Belgie-Brusel: Komplexní přezkum, včetně budování kapacit, emisních inventur členských států dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/81/ES ze dne 23.10.2001 o národních emisních stropech pro některé látky znečisťující ovzduší
2016/S 239-435009
Oznámení o výsledku zadávacího řízení
Výsledky zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Komplexní přezkum, včetně budování kapacit, emisních inventur členských států dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/81/ES ze dne 23.10.2001 o národních emisních stropech pro některé látky znečisťující ovzduší
Spisové číslo: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)Hlavní kód CPV90700000 Environmentální služby
II.1.4)Stručný popis:
Od zhotovitele se požaduje, aby provedl komplexní přezkum emisních inventur členských států ve verzi doplněné o informativní zprávy o inventurách, předkládaných dle směrnice Evropského parlamentu a Rady 2001/81/ES ze dne 23.10.2001 o národních emisních stropech pro některé látky znečišťující ovzduší (směrnice NEC) na základě směrnic pro přezkum, které stanoví zhotovitel. Tento komplexní přezkum inventur by měl přispět k zajištění přesných, spolehlivých a ověřených emisních inventur, především za roky 2005 a 2015. Zakázka by rovněž měla přispět k posílení kapacity členských států při zdokonalování jejich výkaznictví o emisních inventurách v rámci přípravy na další cykly vykazování. Tento proces přezkumu by měl zohlednit směrnice pro emisní inventury stanovené v rámci Úmluvy o dálkovém znečišťování ovzduší přesahujícím hranice států (CLRTAP) a v rámci přezkumu inventur skleníkových plynů EU.
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV90700000 Environmentální služby
II.2.4)Popis zakázky:
Otevřená výzva k podání nabídek, samostatná zakázka na služby v délce 14 měsíců.
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjenesteydelser - 435009-2016
Belgien-Bruxelles: Omfattende gennemgang, inklusive kapacitetsopbygning, af medlemsstaternes emissionsopgørelser i henhold til Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2001/81/EF af 23. oktober 2001 om nationale emissionslofter for visse luftforurenende stoffer
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Tjenesteydelser
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Omfattende gennemgang, inklusive kapacitetsopbygning, af medlemsstaternes emissionsopgørelser i henhold til Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2001/81/EF af 23. oktober 2001 om nationale emissionslofter for visse luftforurenende stoffer.
Sagsnr.: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90700000 Tjenester på miljøområdet
II.1.4)Kort beskrivelse:
Kontrahenten skal foretage en omfattende undersøgelse af medlemsstaternes emissionsopgørelser suppleret med oplysende opgørelsesrapporter, der fremsendes i henhold til Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2001/81/EF af 23. oktober 2001 om nationale emissionslofter for visse luftforurenende stoffer, på basis af revisionsretningslinjer, der skal udarbejdes af kontrahenten. Den omfattende gennemgang af opgørelserne skal bidrage til at sikre nøjagtige, pålidelige og efterprøvede emissionsopgørelser, navnlig for årene 2005 og 2015. Kontrakten skal også bidrage til at styrke medlemsstaternes kapacitet med hensyn til at forbedre rapporteringen af deres nationale emissionsopgørelser til de næste rapporteringsrunder. Gennemgangen skal tage højde for retningslinjerne for emissionsopgørelser, der er fastsat i henhold til konventionen om grænseoverskridende luftforurening over store afstande og i henhold til gennemgangen af EU's opgørelser over drivhusgasemissioner.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Offentligt udbud, enkelt tjenesteydelseskontrakt på 14 måneder.
Belgien-Brüssel: Umfassende Überprüfung, einschließlich des Ausbaus von Leistungsfähigkeit, der Emissionsinventare der Mitgliedstaaten im Rahmen der Richtlinie 2001/81/EG des Europäischen Parlaments und des Rates vom 23.10.2001 über nationale Emissionshöchstmengen für bestimmte Luftschadstoffe
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Umfassende Überprüfung, einschließlich des Ausbaus von Leistungsfähigkeit, der Emissionsinventare der Mitgliedstaaten im Rahmen der Richtlinie 2001/81/EG des Europäischen Parlaments und des Rates vom 23.10.2001 über nationale Emissionshöchstmengen für bestimmte Luftschadstoffe.
Referenznummer der Bekanntmachung: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Von dem Auftragnehmer wird gefordert, eine umfassende Überprüfung der Emissionsinventare der Mitgliedstaaten, ergänzt um die informativen Inventarberichte, die im Rahmen der Richtlinie 2001/81/EG des Europäischen Parlaments und des Rates vom 23.10.2001 über nationale Emissionshöchstmengen für bestimmte Luftschadstoffe (NEC-Richtlinie) vorgelegt werden, auf der Grundlage von vom Auftragnehmer erstellten Leitlinien für die Überprüfung vorzunehmen. Die umfassende Inventarüberprüfung soll dazu beitragen, präzise, zuverlässige und geprüfte Emissionsinventare, insbesondere für die Jahre 2005 und 2015, bereitzustellen. Mit dem Auftrag soll außerdem ein Beitrag zur Steigerung der Leistungsfähigkeit der Mitgliedstaaten im Zusammenhang mit der Verbesserung ihrer Berichterstattung zu den nationalen Emissionsinventaren in Vorbereitung für die folgenden Berichtszyklen geleistet werden. Im Rahmen des Überprüfungsprozesses sind die Leitlinien zu Emissionsinventaren zu berücksichtigen, die im Zusammenhang mit dem Übereinkommen über weiträumige und grenzüberschreitende Luftverunreinigung (Convention on Long-Range and Transboundary Air Pollution — CLRTAP) und der Überprüfung der Treibhausgasinventare der EU festgelegt wurden.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ausschreibung im offenen Verfahren, einzelner Dienstleistungsauftrag über 14 Monate.
Bélgica-Bruselas: Revisión exhaustiva, incluido el desarrollo de capacidades, de los inventarios de emisiones de los Estados miembros en el marco de la Directiva 2001/81/CE del Parlamento Europeo y del Consejo, de 23.10.2001, sobre techos nacionales de emisión de determinados contaminantes atmosféricos
Anuncio de adjudicación de contrato
Resultados del procedimiento de contratación
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Revisión exhaustiva, incluido el desarrollo de capacidades, de los inventarios de emisiones de los Estados miembros en el marco de la Directiva 2001/81/CE del Parlamento Europeo y del Consejo, de 23.10.2001, sobre techos nacionales de emisión de determinados contaminantes atmosféricos.
Número de referencia: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)Código CPV principal90700000 Servicios medioambientales
II.1.4)Breve descripción:
El contratista deberá llevar a cabo una revisión exhaustiva de los inventarios de emisiones de los Estados miembros, complementada con los informes de inventarios presentados en el marco de la Directiva 2001/81/CE del Parlamento Europeo y del Consejo, de 23.10.2001, sobre techos nacionales de emisión de determinados contaminantes atmosféricos, sobre la base de las directrices de revisión que establezca el contratista. La revisión exhaustiva de los inventarios deberá contribuir a garantizar que los inventarios de emisiones sean precisos, fiables y estén verificados, especialmente para los años 2005 y 2015. El contrato deberá contribuir asimismo a reforzar la capacidad de los Estados miembros a la hora de mejorar la elaboración de sus informes sobre inventarios de emisiones nacionales para prepararse para los próximos ciclos de notificación. El proceso de revisión deberá tener en cuenta las directrices sobre los inventarios de emisiones establecidas en el marco del Convenio sobre la contaminación atmosférica transfronteriza a gran distancia y en el marco de la revisión de los inventarios de gases de efecto invernadero de la Unión Europea.
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)90700000 Servicios medioambientales
II.2.4)Descripción del contrato:
Convocatoria de licitación abierta, contrato de servicios único de 14 meses.
Belgia-Brüssel: Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23.10.2001 direktiivi 2001/81/EÜ (teatavate õhusaasteainete siseriiklike ülemmäärade kohta) kohane liikmesriikide heitmeloendite, sh suutlikkuse parandamise põhjalik ülevaade
Hankelepingu sõlmimise teade
Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23.10.2001 direktiivi 2001/81/EÜ (teatavate õhusaasteainete siseriiklike ülemmäärade kohta) kohane liikmesriikide heitmeloendite, sh suutlikkuse parandamise põhjalik ülevaade
Viitenumber: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)CPV põhikood90700000 Keskkonnateenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Töövõtjal palutakse töövõtja kehtestatavate läbivaatamise suuniste alusel koostada põhjalik ülevaade liikmesriikide heitmeloendite kohta, mida täiendavad informatiivsed andmekogude aruanded, mis esitati Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23.10.2001 direktiivi 2001/81/EÜ (teatavate õhusaasteainete siseriiklike ülemmäärade kohta) raames. Andmekogude põhjaliku ülevaatamisega aidatakse kaasa täpsete, usaldusväärsete ja kinnitatud heitmeloendite tagamisele eelkõige aastateks 2005 ja 2015. Lepinguga aidatakse kaasa ka liikmesriikide suutlikkuse parandamisele, muutes järgmise aruandlustsükli ettevalmistamisel nende riiklikke heitmeloendite aruandeid paremaks. Läbivaatamisprotsessis tuleks arvestada piiriülese õhusaaste kauglevi konventsiooni (Convention on Long-range Transboundary Air Pollution (CLRTAP)) ning ELi kasvuhoonegaaside andmekogude läbivaatamise raames kehtestatud heitmeloendite suuniseid.
