Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 4277-2022
Magyarország-Budapest: Építési munkák
2022/S 003-004277
Ajánlati/részvételi felhívás
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Csömör, új 16 oszt. iskola tervezése, kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR001462052021
II.1.2)Fő CPV-kód
45000000 Építési munkák
II.1.4)Rövid meghatározás:
Fővállalkozói kivitelezési szerződés a Csömörön épülő új, 16 osztályos iskola tervezésére - kivitelezésére
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45210000 Magasépítési munka
45214200 Iskolaépületek kivitelezése
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Kormány a 1692/2019. (XII. 10.), és a 1051/2021. (II.15.) Korm. határozataiban egyetértett a Budapesti Agglomerációhoz tartozó Pest megyei településeken működő köznevelési intézmények fejlesztésével, melyeket a 586/2021. (X. 14.) Korm. rendeletben nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánított. Ezek nevesítik a Csömörön létesítendő sporttagozatos általános iskolát. Ezt a jóváhagyási terv készítése során végzett vizsgálatok alapján 16 tanteremmel, 7 db szaktanteremmel, 8 db csoportszobával, a mindennapos testneveléshez szükséges tornateremmel, 226,2 m2 alapterületű féltornateremmel, 121,92 m2 alapterületű gyógy-testnevelési teremmel, teljes új épületként lehetséges megvalósítani, a területen meglévő épület és építmények bontásával együtt.
Jelen beszerzés tárgya fenti, a jóváhagyási tervdokumentáció szerinti 16 tantermet, 7 db szaktantermet, 8 db csoportszobát (összesen 31 db oktatási helyiséget), 1 db 3-részre osztható 1192,77 m2 alapterületű C típusú tornatermet, 1 db 226,2 m2 alapterületű féltornatermet, 1 db 121,92 m2 alapterületű gyógy-testnevelési termet, valamint a kapcsolódó és kiszolgáló funkciójú helyiségeket tartalmazó sporttagozatos általános iskola létesítmény tervezése és kivitelezése fővállalkozási szerződés alapján, amely az alábbi feladatokat foglalja magában:
Tervezői feladat a 8478,04 m2 nettó alapterületű, továbbá 2247,47 m2 nettó alapterületű padlásteret tartalmazó, új építésű oktatási épületet tartalmazó magasépítési beruházáshoz minden szakágra kiterjedő építési engedélyezési és kiviteli generál tervezése:
- a rendelkezésre bocsátott jóváhagyási terv alapján az építési és a bontási engedélyezési tervdokumentáció valamennyi szakágat tartalmazó elkészítése, a szükséges, a létesíthetőséget biztosító, a jogszabályokban előírt engedélyek, hozzájárulások, vagy nyilatkozatok beszerzésével;
- az engedélyeztetésben való közreműködés, tervek feltöltése és menedzselése az ÉTDR-rendszerben meghatalmazás alapján;
- Az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet (a továbbiakban: „Épkiv. rendelet”) szerinti, valamennyi szakágra kiterjedő kiviteli tervdokumentáció elkészítése (a Beruházás becsült értékének alátámasztására alkalmas, árazott és árazatlan tervezői költségvetéssel (mobíliák nélkül); burkolati tervvel; homlokzat tisztítási karbantartási tervvel; konyhatechnológiára, oktatástechnológiára (informatikai eszközöket is beleértve) és sporttechnológiára is kiterjedő belsőépítészeti tervvel) a hatályos jogszabályok, műszaki előírások tartalmi és formai követelményeinek megfelelően, ideértve a Magyar Építész Kamarának és a Magyar Mérnöki Kamarának a kiviteli tervek elkészítésének tartalmi és formai követelményeire vonatkozó szabályzatait is, a mobíliákra vonatkozó bútorozási tervvel, mely kiterjed konyhatechnológiára, oktatástechnológiára (informatikai eszközöket is beleértve) és sporttechnológiára, és az ahhoz tartozó, (becsült értékének alátámasztására alkalmas) árazott és árazatlan tervezői költségvetéssel;
- a tervezői művezetés biztosítása a kivitelezés lezárásáig;
- szerzői jogok teljeskörű átadása;
- szállítandó tervek mennyisége: 3 példányban papír alapon, magyar nyelven és .pdf/A; pdf; illetve .dwg formátumban, 3 példányban CD/DVD lemezen. Ajánlatkérő a kiviteli tervek esetében szakaszos tervszolgáltatást ír elő a szerződés tervezete szerint.
