Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 438564-2020
Submission deadline has been amended by:  483261-2020
Griechenland-Heraklion: Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
2020/S 182-438564
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Προμήθεια υπηρεσιών ανάπτυξης, εφαρμογής και επικύρωσης μεθόδων / τεχνικών σχεδίασης και υλοποίησης ιατρικών συσκευών, με βάση τη μεθοδολογία «Security by Design».
Referenznummer der Bekanntmachung: Συστημκός Αρ. ΕΣΗΔΗΣ: 99196, ΑΔΑΜ έγκρισης 20REQ007307114
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών ανάπτυξης και επικύρωσης λύσης, για την εφαρμογή και επικύρωση μεθόδων / τεχνικών σχεδίασης και υλοποίησης ιατρικών συσκευών, με βάση τη μεθοδολογία «Security by Design», στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «P.A.N.A.C.E.A.», που χρηματοδοτείται από την Ε.Ε. και ειδικότερα, την ανάπτυξη και επικύρωση μεθόδων, αλλά και τεχνικών σχεδίασης και υλοποίησης ιατρικών συσκευών, βάση της μεθοδολογίας «Security by Design».
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 80 645.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Το Ι.Τ.Ε. για τις ανάγκες του Ινστιτούτου Πληροφορικής, σκοπεύει να αναθέσει το έργο με τίτλο «Υπηρεσίες ανάπτυξης, εφαρμογής και επικύρωσης μεθόδων / τεχνικών σχεδίασης και υλοποίησης ιατρικών συσκευών, με βάση τη μεθοδολογία "Security by Design"», στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης: «Protection and privAcy of hospital and health iNfrastructures with smArt Cyber sEcurity and cyber threat toolkit for dAta and people» (P.A.N.A.C.E.A.) H2020-SC1-FA-DTS-2018-1-SU-TDS-02-2018, GA 826293, που χρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση. Αναλυτικότερα, η προμήθεια αυτή αφορά στην προμήθεια υπηρεσιών ανάπτυξης, εφαρμογής και επικύρωσης μεθόδων / τεχνικών σχεδίασης και υλοποίησης ιατρικών συσκευών, με βάση τη μεθοδολογία «Security by Design», για την κάλυψη των αναγκών του έργου P.A.N.A.C.E.A..
Αφορά στην ενσωμάτωση σύγχρονων μεθόδων και προτύπων ασφάλειας σε ιατρικές συσκευές, και σε ιατρικές ηλεκτρονικές υπηρεσίες που αυτές χρησιμοποιούνται. Αυτό θα υλοποιηθεί με την υλοποίηση λογισμικού για αναγνώριση βιομετρικών χαρακτηριστικών προσώπου, με συσκευές που ανήκουν στους χρήστες (π.χ. κινητά τηλέφωνα). Ο σκοπός του διαγωνισμού είναι η συνεργασία με μια επιλεγμένη εταιρεία στον χώρο της ανάπτυξης και πώλησης ιατρικών συσκευών για τη χρήση τους σε νοσοκομεία, η οποία θα έχει την ικανότητα να υλοποιήσει και να επιδείξει τα αποτελέσματα, στο πλαίσιο του έργου.
Υπηρεσίες - 438564-2020
Ελλάδα-Ηράκλειο: Υπηρεσίες έρευνας και ανάπτυξης, καθώς και συναφείς υπηρεσίες παροχής συμβουλών
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
73000000 Υπηρεσίες έρευνας και ανάπτυξης, καθώς και συναφείς υπηρεσίες παροχής συμβουλών
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 80 645.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: