II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lukitusjärjestelmät ja oviympäristö
Referenznummer der Bekanntmachung: 300946
II.1.2)CPV-Code Hauptteil98395000 Schlosserdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Sansia Oy kilpailuttaa omistaja-asiakkailleen heidän omistamiin kiinteistöihin, rakennuksiin ja tiloihin yhteishankintana lukitusjärjestelmät ja oviympäristön sekä niihin liittyvän tarvikkeiston ja palvelut. Tarjouksen voi jättää yhteen, useampaan tai kaikkiin kahdeksaan kohtaan. Kaikki vähimmäisvaatimukset täyttävät tarjoukset otetaan mukaan puitesopimusjärjestelyn piiriin.
Lukostojärjestelmille (kohdat 1-4) tulee tarjota alennusprosentit jotka lasketaan voimassa olevista valmistajan julkisten yleishinnastojen hinnoista ja palveluille (kohdat 5-8) tulee tarjota hinnat (liitteillä).
Tarjottavia kohtia on kahdeksan (8);
1. Abloy -lukostojärjestelmä
2. iLOQ -lukostojärjestelmä
3. Kaba -lukostojärjetelmä
4. Muu -lukostojärjestelmä (muu kuin Abloy/iLOQ/Kaba, nimeä järjestelmä)
5. Päivystyspalvelu
6. Oviympäristön huolto- ja korjaustyöt
7. Avainhallintapalvelu
8. Asiantuntijatyöt
Tilaajat tekevät palveluhankintansa tarvittavan palvelun, tarjottujen hintojen, alennusprosenttien sekä sijainnin perusteella. Avainhallintapalvelun tuottajaksi valitaan kullekin Tilaajalle yksi Toimittaja hinnan ja sijainnin perusteella.
Tilaajat eivät sitoudu vähimmäistilausmääriin vaan määrät tarjouspyynnöllä ovat suuntaa antavia.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1. Abloy
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)98395000 Schlosserdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Abloy -lukostojärjestelmä ja komponentit
Lukostojärjestelmälle tulee tarjota alennusprosentti joka lasketaan voimassa olevasta valmistajan julkisen yleishinnaston hinnoista.
Tilaajat tekevät palveluhankintansa tarvittavan palvelun, tarjottujen hintojen, alennusprosenttien sekä sijainnin perusteella.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2.
iLOQ -lukostojärjestelmä ja komponentit
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3.
Kaba -lukostojärjestelmä ja komponentit
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4.
Muu -lukostojärjestelmä ja komponentit, nimeä
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5.
Päivystyspalvelu tilataan sitä edullisimmalla hinnalla tarjonneelta sekä Tilaajan tarkoitukseen parhaiten sopivalta Toimittajalta. Lukitusta koskeva 24/7 -päivystyspalvelu tulee mahdollistaa yksittäisten, kriittisten oviympäristöjen huolto- ja korjauspalvelut yhden (1) vuorokauden sisällä Tilaajan tilojen turvallisuutta tarpeettomasti vaarantamatta. Päivystyspalvelun toimintasäde 80km Toimittajan toimipisteeltä.
Päivystyspalvelulle tulee tarjota hinnat liitteellä.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Oviympäristön huolto- ja korjaustyöt
Los-Nr.: 6.
Tuntihintaan sisällytettävä kaikki oviympäristöön kuuluvat huolto- ja korjaustyöt.
Palvelulle tulee tarjota hinnat liitteellä.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8.
Asiantuntijatöillä tarkoitetaan suunnittelutöissä konsulttina toimimista.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7.
Avainhallinnalla tarkoitetaan yksittäisten avainten ja lukostotietojen tallettamista, luovutus- ja palautustoimintaa. Avaimet ja kulkutunnisteet tulee olla sähköisessä järjestelmässä jossa Tilaajilla hallinnointimahdollisuus. Kaikilla osapuolilla tulee olla reaaliaikainen tieto avainten tilanteesta.
Kyseistä palvelua tarjotessa, tulee Tarjouspyynnön kriteereihin ladata kuvaus avainten suunnitellusta luovutus- ja palautusjärjestelystä. Avainhallintapalvelun muut hinnat voi ladata tarjouspyynnön kriteereihin.