II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: KS/2023:00019
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4)Kort beskrivning:
Tekniska konsulter Besiktning Mark
Anbud kan lämnas för ett, flera eller samtliga anbudsområden.
Anbudsområde 1
- Besiktningar av mark och anläggning
- Besiktningar av konstbyggnader
- Besiktningar av elanläggningar
Anbudsområde 2
- Installationsbesiktningar av lekplats
Anbudsområde 3
- Besiktningar av växter på land och i vatten
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 3 800 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 1
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
71356100 Tekniska kontroller
71520000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
71630000 Teknisk besiktning och provning
71631000 Teknisk besiktning
71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
71631450 Brobesiktning
71631460 Dammbesiktning
71631480 Vägbesiktning
76600000 Besiktning av rörledningar
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 2
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 3