Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Lieferungen - 427824-2022
România-Râmnicu Vâlcea: Diverse medicamente
2022/S 150-427824
Anunț de atribuire a contractului
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Diverse medicamente
Număr de referinţă: 254058920201.3
II.1.2)Cod CPV principal
33690000 Diverse medicamente
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru furnizare medicamente conf fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
DIOSMECTITA 3 GR / PLIC
Lot nr.: 108
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
CINACALCETUM 30 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 59
"5 ml soluţie injectabilă conţin hemoderivat deproteinizat din sânge de viţel (exprimat în substanţă uscată) 200 mg sub formă de soluţie concentrată 1113 mg. SOL. INJ. FIOLA "
Lot nr.: 160
"5 ml soluţie injectabilă conţin hemoderivat deproteinizat din sânge de viţel (exprimat în substanţă uscată)
200 mg sub formă de soluţie concentrată 1113 mg. SOL. INJ. FIOLA
"
Nevirapinum compr. 400mg / CPR
Lot nr.: 165
INSULINUM ASPART 100 ui/ml SOL. INJ. (pen-uri) x 3ml
Lot nr.: 49
FENTANYLUM 50 micro grame/ora PLASTURE TRANSDE RMIC
Lot nr.: 51
DARBEPOE TINUM ALFA 40 mcg/0 .4 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA..
Lot nr.: 75
MORPHYNUM 20 mg/ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 86
COMBINATII (CALCIPOTRIOLUM + BETAMETHASONUM) 50 microgr/ 0,5 mg/g (GEL) FL
Lot nr.: 3
ALFACALCIDOLUM 0,50 mcg CAPS MOI
Lot nr.: 57
COMBINATII 80 mg/20 mg (EXTRACT VALERIANA 80mg+ FENOBARBITAL 20mg) /COMPR.
Lot nr.: 84
CLOZAPINUM 100 MG/ CPR
Lot nr.: 14
DENOSUMAB 70 mg/ml (120 mg denosumab in 1.7 ml solutie injectabila) FLACON
Lot nr.: 72
MEBEVERINUM 200 mg (CAPS. ELIB. PREL.)
Lot nr.: 20
TIAPRIDUM 100 mg COMPR.
Lot nr.: 18
COMBINATII (METRONIDAZOLUM + CLOTRIMAZOLUM) 500mg/200mg / OVULE
Lot nr.: 90
NITROGLYCERINUM 1 MG/ ML - 10ML / FI
Lot nr.: 145
DOXORUBICINUM 2 mg/ml CONC. PT. SOL. PERF. FLACON x5ml
Lot nr.: 147
COMBINATII (CEFOPERAZONUM + SULBACTAMUM)1000 mg/ 1000 mg (PULB. PT. SOL. INJ. / PERF.) FLACON
Lot nr.: 6
MANNITOLUM 200 g/l SOL. PERF. PUNGA x 250 ml
Lot nr.: 121
BUTYLSCOPOLAMMONII BROMIDUM 10mg SUPOZ.
Lot nr.: 171
DEXAMETHASONUM 8 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 56
INSULINE UMANE 100 ui/ml -3 ml (25100 UI/ml) SUSP. INJ. IN CARTUS
Lot nr.: 43
PROPAFENONUM 70 mg/20 ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 70
FUROSEMIDUM 40mg COMPR
Lot nr.: 54
PEGFILGRASTINUM 6mg (SOL. INJ. IN SERIGA PREUMPLUTA)
Lot nr.: 2
METHYLPREDNISOLONUM 16 MG / CPR
Lot nr.: 154
ACIDUM ALPHA - LIPOICUM 600 mg/50 ml (SOL. PERF.)/ FLACON
Lot nr.: 22
SULPIRIDUM 50 mg CAPSULE
Lot nr.: 24
EPOETINUM BETA 4000 UI / 0,3 ML / SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPL UTA
Lot nr.: 124
FENTANYLUM 200 mcg COMPR.SUBLINGUALE
Lot nr.: 130
FENTANYLUM 100 mcg COMPR. SUBLINGUALE
Lot nr.: 129
FILGRASTIMUM (G- CSF)30MU/0,5 ml (SOL. INJ. SAU. PERF. IN SERINGA PREUMPLUTA)
Lot nr.: 4
METHYLPR EDNISOLO NUM ACEPONAT -1 mg/g UNGUENT (TUB 50 g)
Lot nr.: 37
BROMHEXINUM 8 mg / CPR
Lot nr.: 11
TRAMADOLUM 100 MG/ CPR.
