablu sterila pentru videocamera artroscopie
Lot nr.: 22