Kivitelezési feladat: a műszaki dokumentáció részét képező jóváhagyási terv alapján elkészített engedélyezési tervdokumentáció, jogerős építési engedély és a Megrendelő által jóváhagyott bontási illetve kiviteli tervdokumentáció alapján a 8436,29 m2 nettó alapterületű, monolit vasbeton teherhordó szerkezetű új létesítésű sporttagozatos általános iskola valamennyi alap-szakágra (építészet, tartószerkezet, épületgépészet, épületvillamosság, közműellátás, út- és kertépítés) kiterjedő, rendeltetésszerű állapotig tartó kivitelezése, teljes körű, kulcsrakész kivitelben, a kapcsolódó közművekkel, környezetrendezéssel, a jóváhagyási tervben előirányzott alábbi főbb tartalommal és mennyiségekkel (beépített bútorokkal és beépített oktatási eszközökkel együtt, de a mobil bútorok és mobil oktatási eszközök nélkül):
- a helyiségek összes nettó alapterülete: 8478,04 m2 (földszint1 + 1-2 emeleti helyiségek + padlástéri gépészeti helyiségek), továbbá 2244,47 m2 alapterületű padlástér (mindösszesen 10722,51 m2);
- 16 db tanterem, 7 db szaktanterem, 8 db csoportszoba, összesen 31 db oktatóhelyiség;
- 1 db 1192,77 m2 nettó alapterületű, 3-részre osztható C típusú tornaterem, 1 db 121,92 m2 nettó alapterületű gyógy-testnevelés terem és 1 db 226,2 m2 nettó alapterületű féltornaterem, összesen 1540,89 m2 nettó alapterületű sportpadlóval ellátott testnevelési terem;
- a 7/2006 (V. 24.) TNM rendelet 6. melléklet szerinti „A közel nulla energiaigényű épületek követelményszintje” szerinti kialakítással valósítandó meg;
- valamennyi tűzvédelmi alapkövetelménynek megfelelő kiépítés megvalósítása huzamos tartózkodásra alkalmas, tömegtartózkodásra szolgáló, közösségi alaprendeltetésű oktatási létesítményben;
- beton és vasbeton síkalapozás (sávalapok + pontalapok + lemezalapok);
- alépítményi vasbeton szerkezetek;
- monolit vasbeton felmenő teherhordó szerkezetek (pillérek, falak, födémek, gerendák, koszorúk, lépcsők);
- külső és belső teherhordó és/vagy kitöltő tégla falazat vakolatokkal, burkolatokkal és végleges felületképzésekkel együtt komplett rétegrenddel;
- Tetőszerkezetek: nagyfesztávú magastető szerkezet: 28 m fesztávolságú (közbenső alátámasztás nélküli) tetősíkban hőszigetelt magastető szerkezet készítendő tetőfedéssel és tetőbádogozásokkal együtt 1758,47 m2 nettó alapterülettel, továbbá az épület többi részén magastetők illetve lapostetők készítése teljes rétegrendekkel;
- padlószerkezetek kialakítása teljes rétegrenddel és burkolatokkal együtt: a helyiségek teljes nettó alapterületén;
- homlokzati hőszigetelt nyílászárók/függönyfal szerkezetek (azon belül tűzgátló, hő- és füstelvezető nyílászárók, illetve menekülő ajtók is);
- belső nyílászárók;
- teljeskörű akadálymentesítés;
- 8 fő / 630 kg terhelhetőségű gépház nélküli személyfelvonó: 1 db;
- 413 kW összes teljesítményű erősáramú rendszer kiépítése, melyhez 50 kW teljesítményű napelemes rendszert is kiépíteni szükséges: teljes erőátviteli, érintésvédelmi és LED fényforrásokkal és fény- és jelenlét-érzékelős világításvezérlővel ellátott világítási rendszer kiépítése a helyiségek teljes nettó alapterületén, továbbá kültéri világítási rendszer kiépítése;
- villámvédelem kiépítése;
- épületautomatikai rendszer kiépítése;
- a helyiségek teljes nettó alapterületét érintően: gyengeáramú rendszerek: vagyonvédelmi-,
beléptető-, kaputelefon-, kamerás (CCTV) megfigyelő-, informatikai-, hangosítási-, akadálymentes (mozgáskorlátozott) segélyhívó-, tűzjelző-, hő-füstelvezető rendszerek;