Lot nr.: 152
TRAMADOLUM 100 MG/ CPR
COMBINATII- IHTIOL 1,5% EXTR. HAMAMELIS 0,1% GR+ OXID ZN 15 GR + BORAX 0,1% GR 40GR / TUB
Lot nr.: 107
COMPLEX DE FIER (III) IZOMALTOZAT 100 mg/ ml SOL. INJ./PERF. FIOLA x 1ml
Lot nr.: 123
ARIPIPRAZOLUM 400 mg (PULB. + SOLV. PT. SUSP. INJ. CU ELIB. PREL.) FLACON
Lot nr.: 7
COMBINATII- EMULSIE LIPIDICA, AMINOCIACIZI SI ELECTROLITI, GLUCOZA - EMULSIE PERFUZABILA IN SAC TRICOMPARTIMENTAT x 1440ML/ SAC
Lot nr.: 62
AMISULPRIDUM 400 mg /CPR
Lot nr.: 15
CARBAZOCHROMI SALICYLAS 1,5 mg/ 5 ml (SOL. INJ./PERF.) FIOLA
Lot nr.: 16
NIMODIPINUM 30 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 144
AMOXICILL INUM + ACIDUM CLAVULAN ICUM 875 mg/125 mg (COMPR. FILM.)
Lot nr.: 23
COMBINATII ( betametazona dipropionat 0,5mg, clotrimazol 10mg si gentamicina sulfat 1mg)/g CREMA - TUB
Lot nr.: 99
COMBINATII (BETAMETAZONA 0.5 MG+GENTAMICINA 1 MG) UNGUENT - TUB
Lot nr.: 100
AMLODIPINA SUB FORMA DE BESILAT 5 MG / CPR
Lot nr.: 112
COMBINATII ( ACIDUM FUSIDICUM + BETAMETHASONUM) 20 MG. / 1 MG. / GRAM - CREMA / TUB
Lot nr.: 157
COMBINATII ( ACIDUM FUSIDICUM + BETAMETHASONUM) 20 MG / 1 MG / GRAM - CREMA / TUB
DEXPANTHENOLUM 5% GEL OFT. TUB
Lot nr.: 132
KETOCONAZOLUM 20 mg/g (CREMĂ) TUB
Lot nr.: 65
CLOPIDOGREL (SUB FORMA DE HIDROGENSULFAT ) 75 MG / CPR. FILM.
Lot nr.: 113
OXYCODONUM 40 mg /COMPR. ELIB. PREL.
Lot nr.: 31
COMBINATII (INSULINE GLARGINE + LIXISENATIDUM) 100 unita ti/ml + 50 microgra me/ml SOL. INJ. IN STILOU INJECTOR (PEN) PREUMPLUT STILOU INJECT.
Lot nr.: 96
PERTUZUMABUM 420 mg/CONC. PT. SOL. PERF./ FLACON
Lot nr.: 126
PANTOPRAZOLUM 40 mg (PULB. PT. SOL. INJ.) FLACON
Lot nr.: 26
INDOMETACINUM 50 mg / SUPOZ.
Lot nr.: 53
DOXORUBICINUM LIPOZOMALA 2 mg/ml CONC. PT. SOL. PERF. x 10ml FLACON
Lot nr.: 79
INSULINUM GLARGINE 300UI/ML SOL. INJ. 1.5 ML IN STILOU INJECTOR PREUMPLUT / STILOU INJECT.
Lot nr.: 95
FILGRASTIMUM (G- CSF)48MU/0,5 ml (SOL. INJ. SAU. PERF. IN SERINGA PREUMPLUTA)
Lot nr.: 8
IMUNOGLOBULINA ANTIRABICA UMANA 150 UI/m l SOL. INJ. FLACON
Lot nr.: 166
DABIGATRANUM ETEXILATUM 110 mg / CAPS
Lot nr.: 102
FURAZOLIDONUM 25MG / CPR
Lot nr.: 106
INDOMETACINUM, 1 mg/ml PIC. OFT. SOL. FLACON
Lot nr.: 164
RIVAROXABANUM 10 MG/ COMPR. FILM.
