Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:Viitenumero: 23-2020
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi30200000 Atk-laitteet ja -tarvikkeet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Dynaamisen hankintajärjestelmän kohteena on työ- ja ammattikäyttöön tarkoitetut IT-laitteet sekä niihin liittyvät oheislaitteet, tarvikkeet ja palvelut.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)50312000 Tietokonelaitteiden huolto ja korjaus
30230000 Tietokoneisiin liittyvät laitteet ja varusteet
30237300 Tietokonetarvikkeet
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankintajärjestelmän sisäiset hankinnat toteutetaan kevennetyillä kilpailutuksilla hankintajärjestelmään hyväksyttyjen toimittajien kesken.
Tarkempi kuvaus hankintajärjestelmästä ja sen kohteesta on annettu tässä osallistumispyynnössä ja sen liitteissä:
— DPS Tuotteet ja palvelut
— DPS Sopimusluonnos
— Hankintasopimusluonnos
— Referenssilomake
— JIT2015 Laitteet
— JIT2015 Yleiset ehdot.