Zadovoljstvo nam je najaviti da će nova verzija portala TED početi s radom 29. siječnja 2024. (okvirni datum – još nije potvrđen). Zanimaju vas nove funkcionalnosti, poboljšanja i učinak na korisnike? Pročitajte naš članak i saznajte više o glavnim promjenama i novim funkcijama.
Primijećeni su bugovi u prikazu e-obrazaca. Radimo na rješavanju problema. U međuvremenu, upućujemo vas na namjenske stranice ako trebate informacije ili savjet.
U tijeku su prijave za četvrtu radionicu za ponovne korisnike podataka s TED-a, koja će se održati 14. prosinca 2023.
Usluge - 448081-2020
Njemačka-Köln: Okvirni ugovor o uslugama za pravno savjetovanje o prostorima EASA-e i povezane usluge
2020/S 186-448081
Obavijest o nadmetanju
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Okvirni ugovor o uslugama za pravno savjetovanje o prostorima EASA-e i povezane usluge
Referentni broj: EASA.2020.HVP.09
II.1.2)Glavna CPV oznaka
79110000 Usluge pravnog savjetovanja i zastupanja
II.1.4)Kratak opis:
EASA je potpisnica sporazuma o najmu uredske zgrade i parkirališta u Kölnu (Njemačka) i uredskog prostora u Bruxellesu (Belgija). Potrebno joj je pravno savjetovanje i dodatna podrška za rješavanje svih pravnih pitanja koja se mogu pojaviti u pogledu zakupa i prostora Agencije. Ovo je nadmetanje podijeljeno u dvije grupe. Pomoć je osobito potrebna u području njemačkog (Grupa 1) ili belgijskog (Grupa 2) prava o komercijalnom vlasništvu, stanarskog prava, poreznog prava povezanog sa zakupom, ugovornog prava te u području podrške prije i tijekom parničenja.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednost
Vrijednost bez PDV-a: 675 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupama
Ovaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za sve grupe
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:
Pravno savjetovanje o prostorima EASA-e i povezane usluge (njemačko pravo)
Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a
79100000 Pravne usluge
79111000 Usluge pravnog savjetovanja
79112000 Usluge pravnog zastupanja
79000000 Poslovne usluge: pravo, marketing, savjetovanje, zapošljavanje, tiskanje i sigurnost
II.2.4)Opis nabave:
Za Grupu 1 pomoć, savjetovanje i, prema potrebi, zastupanje Agencije osobito su potrebni u području njemačkog prava o komercijalnom vlasništvu, stanarskog prava, poreznog prava povezanog sa zakupom, ugovornog prava te u području podrške prije i tijekom parničenja.
Pravno savjetovanje o prostorima EASA-e i povezane usluge (belgijsko pravo)
Grupa br.: 2
Za Grupu 2 pomoć je osobito potrebna u području belgijskog prava o komercijalnom vlasništvu, stanarskog prava, poreznog prava povezanog sa zakupom, ugovornog prava te u području podrške prije i tijekom parničenja.
II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Szolgáltatási keretszerződés az EASA helyiségeivel kapcsolatos jogi tanácsadásra és kapcsolódó szolgáltatásokra irányulóan
Hivatkozási szám: EASA.2020.HVP.09
II.1.2)Fő CPV-kód79110000 Jogi tanácsadási és képviseleti szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az EASA kölni (Németország) irodaépület és parkoló, továbbá brüsszeli (Belgium) irodahelyiségek bérléséről szóló szerződések részes fele. Az ügynökség a bérlési helyzettel és az ügynökség helyiségeivel kapcsolatban felmerülő valamennyi jogi kérdés kezelése terén igényt tart jogi tanácsadásra és további támogatásra. A pályázat két tételből áll. A segítségnyújtásra elsősorban a német (1. tétel) vagy a belga (2. tétel) kereskedelmi ingatlanjog, bérleti jog, bérléssel kapcsolatos adójog, szerződési jog, jogvitát megelőző eljárás és jogvita alatti segítségnyújtás terén van szükség.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 675 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Az EASA helyiségeivel kapcsolatos jogi tanácsadás és kapcsolódó szolgáltatások (német jog)
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)79110000 Jogi tanácsadási és képviseleti szolgáltatások
79100000 Jogi szolgáltatások
79111000 Jogi tanácsadási szolgáltatások
79112000 Jogi képviseleti szolgáltatások
79000000 Üzleti szolgáltatások: jog, marketing, tanácsadás, munkaerő-felvétel, nyomtatás és biztonság
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Az 1. tételhez az Ügynökség segítségnyújtást, tanácsadást és – adott esetben – képviseletet igényel különösen a német kereskedelmi ingatlanjog, bérleti jog, bérléssel kapcsolatos adójog, szerződési jog, jogvitát megelőző eljárás és jogvita alatti segítségnyújtás területein.
Az EASA helyiségeivel kapcsolatos jogi tanácsadás és kapcsolódó szolgáltatások (belga jog)
Rész száma: 2
A 2. tételhez segítségnyújtásra van szükség, elsősorban a belga kereskedelmi ingatlanjog, bérleti jog, bérléssel kapcsolatos adójog, szerződési jog, jogvitát megelőző eljárás és jogvita alatti segítségnyújtás terén.