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)90700000 Keskkonnateenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Avatud pakkumiskutse, üksik teenusleping, mille kestus on 14 kuud.
Belgium-Brüsszel: A tagállamok emissziókataszterének átfogó vizsgálata – a kapacitásépítést beleértve – az egyes légköri szennyezők nemzeti kibocsátási határértékeiről szóló, 23.10.2001 keltezésű 2001/81/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv értelmében
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
A tagállamok emissziókataszterének átfogó vizsgálata – a kapacitásépítést beleértve – az egyes légköri szennyezők nemzeti kibocsátási határértékeiről szóló, 23.10.2001 keltezésű 2001/81/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv értelmében.
Hivatkozási szám: ENV.C.3/SER/2016/0033.
II.1.2)Fő CPV-kód90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A nyertes ajánlattevő feladata a tagállamok – az egyes légköri szennyezők nemzeti kibocsátási határértékeiről szóló, 23.10.2001 keltezésű 2001/81/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv (a nemzeti kibocsátási határértékekről szóló irányelv) értelmében benyújtott, az emissziókataszterekről szóló tájékoztató jelentésekkel kiegészített – emissziókataszterének átfogó vizsgálata a nyertes ajánlattevő által meghatározott felülvizsgálati iránymutatások alapján. Az emissziókataszter átfogó vizsgálatának hozzá kell járulnia a pontos, megbízható és ellenőrzött emissziókataszterek biztosításához, nevezetesen a 2005. és a 2015. évre vonatkozóan. A szerződésnek ezenkívül hozzá kell járulnia a tagállamok kapacitásfejlesztéséhez a nemzeti emissziókataszterekre vonatkozó jelentéstétel területén a következő jelentéstételi ciklusokra való felkészülés céljából. A felülvizsgálati folyamatnak figyelembe kell vennie a nagy távolságra jutó, országhatárokon átterjedő levegőszennyezésről szóló egyezmény (Convention on Long-range Transboundary Air Pollution, CLRTAP), valamint az üvegházhatású gázok nyilvántartásainak uniós felülvizsgálata által meghatározott, emissziókataszterekre vonatkozó iránymutatásokat.
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyílt ajánlati felhívás, egyetlen szolgáltatási szerződés 14 hónap időtartamra.
Bélgica-Bruxelas: Revisão abrangente, incluindo reforço de capacidades, de inventários de emissões dos Estados-Membros no âmbito da Diretiva 2001/81/CE do Parlamento Europeu e do Conselho, de 23.10.2001, relativa ao estabelecimento de valores-limite nacionais de emissão de determinados poluentes atmosféricos
Anúncio de adjudicação de contrato
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Revisão abrangente, incluindo reforço de capacidades, de inventários de emissões dos Estados-Membros no âmbito da Diretiva 2001/81/CE do Parlamento Europeu e do Conselho, de 23.10.2001, relativa ao estabelecimento de valores-limite nacionais de emissão de determinados poluentes atmosféricos.
II.1.2)Código CPV principal90700000 Serviços ambientais
II.1.4)Descrição resumida:
O contratante deverá realizar uma revisão abrangente dos inventários de emissões dos Estados-Membros, complementados pelos relatórios informativos de inventário, apresentados no âmbito da Diretiva 2001/81/CE do Parlamento Europeu e do Conselho, de 23.10.2001, relativa ao estabelecimento de valores-limite nacionais de emissão de determinados poluentes atmosféricos (Diretiva LNE) com base em diretrizes de revisão a estabelecer pelo contratante. A revisão de inventários abrangente deve contribuir para assegurar inventários de emissões exatos, fiáveis e verificados, nomeadamente para os anos de 2005 e 2015. O contrato deve contribuir também para reforçar a capacidade dos Estados-Membros de melhorar a sua comunicação de inventários de emissões nacionais na preparação dos próximos ciclos de relatórios. O processo de revisão deve ter em conta as diretrizes relativas a inventários de emissões estabelecidas ao abrigo da Convenção sobre a poluição atmosférica transfronteiras a longa distância (CLRTAP) e da revisão de inventários de gases com efeito de estufa da UE.
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)90700000 Serviços ambientais
II.2.4)Descrição do concurso:
Concurso público, contrato de serviços único de 14 meses.