Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Μίσθωση και μακροπρόθεσμη μίσθωση οχημάτων και συναφείς υπηρεσίες για επιχειρησιακές δραστηριότητες της Frontex
Αριθμός αναφοράς: Frontex/OP/658/2020/RS
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV34110000 Επιβατικά αυτοκίνητα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Μίσθωση και μακροπρόθεσμη μίσθωση τετρακίνητων/αυτόματων οχημάτων και οχημάτων γενικής χρήσεως και συναφείς υπηρεσίες για επιχειρησιακές δραστηριότητες της Frontex.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
Μέγιστος αριθμός τμημάτων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Μίσθωση και μακροπρόθεσμη μίσθωση τετρακίνητων/αυτόματων οχημάτων με δυνατότητες παντός εδάφους και συναφείς υπηρεσίες για επιχειρησιακές δραστηριότητες της Frontex
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV34113000 Αυτοκίνητα με κίνηση στους τέσσερις τροχούς
34113200 Οχήματα παντός εδάφους
34113300 Οχήματα εκτός δρόμου
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Μίσθωση και μακροπρόθεσμη μίσθωση οχημάτων και συναφείς υπηρεσίες για επιχειρησιακές δραστηριότητες της Frontex. Εκτιμώμενος αριθμός μισθωμένων οχημάτων: 50 τετρακίνητα/αυτόματα οχήματα γενικής χρήσης με δυνατότητες παντός εδάφους κατά την υλοποίηση της σύμβασης.
Μίσθωση και μακροπρόθεσμη μίσθωση οχημάτων γενικής χρήσεως και συναφείς υπηρεσίες για επιχειρησιακές δραστηριότητες της Frontex
Αριθμός τμήματος: 2
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV34111000 Αυτοκίνητα τύπου στέισον και σεντάν
Μίσθωση και μακροπρόθεσμη μίσθωση οχημάτων και συναφείς υπηρεσίες για επιχειρησιακές δραστηριότητες της Frontex. Εκτιμώμενος αριθμός μισθωμένων οχημάτων: 20 οχήματα γενικής χρήσης κατά την υλοποίηση της σύμβασης.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Huur of langetermijnhuur van voertuigen en aanverwante diensten voor de operationele activiteiten van Frontex
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie34110000 Personenwagens
II.1.4)Korte beschrijving:
Huur of langetermijnhuur van voertuigen met vierwielaandrijving/automatische wielaandrijving en multifunctionele voertuigen voor de operationele activiteiten van Frontex.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor alle percelen
Maximumaantal percelen dat aan één inschrijver mag worden gegund: 2
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Huur of langetermijnhuur van terreinvoertuigen met vierwielaandrijving/automatisch aangedreven wielen en aanverwante diensten voor de operationele activiteiten van Frontex
Perceel nr.: 1
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)34113000 Voertuigen met vierwielaandrijving
34113200 Terreinvoertuigen
34113300 Terreinwagens
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Huur of langetermijnhuur van voertuigen en aanverwante diensten voor de operationele activiteiten van Frontex. Geraamd aantal gehuurde voertuigen: 50 terreinvoertuigen met vierwielaandrijving/automatisch aangedreven wielen gedurende de implementatie van de opdracht.
Huur of langetermijnhuur van multifunctionele voertuigen en aanverwante diensten voor de operationele activiteiten van Frontex
Perceel nr.: 2
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)34111000 Auto's: stationcars en sedans
Huur of langetermijnhuur van voertuigen en aanverwante diensten voor de operationele activiteiten van Frontex. Geraamd aantal gehuurde voertuigen: 20 multifunctionele voertuigen gedurende de implementatie van de opdracht.