Lot nr.: 125
CHLORQUINALDOLUM 100 MG / CPR
Lot nr.: 133
FURAZOLIDONUM 100 MG / CPR
Lot nr.: 134
SACCHAROMYCES BOULARDII 250 MG/ CPS
Lot nr.: 136
FONDAPARINUX SODIUM 7.5 mg/ 0.6 ml / SOL. INJ. ÎN SERINGĂ PREUMPLUTĂ
Lot nr.: 28
PYRIDOXINUM 50 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 44
PANITUMUMABUM 20 mg/ ml conc pt sol perf 1fl x 20ml FLACON
Lot nr.: 78
METOCLOPRAMIDUM 5mg/ ml (SOL. INJ.) FIOLA
Lot nr.: 17
SULODEXIDUM 600ULS/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 119
SALBUTAMOLUM 100 mcg/ doza (SUSP. INHAL. PRESURIZATA)FLACON
Lot nr.: 19
DOMPERIDONUM 10 mg / COMPR. FILM
Lot nr.: 30
REPAGLINIDUM 0.5 mg COMPR.
Lot nr.: 81
CYANOCOBALAMINUM 50 mcg/ ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 85
TRAMADOLUM 100 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 60
METHYLPREDNISOLONUM 500 mg PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. / PERF. FLACON
Lot nr.: 69
PAROXETINUM 20 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 27
CLORHIDRAT DE OXITETRACICLINA 0,255 MG + HIDROCORTIZON 0,085 G SPRAY CUTANAT TUB
Lot nr.: 67
LACTULOSUM 66.7% -LICHID ORAL FLACON
Lot nr.: 39
" COMBINATII (carbonat de calciu 489 mg, carbonat de magneziu 11 mg şi trisilicat de magneziu 6 mg.) COMPR. MASTICABIL "
Lot nr.: 168
" COMBINATII (carbonat de calciu 489 mg, carbonat de magneziu 11 mg şi
trisilicat de magneziu 6 mg.) COMPR. MASTICABIL
COMBINATII (METRONI DAZOLUM + CLOTRIMA ZOLUM) flacoane PVC-PE x 10 ml + flacoane PEJD x 130 ml + canule (3 ani) CUTIE
Lot nr.: 170
COMPLEX DE ANTIINHIBITORI AI COAGULARII PULB. + SOLV. PT. SOL. PERF. 50 UI /FL 1000U/FL
Lot nr.: 167
CARVEDILOLUM 12.5 mg COMPR.
Lot nr.: 110
ROCURONIUM BROMIDE 10 mg/ml SOL. INJ./PERF. FLACON
Lot nr.: 172
ACENOCUMAROLUM 4MG / COMP
Lot nr.: 158
CHLORAMBUCILUM 2 MG CPR.FILM. / CPR.FILM.
Lot nr.: 137
VORICONAZOLUM 50 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 148
METOPROLOLUM 50 mg / COMPR. FILM. ELIB. PREL. ..
Lot nr.: 29
GENTAMICINUM 3MG/ML PIC. OFT. SOL. FLACON 10ML
Lot nr.: 52
DABIGATRANUM ETEXILATUM 150 mg CAPS.
Lot nr.: 88
ETOMIDATUM 2 mg/ml EMULSIE INJ. FIOLA
Lot nr.: 155
DARBEPOE TINUM ALFA 30 mcg/0 .3 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA
Lot nr.: 74
BISMUTHI OXIDE 120 MG COMPR. FILM.
Lot nr.: 66
MORPHYNUM 60 mg COMPR. FILM. ELIB. PREL.
Lot nr.: 36
COMBINATII (METRONI DAZOLUM + CLOTRIMA ZOLUM)500 mg/100 mg OVULE
Lot nr.: 169
METFORMINUM 750 mg /CPR. ELIB. PREL.
Lot nr.: 153
HEPARINUM 5000 UI/ML SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 140
(Clorura de benzalconiu+Digluconat de clorhexidina)5mg/2mg/ml SOLUTIE CUTANATA , FLACON
Lot nr.: 141
IRINOTECANUM LIPOSOMALUM 4,3 mg/ ml CONC. PT. DISPERSIE PERF. FLACON
Lot nr.: 142
SUCRALFATUM 1 g COMPR.
Lot nr.: 55
OXYCODONUM 80 mg/COMPR. ELIB. PREL.
Lot nr.: 32
METHYLDOPUM 250 mg COMPR.
