Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Undersøgelse til støtte for udarbejdelsen af retningslinjer for de bedste tilgange for risikostyring i udvindingssektoren
Sagsnr.: ENV/2019/OP/0008
II.1.2)Hoved-CPV-kode90700000 Tjenester på miljøområdet
II.1.4)Kort beskrivelse:
Det overordnede formål for denne undersøgelse er at støtte Kommissionen i at identificere de bedste tilgange for risikostyring i udvindingssektoren. Undersøgelsen vil identificere vigtige sikkerheds- og miljøproblemer og relaterede aktiviteter, inklusive arbejderes sikkerhed (betegnes herefter som »vigtige aktiviteter«) med anvendelse af en risikobaseret tilgang. De bedste tilgange til risikostyring vil identificeres for de aktiviteter, der er mest afgørende for forvaltningen af miljømæssig og sikkerhedsmæssig risikostyring.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 800 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)90700000 Tjenester på miljøområdet
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Se internetadressen anført i afsnit I.3).
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Uuring, millega toetatakse mäendussektori parimaid riskijuhtimistavasid käsitlevate juhiste väljatöötamist
Viitenumber: ENV/2019/OP/0008
II.1.2)CPV põhikood90700000 Keskkonnateenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Selle uuringu üldeesmärk on toetada komisjoni parimate riskijuhtimismeetodite tuvastamisel mäendussektori jaoks. Uuring tuvastab olulisemad ohutus- ja keskkonnaküsimused ja nendega seotud tegevused, sh töötajate ohutus (edaspidi „olulisemad tegevused“), rakendades riskipõhist lähenemist. Keskkonna- ja ohutusriskide haldamise seisukohalt kõige olulisemate tegevuste jaoks tuvastatakse parimad riskijuhtimismeetodid.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 800 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)90700000 Keskkonnateenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Bunús dlí:
Rialachán (AE, Euratom) Uimh. 2018/1046
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Staidéar ag tacú le leathnú na dTreoirlínte maidir leis na cuir chuige is fearr i ndáil le bainistíocht riosca san earnáil eastóscach
Uimhir thagartha: ENV/2019/OP/0008
II.1.2)Príomhchód CPV90700000 Environmental services
II.1.4)Cur síos achomair:
Is é raon feidhme foriomlán an staidéir seo é tacú leis an gCoimisiún chun na cuir chuige is fearr maidir le bainistiú riosca a shainaithint don earnáil eastóscach. Aithneofar leis an staidéar príomhcheisteanna sábháilteachta agus comhshaoil agus gníomhaíochtaí gaolmhara lena n-áirítear sábháilteacht oibrithe (dá ngairtear “príomhghníomhaíochtaí” ina dhiaidh sin) lena gcuirtear cur chuige bunaithe ar riosca chun feidhme. Sainaithneofar na cuir chuige is fearr maidir le bainistiú riosca do na gníomhaíochtaí is tábhachtaí i ndáil le bainistiú riosca comhshaoil agus sábháilteachta a bhainistiú.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 800 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise90700000 Environmental services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Féach an seoladh Idirlín atá curtha ar fáil in Alt I.3).