Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Järvenpää - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Tieto- ja tiedolla johtamisen asiantuntijapalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: JARDno-2021-797
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli Järvenpään kaupungin käyttöön tuleva asiantuntijatiimi. Asiantuntijatiimin avulla tuotetaan Järvenpään kaupungille tieto- ja tiedolla johtamisen asiantuntija-, tuki- ja ylläpitopalveluita.
Palvelua tuotetaan ensisijaisesti käytössä olevilla teknologiaratkaisuilla. Järvenpään kaupunki on tunnistanut myös tulevaisuudessa mahdollisesti hyödynnettäviä teknologioita, joita ovat mm. SnowFlake, AI/Machine learning työkalut, IoT ratkaisut, tietovarastoautomaatio DSharp . Näiden teknologioiden mahdollinen hyödyntäminen arvioidaan tapauskohtaisesti valitun toimittajan kanssa. Toimittaja sitoutuu tekemään Järvenpään kaupungin linjaamilla työkaluilla ja teknologiaratkaisuilla. Uusien erikseen käyttöönotettavien osalta Järvenpään kaupunki järjestää työkalun koulutuksen kehittäjille, mikäli ko. osaamista ei kehittäjiltä löydy.
Palvelua tilataan kerrallaan erikseen sovittavaksi määräajaksi. Sopimus tulee voimaan allekirjoitushetkestä ja sopimus on voimassa kaksi (2) vuotta, jonka jälkeen sopimusta on mahdollista jatkaa optiona vuosi kerrallaan enintään kaksi (2) vuotta.
Hankinnan kohde oli kuvattu tarkemmin liitteessä 1 Hankinnan kohteen kuvaus. Vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: JARDno-2021-797
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: