Finlande-Lahti: Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
2021/S 166-434466
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Tietojohtamisen pilvi-, lisenssi- ja tietovarastointiratkaisut
II.1.2)Code CPV principal72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
II.1.4)Description succincte:
Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymä tarvitsee pilvi-, lisenssi- ja tietovarastointiratkaisuja sosiaali- ja terveydenhuollon strategiansa mukaisesti palveluiden johtamiseen, dataan perustuvan päätöksenteon mahdollistamiseksi ja toimintamalliensa kehittämisen tukemiseksi. Tätä tarkoitusta varten Päijät-Hämeen hyvinvointiyhtymä perustaa dynaamisen hankintajärjestelmän.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)50334400 Entretien de systèmes de communications
II.2.4)Description des prestations:
Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymä tarvitsee pilvi-, lisenssi- ja tietovarastointiratkaisuja sosiaali- ja terveydenhuollon strategiansa mukaisesti palveluiden johtamiseen, dataan perustuvan päätöksenteon mahdollistamiseksi ja toimintamalliensa kehittämisen tukemiseksi. Tätä tarkoitusta varten Päijät-Hämeen hyvinvointikuntayhtymä perustaa dynaamisen hankintajärjestelmän. Nykyratkaisuille tullaan hankkimaan jatkoa tai mahdollisesti korvaamaan porrastetusti ja uusia ratkaisuja kehitetään dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon aikana. Hankittavaan kokonaisuuteen kuuluvat myös mahdolliset käyttöönottoprojektit ja niiden resurssointi, sekä mahdollisesti pilviratkaisujen hallinnointia varten tarvittavat integraatiot ja muut pilvipalveluiden hallinnoinnin tukisovellukset:
1) Tietovarastoinnin pilvipalvelut ja SaaS-ratkaisut, tuki ja lisenssit
2) Tietovarastointiratkaisut, tuki ja lisenssit
3) Automaatioratkaisut, tuki ja lisenssit
4) Integraatioiden hallintaratkaisut pilvipalveluissa
5) Pilviratkaisujen hallinnoinnin tukisovellukset
6) Käyttöönotto tai konsultointiprojektien resurssit