Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 428331-2022
Rumänien-Cajvana: Abholung von Siedlungsabfällen
2022/S 150-428331
Auftragsbekanntmachung
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
,,Delegarea gestiunii serviciului de salubrizare menajeră în Orasul Cajvana”
Referenznummer der Bekanntmachung: 5034/31.05.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Contractul de achizitie publica: ,,Delegarea gestiunii serviciului de salubrizare menajeră în Orasul Cajvana”, presupune colectarea si transportul deşeurilor provenite de pe raza Orasului Cajvana, pentru satisfacerea nevoilor localnicilor comunei si a institutiilor publice comunale, in scopul colectarii si transportului deseurilor menajere catre statia de depozitare, imbunatatind astfel, conditiile de viata ale populatiei si totodata conservarea si protectia mediului.
ACTIVITATILE SERVICIULUI:
1. colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor municipale şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, fără a aduce atingere fluxului de deşeuri de echipamente electrice şi electronice, baterii şi acumulatori fractia umeda;
2. colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor municipale şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, fără a aduce atingere fluxului de deşeuri de echipamente electrice şi electronice, baterii şi acumulatori fractia uscata;
3. colectarea, transportul și valorificarea/eliminarea deșeurilor voluminoase provenite de la populație, instituții publice și agenți economici;
4. sortarea deșeurilor municipale, fracția uscată;
5. transportul deșeurilor reziduale rezultate din sortarea fracției uscate și a deșeurilor municipale fracția umedă, la depozitul conform din cadrul CMID Moara
Pe raza Orasului Cajvana, se regaseste un numar de 10.870 de locuitori cu 2.994 gospodarii individuale, astfel se vor colecta si transporta urmatoarele cantitati de deseuri menajere:
a. Deseuri municipale fracție UMEDĂ – 1.651,83 tone/an
b. Deseuri municipale fracție USCATĂ – 153,41 tone/an
c. Deșeuri VOLUMINOASE – 15,00 tone/an
TOTAL: 1.820,24 tone/an
Colectarea deşeurilor municipale se va face dupa un Grafic de colectare bine stabilit, respectiv:
Locuințe individuale:
Fracția Umedă- 1 colectare/1 săptămână
Fracția Uscată- 1 colectare /2 săptămâni
Agenti economici și instituții publice:
Fracția Uscată- 1 colectare /1 săptămână
Toti generatorii:
Voluminoase -Minim 6 campanii de ridicare anual
Note:
1.Zilele din saptamana in care se vor colecta deseurile fractie umeda si uscata, se vor stabili intre parti, la data semnarii contractului de delegare a gestiunii serviciului de salubrizare menajera.
2.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 10.
3.Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiiIor suplimentare cu 3 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor sau solicitarilor de participare.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 5 120 000.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90512000 Transport von Haushaltsabfällen
90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Salubrizarea unei localitati face parte din sfera serviciilor comunitare de utilitati publice si se desfasoara sub controlul si conducerea autoritatii administratiei publice locale, in scopul salubrizarii localitatii.
Prin obiectivul ,,Delegarea gestiunii serviciului de salubrizare menajeră în Orasul Cajvana” se presupune colectarea si transportul deşeurilor municipale, cu excepţia celor cu regim special precum si depozitarea controlata a deseurilor.
Orasul Cajvana are nevoie de achizitia acestui tip de serviciu deoarece este necesar pentru satisfacerea nevoilor localnicilor de pe teritoriul comunei, in scopul sortarii, colectarii, transportului si depozitarii deseurilor, imbunatatirea conditiilor de viata ale populatiei si totodata conservarea si protectia mediului.
Prestatorul va asigura serviciile de colectare separata si transportul separat al deseurilor municipale, inclusiv fractii colectate separat, precum si depozitarea acestora, cu excepţia celor cu regim special, în condiţiile legii.
Durata de prestare a serviciilor de colectare si transport a deseurilor de pe raza Orasului Cajvana este de 5 ani de la semnarea contractului.
Valoarea estimată este de 5.120.000,00 lei fără TVA, pentru:
- Colectarea si transportul deșeurilor municipale, fracția UMEDĂ – 1.651,83 tone/an
- Colectarea si transportul deșeurilor municipale, fracția USCATĂ – 153,41 tone/an
- Colectarea si transportul deșeurilor voluminoase – 15,00 tone/an