Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de curățenie, de întreținere a spațiilor verzi și servicii de prevenire
Număr de referinţă: ERA 2019 05 OP
II.1.2)Cod CPV principal90919200 Servicii de curăţare a birourilor
II.1.4)Descriere succintă:
Scopul acestei licitații este încheierea unui contract-cadru pentru servicii multiple de curățenie, de întreținere a spațiilor verzi şi de prevenire, detectare şi distrugere a organismelor dăunătoare pentru o durată de 12 luni, reînnoibilă de 3 ori. Prezenta licitație va fi acordată sub forma unui contract-cadru de servicii în cascadă, cu un număr maxim de 3 operatori economici, sub rezerva unui număr suficient de oferte compatibile. Acest contract nu este împărțit în loturi. Prin urmare, ofertantul trebuie să poată presta toate serviciile enumerate mai sus.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 550 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice: