България-Бургас: Услуги по разработване на софтуер за създаване на документи, чертане, обработка на изображения, планиране и повишаване на ефективността
2022/S 150-430812
Обявление за възложена поръчка – комунални услуги
Резултати от процедурата за възлагане на обществена поръчка
Правно основание:
Директива 2014/25/ЕС
Раздел І: Възложител
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Изграждане на ГИС система за обособената територия на „Водоснабдяване и канализация“ ЕАД, гр. Бургас
Референтен номер: 546
II.1.2)Основен CPV код72212300 Услуги по разработване на софтуер за създаване на документи, чертане, обработка на изображения, планиране и повишаване на ефективността
II.1.4)Кратко описание:
Изграждане на географска информационна система (ГИС), обхващаща информация за ВиК инфраструктурата за територията, обслужвана от „ВиК“ ЕАД - Бургас. Данните на системата ще се въвеждат, управляват и съхраняват релационна база от данни. Проектирането и изграждане на ГИС ще включва следните дейности:
Дейност 1 – Проучване и анализ на текущото състояние във ВиК Бургас по отношение на съществуващите масиви от данни и техническа инфраструктура
Дейност 2 – Проектиране на ГИС
Дейност 3 – Доставка и инсталиране на хардуерно оборудване и системен софтуер
Дейност 4 – Доставка на приложен софтуер
Дейност 5 – Разработване на ГИС
Дейност 6 – Изграждане на ГИС – инсталиране, тестване и внедряване на разработената ГИС и приложен софтуер
Дейност 7 – Оцифряване и теренни проучвания. Миграция на поддържани в цифров вид данни в новоизградената ГИС
Дейност 8 – Обучение на потребители на системата и изготвяне на ръководства и техническа документация
Гаранционна поддръжка на изградената ГИС.
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове72212300 Услуги по разработване на софтуер за създаване на документи, чертане, обработка на изображения, планиране и повишаване на ефективността
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Изграждане на географска информационна система (ГИС), която обхваща информация за ВиК инфраструктурата за територията, обслужвана от „Водоснабдяване и канализация“ ЕАД, гр. Бургас. Данните на системата ще се въвеждат, управляват и съхраняват релационна база от данни. Проектирането и изграждане на географска информационна система ще включва следните основни дейности:
Дейност 1 – Проучване и анализ на текущото състояние във ВиК Бургас по отношение на съществуващите масиви от данни и техническа инфраструктура;
Дейност 2 – Проектиране на ГИС;
Дейност 3 – Доставка и инсталиране на хардуерно оборудване и системен софтуер;
Дейност 4 – Доставка на приложен софтуер;
Дейност 5 – Разработване на ГИС;
Дейност 6 – Изграждане на ГИС – инсталиране, тестване и внедряване на разработената ГИС и приложен софтуер;
Дейност 7 – Оцифряване и теренни проучвания. Миграция на поддържани в цифров вид данни в ново изградената ГИС;
Дейност 8 – Обучение на потребители на системата и изготвяне на ръководства и техническа документация.
В предмета на поръчката се включва и гаранционна поддръжка на изградената географска информационна система.