Pravna osnova:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Studija o modeliranju gospodarstva EU-a kao ekosustava ugovora (metodološka studija)
Referentni broj: JUST/2019/RCON/PR/JU03/0077
II.1.2)Glavna CPV oznaka79300000 Tržišno i ekonomsko istraživanje: anketiranje i statistika
II.1.4)Kratak opis:
Svrha je ove studije navesti inovativne metode kojima se modelira mreža ugovora nalik ekosustavu. Budući izvoditelj provodit će teorijsko i empirijsko istraživanje koje će Europskoj komisiji pomoći u mjerenju utjecaja politika na područje pravosuđa i pitanja potrošača uz usredotočenje na digitalne oblike sklapanja ugovora.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 300 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a79311400 Usluge ekonomskog istraživanja
79330000 Statističke usluge
II.2.4)Opis nabave:
Zadaci obuhvaćeni ovim ugovorom uključuju:
— pregled literature,
— pretraživanje podataka, uređivanje i održavanje podataka te analizu,
— izradu izvješća.
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Estudo sobre a modelação da economia da UE como um ecossistema de contratos (estudo de metodologia)
Número de referência: JUST/2019/RCON/PR/JU03/0077
II.1.2)Código CPV principal79300000 Pesquisa de mercado e económica; sondagem e estatísticas
II.1.4)Descrição resumida:
O objetivo do estudo consiste na proposta de métodos inovadores para modelar redes de contratos semelhantes a um ecossistema. O futuro contratante irá realizar investigação teórica e empírica que irá ajudar a Comissão Europeia a medir o impacto das políticas no domínio da justiça e assuntos de consumidor com um enfoque nos formatos digitais de contratação.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)79311400 Serviços de investigação económica
79330000 Serviços de estatística
II.2.4)Descrição do concurso:
As tarefas abrangidas pelo presente contrato incluem:
— investigação documental,
— pesquisa de dados, curadoria e análise de dados,
— produção de um relatório.
Pravna podlaga:
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Študija o modeliranju gospodarstva EU kot ekosistema pogodb (metodološka študija)
Referenčna številka dokumenta: JUST/2019/RCON/PR/JU03/0077
II.1.2)Glavna koda CPV79300000 Tržne in ekonomske raziskave; javnomnenjske raziskave in statistični podatki
II.1.4)Kratek opis:
Namen študije je predstaviti inovativne metode za modeliranje ekosistemskega omrežja pogodb. Bodoči izvajalec bo izvedel teoretične in empirične raziskave, ki bodo Evropski komisiji pomagale izmeriti učinek politik na področju pravosodja in potrošniških zadev, s poudarkom na digitalnih oblikah sklepanja pogodb.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV79311400 Storitve gospodarskih raziskav
79330000 Statistične storitve
II.2.4)Opis javnega naročila:
Naloge, ki jih zajema naročilo, vključujejo:
— teoretične raziskave,
— iskanje, urejanje in analizo podatkov,
— pripravo poročila.