Lot nr.: 35
MAGNESII SULFAS 2 g/10 ml CONC. PT. SOL. PERF. FIOLA
Lot nr.: 139
GLICLAZIDUM 60 MG / COMP
Lot nr.: 135
COMBINATII ( LIPIDE ) - 200 g/1000 ML - PUNGA 500 ml emulsie perfuzabila)
Lot nr.: 64
COMBINATII (CLORURA DE SODIU 6,80G, CLORURA DE POTASIU 0,3G, CLORURA DE MAGNEZIU HEXAHIDRAT 0,2G, CLORURA DE CALCIU DIHIDRAT 0.37G, ACETAT DE SODIU TRIHIDRAT 3.27G, ACID L-MALIC 0.67 G)SOL. PERF. 500 ML/ FL
Lot nr.: 10
COMBINATII (LIDOCAIN A + LEVOMENTOL + FENOL) FLACON
Lot nr.: 173
ACECLOFENACUM 100 MG / CPR
Lot nr.: 162
SUCRALFATUM 1g COMPR.
Lot nr.: 161
LIDOCAINUM 4.6 mg/doza spray, fl. 50ml x 38 g sol
Lot nr.: 47
INSULINE UMANE 100 ui/ml- 3 ml CARTUS
Lot nr.: 41
BRENTUXIMAB VEDOTIN 50 MG PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. FLACON
Lot nr.: 101
DARBEPOE TINUM ALFA 20 mcg/0 .5 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA
Lot nr.: 73
VINBLASTINUM 1 mg/ml SOL. INJ. FLACON 10 ML
Lot nr.: 120
PANITUMUMABUM 20 mg/ ml conc pt sol perf 1fl x 5ml FLACON
Lot nr.: 77
HIALURONAT DE SODIU, DIGLUCONAT DE CLORHEXIDINA 20%, ULEI DE MIGDALE * 60 GR /TUB
Lot nr.: 115
NATRII HIDROGENII CARBONAS 8.4% SOL. PERF. FLACON x 100ml
Lot nr.: 122
COMBINATII (BETAMET HASONUM + ACIDUM SALICYILIC UM) 0.64 mg + 30 mg /g TUB
Lot nr.: 156
SULFAMETOXAZOL UM + TRIMETHO PRIMUM 400 mg/80 mg COMPRIMATE
Lot nr.: 21
DARBEPOE TINUM ALFA 60 mcg/0 .3 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA
Lot nr.: 76
DIHYDROCODEINUM 60 MG /compr. elib. prel.
Lot nr.: 146
ACIDUM VALPROICUM+ SARURI 500 mg CAPS. MOI GASTROREZ.
Lot nr.: 131
CARBETOCINUM 100 mcg/ ml SOL. INJ/ FLACON
Lot nr.: 138
NIMODIPINUM 10 mg/50 ml SOL.PERF. FLACON
Lot nr.: 143
NATRII CHLORIDUM 0,9% 1000 ml flacon monobloc din polietilena
Lot nr.: 9
CARIPRAZINUM 1,5 MG CAPS / CAPS
Lot nr.: 127
SIMETICONUM 240 mg/ CAPS.
Lot nr.: 13
CEFTAZIDIMUM 1 g (PULB. PT. SOL. INJ./PERF.) FLACON
Lot nr.: 5
PARACETAMOLUM 120 mg/5ml - FL 100ML/ / FL
Lot nr.: 116
BENZYLPENICILLINUM NA 1000000 ui PULB. PT. SOL. INJ. FLACON
Lot nr.: 117
METAMIZOLUM NATRICUM 1 g/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 82
NALOXONUM 0.4 mg/ ml SOL. INJ. / PERF. FIOLE
Lot nr.: 40
AMIKACINUM 500 mg/2 ml SOL. INJ. FLACON
Lot nr.: 45
FERRI CARBOXYMALTOSUM 50 mg/m l (SOL. INJ. / PERF.) FLAC.
Lot nr.: 1
CEFTRIAXONUM 250 mg PULB. PT. SOL. INJ. / PERF. FLACON
Lot nr.: 89
SILIBINUM 150 mg COMPR.
