Σας ανακοινώνουμε με χαρά ότι η νέα έκδοση της πύλης TED θα αρχίσει η λειτουργεί στις 29.01.2024 (ενδεικτική ημερομηνία — προς επιβεβαίωση) θέλετε να ανακαλύψετε τις νέες λειτουργίες, τις βελτιώσεις και τον αντίκτυπο στους χρήστες; Σας καλούμε να συμβουλευτείτε το άρθρο μας και να μάθετε περισσότερα για τις βασικές νέες αλλαγές και λειτουργίες.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
EIC Business Acceleration Services - Πρόσβαση σε γεωγραφικές αγορές - Πρόγραμμα υπερπόντιων εκθέσεων 2.0
Αριθμός αναφοράς: RTD/2020/OP/0006
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
73200000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας και ανάπτυξης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αυτή η πρόσκληση υποβολής προσφορών θα οδηγήσει σε σύμβαση παροχής υπηρεσιών με σκοπό τη διευκόλυνση της πρόσβασης των δικαιούχων του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου καινοτομίας (EIC) που είναι ΜΜΕ/νεοσύστατες/επεκτεινόμενες, σε βασικές διεθνείς εμπορικές εκθέσεις, σε νέες γεωγραφικές αγορές εκτός της Ευρωπαϊκής Ένωσης και των συνδεδεμένων χωρών στο πρόγραμμα H2020 και στο μελλοντικό Πλαίσιο Προγράμματος Έρευνας και Καινοτομίας Horizon Europe.
Οι συγκεκριμένοι στόχοι της σύμβασης είναι:
• απόκτηση εκθεσιακού χώρου σε εκθέσεις στο εξωτερικό.
• δημιουργία εμπορικής και επιχειρηματικής συνεργασίας / εταιρικών σχέσεων μεταξύ των δικαιούχων του EIC και των επιχειρηματικών εταίρων τρίτων χωρών,
• βελτίωση της γνώσης των δικαιούχων του EIC για νέες γεωγραφικές αγορές.
Αυτό το συμβόλαιο θα βοηθήσει τους δικαιούχους του EIC να δημιουργήσουν επιχειρηματικές συνεργασίες σε περιοχές με ισχυρές ομάδες πελατών και πιθανούς επιχειρηματικούς εταίρους. Αυτό θα αυξήσει τις ευκαιρίες εμπορευματοποίησης των έργων που χρηματοδοτούνται από το EIC και θα οδηγήσει τους δικαιούχους του EIC να στηρίξουν τη μελλοντική οικονομική ανάπτυξη και τη δημιουργία θέσεων εργασίας.
Notice for changes or additional information
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
EIC Business Acceleration Services — Access to Geographical Markets – Overseas Trade Fairs Programme 2.0
Reference number: RTD/2020/OP/0006
II.1.2)Main CPV code73200000 Research and development consultancy services
II.1.4)Short description:
This call for tenders shall result in a service contract with the aim to facilitate the access of EIC beneficiaries that are SMEs/Startups/Scaleups, to key international trade fairs in new geographical markets outside the European Union and Associated Countries to H2020 and future Horizon Europe Research and Innovation Framework Programme.
The specific objectives of the contract are:
• obtain an exhibition space in overseas trade fairs;
• create trade and business cooperation/partnerships between the EIC beneficiaries and Third Countries business partners;
• improve the EIC beneficiaries’ knowledge of new geographical markets.
This contract will help EIC beneficiaries to setup business partnerships in regions with strong clusters of clients and potential business partners. This will increase the commercialisation opportunities of the projects funded by the EIC and will lead EIC beneficiaries to underpin future economic growth and job creation.
Anuncio relativo a modificaciones o información adicional
Base jurídica:
Reglamento (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Servicios de aceleración de negocios del EIC — Acceso a los mercados geográficos — Programa de ferias comerciales de ultramar 2.0
Número de referencia: RTD/2020/OP/0006
II.1.2)Código CPV principal73200000 Servicios de consultoría en investigación y desarrollo
II.1.4)Breve descripción:
La presente convocatoria de licitación dará lugar a un contrato de servicios con el objetivo de facilitar el acceso de los beneficiarios de los EIC que son pymes/empresas emergentes/scaleups a las principales ferias comerciales internacionales en nuevos mercados geográficos fuera de la Unión Europea y de países asociados a Horizonte 2020 y al futuro Programa Marco de Investigación e Innovación de Horizonte Europa.
Los objetivos específicos del contrato son:
• obtener un espacio de exposición en ferias comerciales de ultramar;
• crear asociaciones/colaboraciones comerciales y empresariales entre los beneficiarios del EIC y los socios comerciales de terceros países;
• mejorar el conocimiento de los beneficiarios del EIC sobre los nuevos mercados geográficos.
El presente contrato ayudará a los beneficiarios del EIC a establecer asociaciones empresariales en regiones con grandes grupos de clientes y posibles socios comerciales. Esto aumentará las oportunidades de comercialización de los proyectos financiados por el EIC y conducirá a los beneficiarios del EIC a respaldar el crecimiento económico futuro y la creación de empleo.
Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Euroopan innovaationeuvoston (EIC) liiketoiminnan kiihdytyspalvelut — pääsy uusille maantieteellisille markkinoille — ulkomaisia messuja koskeva ohjelma 2.0
Viitenumero: RTD/2020/OP/0006
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi73200000 Tutkimus- ja kehitystoiminnan konsulttipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän tarjouspyynnön tuloksena on tehtävä palvelusopimus, jonka tarkoituksena on helpottaa Euroopan innovaationeuvoston edunsaajien, jotka ovat pk-yrityksiä / startup-yrityksiä / scaleups-yrityksiä, pääsyä keskeisille kansainvälisille messuille uusilla maantieteellisillä markkinoilla Euroopan unionin ja Horisontti 2020 -puiteohjelmaan ja tulevaan Horisontti Eurooppa tutkimuksen ja innovoinnin puiteohjelmaan kuuluvien maiden ulkopuolella.
Sopimuksen erityistavoitteet ovat seuraavat:
• näyttelytilojen hankinta kansainvälisillä messuilla,
• kauppa- ja liiketoimintayhteistyön/-kumppanuuksien luominen EIC:n edunsaajien ja kolmansien maiden liikekumppaneiden välillä,
• EIC:n edunsaajien tietämyksen lisääminen uusista maantieteellisistä markkinoista.
Sopimuksella autetaan EIC:n edunsaajia perustamaan liikekumppanuuksia alueilla, joilla on vahvoja asiakasryhmiä ja mahdollisia liikekumppaneita. Tämä lisää EIC:n rahoittamien hankkeiden kaupallistamismahdollisuuksia ja saa EIC:n edunsaajat tukemaan tulevaa talouskasvua ja työpaikkojen luomista.
VI kohta: Täydentävät tiedot