There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Szolgáltatások - 427061-2021
Magyarország-Budapest: Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások
2021/S 162-427061
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kutatási szolgáltatások a KBKA részére
Hivatkozási szám: EKR000884262021
II.1.2)Fő CPV-kód
79400000 Üzleti és vezetői tanácsadói és kapcsolódó szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Keretszerződés alapján "Integrált előzetes fenntarthatósági vizsgálati módszertan és közgazdasági, pénzügyi szakemberképzést elősegítő, ismeretterjesztési célú oktatási anyag kidolgozása"
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
Érték áfa nélkül: 30 000 000.00 HUF
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A kutatás célja egy olyan integrált szakpolitikai módszertani eszköz és a nemzetek fenntarthatóságát mérő indikátorrendszer kidolgozása, amely segítségével a közpolitikai döntések, így különösen a szakpolitikai stratégiák, programok; hazai forrású támogatási programok; EU-s források felhasználása; egyéb állami beruházási programok, rövid távú közvetlen gazdasági következményein túli externális, illetve a nemzeti erőforrásokra, azaz összességében a nemzeti vagyonra gyakorolt hosszú távú hatásai feltárhatók és számszerűsíthetők (becsülhetők).
A kutatás során fel kell dolgozni a.) a releváns nemzeti szintű fenntarthatósági stratégiák és előrehaladási jelentések módszertanait, b.) a társadalmi, gazdasági és fejlesztési folyamatokat mérő nemzeti és nemzetközi indikátorrendszereket, c.) a közpolitikai beavatkozások komplex hatásvizsgálati módszertanait, d.) a fenntarthatósági indikátorrendszerekkel kapcsolatos szaktudományos elemzéseket, amelyek kiterjednek a környezetvédelem, a természetvédelem, a társadalmi fenntarthatóság és/vagy a gazdasági fenntarthatóság szakpolitikai és akadémiai tématerületére.
A módszertannak ki kell terjednie mind a négy (fizikai, humán, társadalmi és környezeti) nemzeti erőforrásra való hatás komplex elemzésére. Cél, hogy a közgazdasági, pénzügyi, valamint interdiszciplináris kutatás által kialakított módszertan segítse elő a stratégiai döntések Magyarország fejlődésére gyakorolt összetett, rendszerszerű, sokszor hosszabb távon kibontakozó hatásainak átláthatóságát, értékelését.
A kidolgozott indikátor-módszertannak alkalmasnak kell lennie arra, hogy minél több, de legalább tíz európai és Európán kívüli ország társadalmi, gazdasági, környezeti és természeti folyamatait mérni tudja, ezzel a közpolitikai beavatkozások előzetes hatásvizsgálatát tudományos megalapozottsággal támogassa.
A módszertannal szembeni általános elvárás a nemzetközi és felsőoktatási adaptálhatóság, amelynek eredményeképp nemcsak a hazai jogszabályi környezetben, hanem más országok esetében is alkalmazható fenntarthatósági vizsgálati rendszer jöhet létre, továbbá megteremtődik a módszertan hazai felsőoktatásban való megismertetésének és továbbfejlesztésének lehetősége.
A kutatás eredményeként nemzeti szintű fenntarthatósági kutatási jelentés, stratégia, értékelési módszertan és módszertani kézikönyv kidolgozására kerül sor, a kutatás során legalább 1500 fő megkérdezésével történő lakossági kérdőíves felmérés, és legalább 20 fő szakértő bevonása elvárt.
A keretszerződés időtartama: a szerződéskötéstől számított 180 naptári nap, de legfeljebb a rendelkezésre álló nettó 30 000 000,- Ft + áfa keretösszeg kimerüléséig tart, amely összeg 70 %-áig vállal az ajánlatkérő lehívási kötelezettséget.
Az ajánlatkérő a megkötendő szerződés keretében eseti megrendelésekkel veszi igénybe a szolgáltatásokat.
Az ajánlattevők feladatainak részletes ismertetését a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.