Tervezési feladat:
A Nagyerdei tréningpálya létrehozásának célja, hogy a méltán népszerű debreceni parkerdő és környezete mellett, a városba érkező látogatóknak és az itt lakóknak egy színvonalas, egyedi tematikájú sportolási és rekreációs lehetőség nyíljon a kiemelkedő természeti értékekkel rendelkező Nagyerdő területén.
A Nagyerdő projekttel érintett része népszerű a futók és kerékpárosok körében, ezt kívánjuk kiegészíteni olyan több edzettségi szintű sportolók, sportolni vágyók által is végezhető feladatokkal szegélyezett útvonallal, amely közelebb hozza a szabadtéri sportolás lehetőségét a hobbi sportolók, illetve a gyermekes családok részére új, egyedi szolgáltatással bővítve a terület turisztikai palettáját.
A NATURA2000 érintettségre való tekintettel Tervező feladata olyan tervdokumentáció elkészítése, amely alapján a tervezett kivitelezési tevékenység, a kiemelt jelentőségű természetvédelmi területre jelentős hatással ne legyen.
A tervezési feladatrészek:
A tervezési feladat magában foglalja a
- vázlattervi,
- engedélyezési valamint
2. útvonal: kb. 2,5 km
a 22225 helyrajzi számú Szanatórium utca Kartács utca felőli végpontjától számított első erdei nyiladékon túlnyomórészt rekreációs és ismeretterjesztő célokat szolgálna, itt a sport funkció kevesebb hangsúlyt kapna.
2. Tréningpálya elemek:
A két útvonal mentén 26 db funkcionális tréningpálya elem, 11 db játszóhely, 1db gyerek farönk akadálypálya minimum 350m hosszon, 1db farönk paralel akadálypálya minimum 100m hosszon 2 db „erdei tanterem”, 8 db tornadekk telepítése tervezett.
Tervező feladata az útvonal mentén funkcionális feladatok végzésére alkalmas egyedi szabadtéri sport- és játszóeszközök gyártmánytervének elkészítése, telepítési módjának, feltételeinek meghatározása.
Az eszközök anyaghasználata során elsődleges szempontok a természetes anyagok használata, és az időtálló vandálbiztos kivitel. Az elhelyezés során a természetes terep megváltoztatása kerülendő.
5. Infrastruktúra, parkolók:
A fejlesztéssel érintett területen közművesítés nem tervezett.
30 db parkolóhely biztosítása, illetve kialakítása tervezett.
A tervezési feladat részét képezi a beszerzendő, telepítendő eszközök listájának teljeskörű specifikációval ellátott összeállítása.
Számszerű mennyiségi adatok:
Tréningpálya elemek:
# 26 db funkcionális tréningpálya elem,
# 11 db játszóhely,
# 1 db gyerek farönk akadálypálya,
# 1 db farönk paralel akadálypálya
# 2 db „erdei tanterem”,
# 8 db tornadekk.
Egyéb elemek:
# 62 db pihenőpad, illetve piknik asztal,
# 11 db esőbeálló,
# 38 db hulladékgyűjtő,
# 35 db információs tábla,
# infrastruktúra fejlesztés.
A terveket .dwg és .pdf/A formátumban, a szöveges dokumentumokat digitális aláírással ellátott .pdf/A formátumban, szerkeszthető .doc/.docx formátumban, valamint az árazott és árazatlan költségvetést (vázlattervi szinten költségbecslést) .pdf és szerkeszthető .xls/.xlsx formátumban kell szállítani.
A végleges dokumentációt - mely tartalmazza a vázlattervi, engedélyezési és kivitelezési terveket a jogszabály szerinti tartalommal - 4 darab papír-, 1 darab írásvédett DVD, valamint 1 darab digitális (pendrive) példányban kell szállítani.
A kiviteli tervek esetében költségvetés készítendő árazott és árazatlan formában.
A tervdokumentáció szállítási határideje:
# Vázlatterv: tervezési szerződés hatálybalépését követő 30 naptári nap.
# Engedélyezési tervdokumentáció: a vázlattervi dokumentáció megrendelő általi jóváhagyását követő 60 naptári nap.
# Kiviteli tervdokumentáció: az engedélyezési tervdokumentáció megrendelő általi jóváhagyását követő 45 naptári nap.
# Az erdészeti, valamint természetvédelmi hatósági engedély véglegessé válásától számított 10 naptári nap áll a tervező rendelkezésére a hatósági engedélyben megfogalmazott kitételek kiviteli tervekre való átvezetésére.
A végszámla kiállítására a kivitelezési tervdokumentáció leszállítását és Ajánlatkérő általi elfogadását követően, kizárólag a végleges hatósági engedélyek megléte és az abban foglaltak átvezetése esetén, illetve azt követően kerülhet sor.
A további információkat, a részletes és teljes műszaki tartalmat a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.