III.1.2)Sytuacja ekonomiczna i finansowaWykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
2. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków ekonomicznych i finansowych udziału w postępowaniu Wykonawca składa informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca musi wykazać posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 400 000,00 PLN.
Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunku w zakresie sytuacji finansowej i ekonomicznej Wykonawcy wykazują łącznie.
III.1.3)Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodoweWykaz i krótki opis kryteriów kwalifikacji:
2. Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem zdobytym w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na funkcje wymienione poniżej, wskaże osoby, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające określone poniżej wymagania.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnianie warunku w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej dotyczącej osób Wykonawcy wykazują łącznie.
2. W zakresie zdolności technicznej i zawodowej dotyczącej osób:
Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem zdobytym w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone. Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby, które musi mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia:
1) Projektant drogowy - 1 osoba - opracował na stanowisku Projektanta drogowego co najmniej 1 z dokumentacji projektowych: STEŚ lub STEŚ-R lub KP lub PB dot. budowy lub rozbudowy dróg lub ulic klasy min. GP o długości tych dróg lub ulic min. 18 km
2) Projektant mostowy - 1 osoba - opracował na stanowisku Projektanta Mostowego dokumentacje projektowe: STEŚ lub STEŚ-R lub KP lub PB dotyczące (osobno lub łącznie) budowy co najmniej 8 obiektów mostowych o obciążeniu dla klasy A lub klasy I i o rozpiętości teoretycznej przęsła co najmniej 20 m, w tym co najmniej 1 obiektu o rozpiętości teoretycznej przęsła min. 50 m,
3) Projektant tunelu - 2 osoby lub 1 osoba spełniająca łącznie wymagania pkt. 3a. i 3b.
3a) opracował na stanowisku Głównego Projektanta Tunelu lub Projektanta Tunelu dokumentację projektową: STEŚ lub STEŚ-R lub KP lub PB dot. budowy co najmniej 1 tunelu drogowego o długości min. 500 m wykonywanego metodą górniczą lub tarczową (pełno przekrojową),
3b) opracował na stanowisku Głównego Projektanta Tunelu lub Projektanta Tunelu dokumentację projektową: STEŚ lub STEŚ-R lub KP lub PB dot. budowy co najmniej 1 tunelu drogowego o długości min. 200 m wykonywanego metodą odkrywkową,
4) Geolog - 1 osoba - kwalifikacje określone w SWZ, opracował co najmniej 1 dokumentację geologiczno-inżynierską dla dróg lub ulic klasy min. GP o długości min. 18 km wraz z obiektami inżynierskimi,
5) Hydrogeolog - 1 osoba - kwalifikacje określone w SWZ, opracował co najmniej 1 dokumentację hydrogeologiczną określającą warunki hydrogeologiczne dla dróg lub ulic klasy min. GP o długości min. 18 km wraz z obiektami inżynierskimi.
Zamawiający nie dopuszcza przedstawienia jednej osoby do pełnienia więcej niż jednej funkcji z wymienionych powyżej.