Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προληπτική και διορθωτική συντήρηση και εγκατάσταση μηχανικών, συμβατικών και πυρηνικών εγκαταστάσεων που βρίσκονται σε πυρηνικές ζώνες.
Αριθμός αναφοράς: JRC/IPR/2016/G.III.9/5074/OC.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV50712000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης μηχανολογικών εγκαταστάσεων κτιρίου
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Οι υπηρεσίες συντήρησης για τις εν λόγω ζώνες/μονάδες περιλαμβάνουν ειδικότερα εγκαταστάσεις, υποδομές και δίκτυα διανοµής υγρών, καθώς και τα σχετικά εξαρτήματα (αντλίες, βαλβίδες, λεκάνες, σωληνώσεις, κινητήρες, συμπιεστές, εναλλάκτες θερμότητας, μηχανήματα εξαερισμού, συστήματα φίλτρων, μονάδες κλιματισμού κ.λπ.). Οι δραστηριότητες της υπηρεσίας στο σύνολό της θα περιλαμβάνουν προληπτική ή/και διορθωτική συντήρηση που πρέπει να διεξάγεται επιτόπου. Η σύμβαση περιλαμβάνει επίσης υπηρεσίες σχετικά με αντικαταστάσεις/ επισκευές μεγάλης κλίμακας των εξαρτημάτων/μερών, επέκταση των υπαρχόντων συστημάτων και την παροχή εξαρτημάτων.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 3 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV50500000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης αντλιών, δικλείδων, στροφίγγων, μεταλλικών δοχείων και μηχανημάτων
50530000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης μηχανημάτων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Για λεπτομέρειες παρακαλείσθε να ανατρέξετε στον δικτυακό τόπο που αναφέρεται στο τμήμα I.3.
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Preventive and corrective maintenance and installation of mechanical, conventional and nuclear facilities located in nuclear areas.
II.1.2)Main CPV code50712000 Repair and maintenance services of mechanical building installations
II.1.4)Short description:
The maintenance services for these areas/units specifically involve facilities, installations and fluid distribution networks as well as the relevant components (pumps, valves, basins, piping, motors, compressors, heat exchangers, ventilation machinery, filter systems, air-conditioning units, etc.). The activity under the entire service will involve preventive and/or corrective maintenance carried out on site. The contract also includes services related to large-scale replacements/repairs of components/parts, the extension of existing systems and the supply of components.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 3 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)50500000 Repair and maintenance services for pumps, valves, taps and metal containers and machinery
50530000 Repair and maintenance services of machinery
II.2.4)Description of the procurement:
Please refer to the website specified in section I.3 for details.
Olaszország-Ispra: Nukleáris területeken lévő, mechanikus, hagyományos és nukleáris létesítmények megelőző és javítási célú karbantartása és telepítése
2016/S 243-442711
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Nukleáris területeken lévő, mechanikus, hagyományos és nukleáris létesítmények megelőző és javítási célú karbantartása és telepítése.
II.1.2)Fő CPV-kód50712000 Épületek mechanikus készülékeivel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az e területek/egységek számára biztosított karbantartási szolgáltatások kifejezetten létesítményekre, berendezésekre és folyadékelosztó hálózatokra, valamint a szükséges alkotóelemekre (szivattyúk, szelepek, medencék, csövek, motorok, kompresszorok, hőcserélők, szellőztető gépek, szűrőrendszerek, légkondicionáló egységek stb.) vonatkoznak. A teljes körű szolgáltatás keretében végzett tevékenység magában foglalja a helyszíni megelőző és/vagy javítási célú karbantartást. A szerződés az alkotóelemek/alkatrészek nagymértékű cseréjére/javítására, a meglévő rendszerek kibővítésére, valamint az alkotóelemek beszerzésére is kiterjed.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 3 500 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)50500000 Szivattyúval, szeleppel, csappal, fémtartállyal és gépekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások
50530000 Gépjavítási és -karbantartási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A részletekért lásd az I.3. pontban említett weboldalt.
Italia-Ispra: Manutenzione preventiva e correttiva e installazione di impianti meccanici, convenzionali e nucleari, situati in area nucleare
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Manutenzione preventiva e correttiva e installazione di impianti meccanici, convenzionali e nucleari, situati in area nucleare.
Numero di riferimento: JRC/IPR/2016/G.III.9/5074/OC.
II.1.2)Codice CPV principale50712000 Servizi di riparazione e manutenzione di impianti meccanici di edifici
II.1.4)Breve descrizione:
I servizi di manutenzione per queste aree/centrali riguardano in particolare impianti, installazioni e reti di distribuzione di fluidi e dei relativi componenti (pompe, valvole, bacini, tubature, motori, compressori, scambiatori di calore, macchinari per la ventilazione, impianti di filtraggio, condizionatori ecc.). L'attività di servizio nel suo complesso riguarderà la manutenzione preventiva e/o correttiva eseguita sul posto. Il contratto include inoltre servizi inerenti grosse sostituzioni/riparazioni di componenti/parti ed ampliamento di sistemi esistenti e la fornitura di componenti.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 3 500 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari50500000 Servizi di riparazione e manutenzione di pompe, valvole, rubinetti, contenitori metallici e macchinari
50530000 Servizi di riparazione e manutenzione di macchinari
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Cfr. informazioni all'indirizzo Internet indicato alla sezione I.3).
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Manutenção preventiva e corretiva e instalação de equipamentos mecânicos, convencionais e nucleares localizados em zonas nucleares.
II.1.2)Código CPV principal50712000 Serviços de reparação e manutenção de equipamento mecânico em edifícios
II.1.4)Descrição resumida:
Os serviços de manutenção para estas zonas/unidades envolvem especificamente equipamentos, instalações e redes de distribuição de fluidos, bem como todos os componentes pertinentes (bombas, válvulas, bacias, tubagens, motores, compressores, permutadores de calor, maquinaria de ventilação, sistemas de filtragem, unidades de ar condicionado, etc.). A atividade subjacente à totalidade do serviço envolverá manutenção preventiva e/ou corretiva realizada no local. O contrato inclui ainda serviços relacionados com substituições/reparações de grande escala de componentes/peças, a ampliação de sistemas existentes e o fornecimento de componentes.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 3 500 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)50500000 Serviços de reparação e manutenção de bombas, válvulas, torneiras, contentores de metal e equipamento
50530000 Serviços de reparação e manutenção de máquinas
II.2.4)Descrição do concurso:
Consultar o sítio indicado no ponto I.3 para mais informações.