Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Bauleistung - 431178-2022
Polen-Leszno: Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
2022/S 151-431178
Bekanntmachung vergebener Aufträge
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Przebudowa Nowego Rynku oraz Pl. Metziga wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą techniczną dla stworzenia mieszkańcom przyjaznej przestrzeni w ramach rewitalizacji miasta Leszna (II)
Referenznummer der Bekanntmachung: IN.271.12.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Nowego Rynku oraz Pl. Metziga wraz z przyległymi drogami
i infrastrukturą techniczną dla stworzenia mieszkańcom przyjaznej przestrzeni w ramach rewitalizacji miasta Leszna
w podziale na dwie części:
1) Część I – „Przebudowa placu Nowy Rynek wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą techniczną”,
2) Część II – „Przebudowa placu Jana Metziga wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą techniczną”.
Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych w odniesieniu do jednej lub wszystkich części zamówienia!
Na realizację Projektu pn.: „Przebudowa Nowego Rynku oraz Pl. Metziga wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą techniczną dla stworzenia mieszkańcom przyjaznej przestrzeni w ramach rewitalizacji Miasta Leszna” - Miasto Leszno otrzymało dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Przebudowa placu Nowy Rynek wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą techniczną
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
34922100 Straßenmarkierungen
45111100 Abbrucharbeiten
45111291 Erschließungsarbeiten
45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen
45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze
45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen
45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen
45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
45233129 Bau von Querstraßen
45233140 Straßenarbeiten
45233221 Straßenmarkierungsarbeiten
45233252 Oberbauarbeiten für Straßen
45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten
45262650 Verblendungsarbeiten
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
45315100 Elektrotechnikinstallation
45315700 Installation von Schaltanlagen
45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien
45330000 Installateurarbeiten
45400000 Baufertigstellung
45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten
45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten
45312310 Blitzschutzarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Celem przedmiotowej Inwestycji jest modernizacja istniejącego placu targowego i przyległych ulic. W ramach nowego targowiska funkcjonować będą miejsca handlu całorocznego (pawilony), handlu sezonowego pod zadaszeniem i handlu sezonowego niezadaszonego. Planowane do wybudowania pawilony to dwa budynki jednokondygnacyjne o konstrukcji szkieletowej przykryte dachem płaskim. Powierzchnia zabudowy zgodnie z projektem budowlanym wynosi 223,62 m2. Jako posadowienie pawilonów zaprojektowano stopy fundamentowe. Ściany zewnętrzne, konstrukcja nośna zaprojektowana została z konstrukcji stalowej obłożonej płytą warstwową z ukrytym mocowaniem. Konstrukcję nośną stanowić będzie konstrukcja z ram z profili stalowych. Zadaszenie zaprojektowano w konstrukcji żelbetowej wspartej na stalowych słupach. Zadaszenie wyposażone mają być w instalację kanalizacji deszczowej oraz instalację elektryczną i odgromową. Pawilon wyposażony ma być w instalacje wodociągową, kanalizację sanitarną, instalację elektryczną oraz wentylację mechaniczną i klimatyzację z funkcją grzania i chłodzenia.
Drugim ważnym elementem przy planowanej inwestycji jest budowa nawierzchni placu handlowego wykonana z płyt granitowych. Centralna i zachodnia część placu wykonana ma być z płyt granitowych fakturowanych o wymiarach 41x41x10 cm oraz 82,5x82,5,10 cm. Płyty ułożone na gruncie rodzimym wyłożonym geosiatką o sztywnych węzłach. Grunt wzmocniony stabilizowanym cementem. Podbudowa zaprojektowana została z kruszywa łamanego oraz podsypce piaskowo cementowej. Wypełnienie spoin przewidziano z żywicy epoksydowej, dwuskładnikowej.
Ciągi piesze po zewnętrznym obrysie placu oraz zachodnia część placu zaprojektowana jest z kostki granitowej fakturowanej o wymiarach 28x14x10 cm. Kostka ułożona na gruncie rodzimym wyłożonym geosiatką o sztywnych węzłach. Grunt wzmocniony stabilizowanym cementem. Podbudowa zaprojektowana została z kruszywa łamanego oraz podsypce piaskowo cementowej. Wypełnienie spoin przewidziano z żywicy epoksydowej, dwuskładnikowej.
Kolejnym elementem jest przebudowa dróg przyległych do placu Nowy Rynek. Ze względu na ekstensywną przebudowę placu, rozbiórce ulegnie większość nawierzchni drogowych. Odtworzenie nawierzchni jezdni zaprojektowano z betonu asfaltowego o grubości 5 cm.
W ramach inwestycji zaprojektowano również budowę instalacji zewnętrznych: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej
i kanalizacji deszczowej oraz instalacji wewnętrznych: wentylacyjnej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Podczas przebudowy Nowego Rynku konieczne jest również usunięcie kolizji elektroenergetycznych.
