A módosítások jellege és mértéke (a szerződés esetleges korábbi módosításainak feltüntetésével együtt):
2. Felek rögzítik, hogy a Szerződés 4.2.3. pontja helyébe az alábbi rendelkezés lép:
„[Az Opcionális munka díja] A Vállalkozó által elvégzett Opcionális munka ellenértékeként Megrendelő a Vállalkozó ajánlatának megfelelően mindösszesen nettó 928 726 041 Ft, azaz kilencszázhuszonnyolcmillió-hétszázhuszonhatezer-negyvenegy forintnak megfelelő összegű rögzített, fix átalánydíjat fizet Vállalkozónak. Megrendelő az adott Opcionális munka díját egy összegben, utólag, a 7.4. pontban írtak szerint, egyebekben a Vállalkozói Díj kifizetésére irányadó, jelen Szerződésben rögzített feltételeknek megfelelően teljesíti.”
5. A Vállalkozó a jelen Szerződésmódosítás 3. számú mellékletét képező Árazott költségvetésben a Szerződés szerinti, Opcionális munkák nélküli Vállalkozói Feladathoz kapcsolódó pótmunkaként meghatározott munkákból a jelen Szerződésmódosítás aláírásáig elvégzett munkák teljesítésének igazolására vonatkozó Teljesítésigazolás kiadását a Szerződés teljesítése tekintetében soron következő teljesítésigazolás kiadásával együttesen jogosult kezdeményezni a Megrendelőnél.