Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Actualizare Studiu de Fezabilitate, Intocmire Proiect Tehnic si Detalii de Executie pentru „SOSEAUA DE CENTURA A MUNICIPIULUI BOTOSANI PRIN CURTESTI”
Număr de referinţă: 32436661_PAAP2022_1
II.1.2)Cod CPV principal71241000 Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul contractului de prestari de servicii este Actualizare Studiului de Fezabilitate,intocmirea Proiectului Tehnic si Detalii de Executie si Asistenta Tehnica pentru obiectivul deinvestitii „Soseaua de centura a municipiului Botosani prin Curtesti”, in conformitate cuprevederile din Caietul de Sarcini şi a conditiilor din contract.Descrierea serviciilor este disponibila in Caietul de Sarcini şi Documentatia tehnica dincadrul prezentei documentatii de atribuire. Anexat Documentatiei de atribuire, se regasescdocumentele necesare pentru elaborarea ofertei.Termenul limita pana la care un operator economic interesat de participarea la procedurade achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia deatribuire este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.Autoritatea contractanta va raspunde la toate solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte determenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)71322500 Servicii de proiectare tehnică pentru infrastructura de transport
71356200 Servicii de asistenţă tehnică
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Obiectul contractului de prestari de servicii este Actualizare Studiului de Fezabilitate,intocmirea Proiectului Tehnic si Detalii de Executie si Asistenta Tehnica pentruobiectivul de investitii „Soseaua de centura a municipiului Botosani prin Curtesti”, inconformitate cu prevederile din Caietul de Sarcini şi a conditiilor din contract .Descrierea serviciilor este disponibila in Caietul de Sarcini şi Documentatia tehnica dincadrul prezentei documentatii de atribuire. Anexat Documentatiei de atribuire, seregasesc documentele necesare pentru elaborarea ofertei.