Nowe przyłącze zapewniające zapotrzebowanie na wodę dla toalety przewidzianej w budynku usługowym oraz wykorzystywane również do zasilania zraszaczy miejskich, dystrybutorów wody pitnej oraz punktu poboru wody wybudowane będzie z istniejącej sieci wodociągowej zlokalizowanej w północnej części Nowego Rynki. Przyłącze zakończone będzie studzienką wodomierzową wykonaną z kręgów betonowych o średnicy DN1000.
W celu odprowadzenia ścieków sanitarnych w projektowanej toalety publicznej przewidziano włączenie do istniejącej kanalizacji ogólnospławnej DN500. Przyłącze zaprojektowano z rur PVC 160. Natomiast do odprowadzenia ścieków sanitarnych z projektowanych pawilonów przewidziano włączenie do istniejącego przyłącza kanalizacji sanitarnej.
Przebudowa placu Jana Metziga wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą techniczną
Los-Nr.: 2
2) Celem przedmiotowej inwestycji jest przebudowa placu Jana Metziga wraz z przyległymi drogami i infrastrukturą techniczną. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności roboty budowlane:
a) Prace branży drogowej polegające na:
- roboty ziemne ( w tym roboty pomiarowe, dokumentacja powykonawczą z pomiarami), rozbiórce nawierzchni ścieralnej i podbudowy z mas mineralnych, rozbiórce chodników, mechanicznej rozbiórce podbudowy ulic, chodników i miejsc postojowych, rozbiórce krawężników kamiennych, obrzeży trawnikowych, rozbiórce ław pod krawężniki z betonu, Załadowanie i wywiezienie gruzu, mechanicznym wykonaniu koryta, mechanicznym profilowaniu i zagęszczeniu podłoża, wykonaniu podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem pod chodniki i plac, wzmacnianiu podłoża gruntowego geosiatkami – geosiatka do wykonania „materaców” pod drogi, miejsca postojowe, pieszojezdnie, wypełnieniu materacy kruszywem łamanym, wykonaniu podbudowy chodników, placu, pieszojezdni i miejsc postojowych, wykonaniu podbudowy z betonu asfaltowego, wykonanie warstwy wiążącej, montażu krawężników kamiennych, montażu list aluminiowych rozdzielających płyty granitowe, wykonanie nawierzchni z kostki granitowej 28x14x10, 41x41x7, wykonanie nawierzchni chodnika i placu z betonu dekoracyjnego, oznakowaniu pionowym i poziomym.
b) Prace branży budowlanej , sanitarnej polegające na:
- branża budowlana: wykonaniu konstrukcji Pergoli, metalizacji natryskowa Pergoli, malowaniu natryskowym Pergoli (powłoka wykończeniowa), wykonaniu konstrukcji wieńczących pergoli i trejaży – oczepy z krawędziaków z modrzewia, wykopach pod fontannę, wykonaniu podkładu betonowego, wykonaniu płyty fundamentowej żelbetowej, wykonaniu ścian żelbetowych i płyty stropowej o gr. 25 cm, położeniu okładziny słupów pergoli deską modrzewiową, okładziny poprzeczek deską modrzewiową, wykonaniu ślepej podłogi z desek kompozytowych na legarach ułożonych krzywo, montażu żagla tarasowego, wykonaniu izolacji pionowej i poziomej z reaktywnej żywicy uszczelniającej, ułożeniu folii ochronnej kubełkowej- izolacja zbiornika, wykonaniu postumentu pod pompy, montażu drabin stalowych ze stali nierdzewnej, montażu krat typu WOS, wykonanie nawierzchni z płytek kamionkowych GRES 30x30, wykonaniu tynków, malowaniu ścian i sufitu komory, osadzeniu włazów w studzienkach i komorach, plac przy fontannie- mechaniczne wykonanie koryta, wykonaniu podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem i z kruszywa łamanego, wykonaniu nawierzchni betonowej z betonu architektonicznego, rozbiórce małej architektury, dostawie i montażu małej architektury m.in. ławek, siedzisk, koszy itd.,
- branża sanitarna: wykonaniu przyłączy wodociągowych W1-W2- montażu studni rewizyjnych z kręgów betonowych o śr. 1000mm, montażu wodomierzy, montażu zaworu zwrotnego antyskażeniowego, wykonaniu przyłącza wodociągowego W3-W4 – montażu rurociągu o śr. 40mm, wcięciu w istniejącą sieć wodociągową, montażu zasuwy, montażu studni rewizyjnych z kręgów betonowych o śr. 1000mm, montażu wodociągu i zaworu zwrotnego antyskażeniowego, wykonaniu badań wody, wykonaniu instalacji sanitarnej fontanny, wykonaniu kanalizacji tłocznej fontanny, montażu pomp zatapialnych, wykonaniu kanalizacji awaryjnej fontanny, wykonaniu kanalizacji spustowej fontanny, wykonaniu kanalizacji deszczowo/przelewowej fontanny, wykonaniu instalacji wentylacji, wykonaniu instalacji grzewczej, wykonaniu dezynfekcji i prób szczelności, montażu wyposażenia, urządzeń i materiałów fontanny,