Lot nr.: 25
COMBINATII (clorhidrat de L-arginină 50 g și sorbitol 100 g. ) 50 mg/ml+100 mg/ml soluţie perfuzabilă FLACON x250ML
Lot nr.: 163
COMBINATII (ACIDUM FUSIDICUM + HYDROCO RTISONUM)20 MG/10G pe gram CREMA TUB
Lot nr.: 34
CYTARABINUM 100 mg /ml SOL. INJ./PERF. FLACON 10ML
Lot nr.: 61
BETAMETHASONUM 1mg/g UNGUENT *20g / TUB
Lot nr.: 159
DULAGLUTIDUM 1,5 mg/0,5 ml SOL. INJ. PEN
Lot nr.: 50
ARIPIPRAZOLUM 7,5 mg/ ml SOL. INJ. FLACON
Lot nr.: 94
COMBINATII (TRAMAD OLUM + PARACETA MOLUM) 37.5 mg/ 325 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 42
BENZYLPENICILLINUM NA 400 000 UI PULB. PT. SOL. INJ. FLACON
Lot nr.: 118
DROTAVERINUM 40 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 87
ACIDUM URSODEO XYCHOLIC UM 250 mg/ CAPS.
Lot nr.: 12
OCTREOTIDUM 0.1 mg/ ml ( SOL. INJ.\perf) FIOLA
Lot nr.: 33
ROSUVASTATINUM 20 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 111
ALFACALCIDOLUM 0.25 mcg CAPS. MOI
Lot nr.: 58
LACTOBACILLUS CASEI SUBSPECIA DG 8 mld CELULE VII, FL 10 ML MONODOZE / FLACON
Lot nr.: 92
FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND 500UI/375 UI (PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ.) KIT (Cutie cu 1 flacon monodoza cu pulbere pentru solutie injectabila + 1 flacon monodoza cu solvent + 1 set de transfer/filtru + 1 seringa de unica folosinta(5 ml) + 1 ac de unica folosinta + 1 set de perfu
Lot nr.: 38
FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND 500UI/375 UI (PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ.) KIT (Cutie cu 1 flacon monodoza cu pulbere pentru solutie injectabila + 1 flacon monodoza cu solvent + 1 set de transfer/filtru + 1 seringa de unica folosinta(5 ml) + 1 ac de unica folosinta + 1 set de perfuzie)
TICAGRELOR 90 MG/ CPR.FILM. CUTIE
Lot nr.: 91
THIAMAZOLUM 5 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 149
MOROCTOCOG ALFA (FACTOR VIII DE COAGULARE RECOMBINANT) 500UI PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. /FL
Lot nr.: 103
FUROSEMIDUM 10 mg/m l SOL. INJ. FIOLA
Lot nr.: 46
IRINOTECANUM 20 mg/ml CONC. PT. SOL. PERF. FLACON x 2ml
Lot nr.: 68
MOROCTOCOG ALFA (FACTOR VIII DE COAGULARE RECOMBINANT) 1000UI PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. /KIT
Lot nr.: 104
SERTRALINUM 100 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 109
RALOXIFENUM 60 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 150
METFORMINUM 1000 mg COMPR.FILM.
Lot nr.: 151
EMPAGLIFLOZIN 10 MG / CPR.FILM.
Lot nr.: 97
EMPAGLIFLOZIN 25 MG / CPR.FILM.
Lot nr.: 98
NEBIVOLOL 5 MG (SUB FORMA DE CLORHIDRAT DE NEBIVELOL): 2,5 MG DNEBIVELOL SI 2,5 MG L-NEBIVELOL / CPR
Lot nr.: 114
FENTANYLUM 25 micro grame/ora PLASTURE TRANSDE RMIC
Lot nr.: 48
ACIDUM FOLICUM 5 mg COMPR. FILM.
Lot nr.: 93
PROMETHAZINUM 5 mg/5 ml (SIROP) FLAC
Lot nr.: 80
THIAMINUM 100 mg/2 ml SOL. INJ. FIOLE
Lot nr.: 83
CARIPRAZINUM 3 MG CAPS / CAPS
Lot nr.: 128
TROPICAMIDUM 5mg/ ml SOL.OFT. FLACON 10ml
Lot nr.: 71
NONACOG ALFA (FACTOR IX DE COAGULARE RECOMBINANT) 500UI PULB + SOL V. PT. SOL. INJ FLACON
Lot nr.: 105
COMBINATII AMINOACIZI (ISOLEUCINA, LEUCINA, LIZINA, TAURINA) 10% - 500 ML FLACON
Lot nr.: 63