Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Studju dwar l-Arkitettura tas-Sistema ta' Infrastruttura ta' Komunikazzjoni Kwantum — SMART 2019/0086
Numru ta' referenza: SMART 2019/0086
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV73300000 Disinn u eżekuzzjoni tar-riċerka u l-iżvilupp
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan hu li jiġu speċifikati fid-dettall ir-rekwiżiti tal-utent u l-każijiet ta' użu li se jimmotivaw l-iżvilupp tal-QCI, f'interazzjoni mill-qrib mal-Istati Membri parteċipanti. Wara, fuq il-bażi ta' dawn, se ssir l-ispeċifikazzjoni ta' arkitettura tas-sistema (ta' livell għoli) globali għall-QCI magħmula minn soluzzjonijiet ibbażati fl-ispazju u bbażati fuq l-art li huma ppjanati b'mod sikur u li jkopru l-Unjoni Ewropea kollha. L-għan tal-QCI hu li jippermetti li jintbagħtu u jinħażnu informazzjoni u dejta b'mod ultra sikur u b'mod li jkunu kapaċi jorbtu l-assi ta' komunikazzjoni pubblika kritiċi fl-Unjoni kollha.
II.1.5)Stima tal-valur totali
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
"Ara l-indirizz tal-Internet ipprovdut fit-Taqsima I.3)."
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
Studiu privind arhitectura sistemului unei infrastructuri de comunicare cuantică - SMART 2019/0086
Număr de referinţă: SMART 2019/0086
II.1.2)Cod CPV principal73300000 Proiectare şi executare în domeniul cercetării şi dezvoltării
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul este de a specifica în detaliu cerințele utilizatorilor și de a folosi cazurile care ar conduce la dezvoltarea QCI, în strânsă interacțiune cu statele membre participante. Apoi, pe baza acestora, se va trece la specificarea unei arhitecturi generale (la nivel înalt) de sistem pentru QCI compusă din soluții spațiale și terestre care sunt proiectate în siguranță și care ar acoperi întreaga Uniune Europeană. Obiectivul QCI este de a permite transmiterea și stocarea informațiilor și a datelor în condiții de maximă siguranță și capabile să conecteze activele de comunicare publică critice în toată Uniunea.
II.1.5)Valoarea totală estimată
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
„A se vedea adresa de internet indicată în Secțiunea I.3)“.