Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Evaluering vedrørende obligatorisk mærkning med angivelse af oprindelsesland for visse kødtyper
Sagsnr.: AGRI-2019-EVAL-01
II.1.2)Hoved-CPV-kode79310000 Markedsanalyse
II.1.4)Kort beskrivelse:
Evaluering vedrørende obligatorisk mærkning med angivelse af oprindelsesland for visse kødtyper.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)77100000 Tjenesteydelser inden for landbrug
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Den ordregivende myndighed ønsker at indgå en kontrakt med en enkelt kontrahent for at udføre en evaluering vedrørende obligatorisk mærkning med angivelse af oprindelsesland for visse kødtyper.