29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 438580-2021
Submission deadline has been amended by:  588041-2021
Rumunia-Buzău: Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
2021/S 167-438580
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
CL 1 Retele de alimentare cu apa in localitatea Buzau si canalizare in localitatea Buzau
Numer referencyjny: CL 1 POIM
II.1.2)Główny kod CPV
45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
II.1.4)Krótki opis:
Contractul implica lucrari de executie pentru:
- Obiectul 1.1 - RECONFIGURARE ADUCȚIUNE APĂ BRUTĂ – MUNICIPIUL BUZĂU
- Obiectul 1.2 - RECONFIGURARE SISTEM DE DISTRIBUȚIE APĂ – MUNICIPIUL BUZĂU
- Obiectul 1.3 - REABILITARE STAȚIE DE POMPARE APĂ POTABILĂ – GA CRANG – MUNICIPIUL BUZĂU
- Obiectul 2.1 – OPTIMIZARE REȚEA CANALIZARE – MUNICIPIUL BUZĂU
- Obiectul 2.2 – REABILITARE CANAL BY-PASS SEAU – MUNICIPIUL BUZĂU
- Obiectul 2.3 – EXTINDERE REȚEA CANALIZARE – MUNICIPIUL BUZĂU
- Obiectul 2.4 – STAȚII DE POMPARE ÎN MUNICIPIUL BUZĂU
Activitatile contractului includ:
Lucrari de constructie.
b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice.
c) Testare si punere in functiune.
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de minim 1095 zile.
e) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.
Valoarea estimata a achizitiei sectoriale este de : 136.046.724 lei ( valoare fata T.V.A). Valoarea estimată a contractului nu include “cheltuieli diverse și neprevăzute”. Suma aferenta procentului de diverse si neprevazute, astfel cum acestea au fost definite in Devizul General este de 13.263.683 lei si nu este cuprinsa in valoarea estimata a contractului sectorial.
Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 36 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare, in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici cu 36 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
Wartość bez VAT: 136 046 724.00 RON
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45232150 Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45232152 Roboty budowlane w zakresie przepompowni
45232400 Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45233142 Roboty w zakresie naprawy dróg
II.2.4)Opis zamówienia:
Lucrările de constructie includ:
Obiectul 1.1 - RECONFIGURARE ADUCȚIUNE APĂ BRUTĂ – MUNICIPIUL BUZĂU
- reconfigurare prin inlocuire conducta de aductiune Front captare Sud in lungime de 7217 m (inclusiv subtraversari/supratraversari);
- reconfigurare prin inlocuire conducta de aductiune Front captare Zahar in lungime de 4625 m (inclusiv subtraversari/supratraversari).
Obiectul 1.2 - RECONFIGURARE SISTEM DE DISTRIBUȚIE APĂ – MUNICIPIUL BUZĂU
- reconfigurare prin inlocuire retea de distributie în lungime totală de 24.976 m (inclusiv subtraversari/supratraversari);
- executarea a 21 bransamente la punctele de ridicare a presiunii cu o lungime totala aproximativa de 1500 m.
Obiectul 1.3 - REABILITARE STAȚIE DE POMPARE APĂ POTABILĂ – GA CRANG – MUNICIPIUL BUZĂU
- inlocuirea pompelor aflate in statia de pompare aferenta GA Crang cu un grup nou care va avea 3A + 1R pompe (debitul unei pompe Qp = 65 l/s, Hp=40m) prevazut cu debitmetru electromagnetic si cu integrare in sistemul SCADA.
Obiectul 2.1 – OPTIMIZARE REȚEA CANALIZARE – MUNICIPIUL BUZĂU
- optimizarea retelei de canalizare unitara existenta în lungime totală de 3576 m.
Obiectul 2.2 – REABILITARE CANAL BY-PASS SEAU – MUNICIPIUL BUZĂU
- reabilitare canal by-pass existent în lungime totală de 707 m.
Obiectul 2.3 – EXTINDERE REȚEA CANALIZARE – MUNICIPIUL BUZĂU
- Extinderea retelei de canalizare menajera pentru o lungime de 2624 m.
Obiectul 2.4 – STAȚII DE POMPARE ÎN MUNICIPIUL BUZĂU
- Stații pompare ape uzate menajere 3 bucăți.
- Conductă de refulare apă uzată menajeră în lungime totală de 700 m.
Pentru toate obiectivele de investitie mai sus mentionate se vor executa urmatoarele activitati:
- Lucrari de constructie.
- Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice.
- Testare si punere in functiune.
- Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de minim 1095 zile.
- Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.