Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Design, implementation and operation of IT solutions for the Court of Justice – lot 1
Reference number: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Design, implementation and operation of IT solutions for the Court of Justice.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Analysis, design and licensing of IT solutions
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)72820000 Computer testing services
72230000 Custom software development services
72260000 Software-related services
II.2.4)Description of the procurement:
The purpose of this contract is the provision of the following services:
— analysis and design of IT solutions (new, or development of those existing);
— licencing IT solutions (new, or development of those existing).
Implementation of IT solutions
Lot No: 2
II.2.2)Additional CPV code(s)72212100 Industry specific software development services
— technical specification for IT solutions;
— implementation of IT solutions;
— correction of IT solutions and level 3 support;
— management of the development framework.
II.2.2)Additional CPV code(s)72710000 Local area network services
72720000 Wide area network services
72611000 Technical computer support services
— helpdesk;
— operation of infrastructures;
— telephone switchboard;
— support and infrastructure on demand;
— multimedia assistance.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Euroopan unionin tuomioistuimen tietoteknisten ratkaisujen suunnittelu ja toteutus sekä niiden toiminnasta huolehtiminen – erä 1
Viitenumero: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimuksen kohteena on Euroopan unionin tuomioistuimen tietoteknisten ratkaisujen suunnittelu ja toteutus sekä niiden toiminnasta huolehtiminen.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Tietoteknisten ratkaisujen analysointi, suunnittelu ja hyväksyntä
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72820000 Tietokoneiden testauspalvelut
72230000 Asiakaskohtaisten ohjelmistojen kehittämispalvelut
72260000 Ohjelmistoihin liittyvät palvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankintamenettelyn kohteena on seuraavien palvelujen toimittaminen:
— tietoteknisten ratkaisujen analysointi ja suunnittelu (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen),
— tietoteknisten ratkaisujen virallinen hyväksyntä (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen).
Tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen
Osa nro: 2
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72212100 Toimialakohtaisten ohjelmistojen kehittämispalvelut
— tietoteknisen ratkaisun teknisten eritelmien laatiminen,
— tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen,
— tietoteknisten virheiden korjaaminen ja tason 3 tuki,
— kehityspuitteiden hallinnointi.
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72710000 Lähiverkkopalvelut
72720000 Alueverkkopalvelut
72611000 Tietokoneisiin liittyvät tekniset tukipalvelut
— helpdesk-palvelu,
— infrastruktuurien käyttö,
— puhelinkeskuspalvelut,
— pyynnöstä toimitettava tuki ja infrastruktuuri,
— monimediatuki.
II dalis: Objektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Teisingumo Teismo IT sprendimų projektavimas, įgyvendinimas ir diegimas – 1 dalis
Nuorodos numeris: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas72000000 IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Teisingumo Teismo IT sprendimų projektavimas, įgyvendinimas ir diegimas.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: taip
II.2)Aprašymas
II.2.1)Pavadinimas:
IT sprendimų analizė, projektavimas ir patvirtinimas
Pirkimo dalies Nr.: 1
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72820000 Kompiuterių tikrinimo paslaugos
72230000 Vartotojų programinės įrangos kūrimo paslaugos
72260000 Su programine įranga susijusios paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Šios sutarties tikslas yra teikti šias paslaugas:
— IT sprendimų analizė ir projektavimas (naujų ar esamų tobulinimas);
— IT sprendimų (naujų ar esamų patobulintų) patvirtinimas.
IT sprendimų įgyvendinimas
Pirkimo dalies Nr.: 2
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72212100 Pramonei skirtos programinės įrangos kūrimo paslaugos
— IT sprendimų techninės specifikacijos;
— IT sprendimų įgyvendinimas;
— IT sprendimų klaidų taisymas ir paramos 3 lygis;
— plėtros sistemos valdymas.
Operacijos ir pagalba naudotojams
Pirkimo dalies Nr.: 3
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72710000 Vietinio tinklo paslaugos
72720000 Teritorinio tinklo paslaugos
72611000 Techninės kompiuterių palaikymo paslaugos
— pagalbos tarnyba („helpdesk“);
— infrastruktūros eksploatavimas;
— telefonų komutatorius;
— pagalba ir infrastruktūra pagal poreikį;
— multimedijos palaikymas.
Servizzi - 448182-2021
il-Lussemburgu-Lussemburgu: Disinn, twettiq u operazzjonijiet tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter tal-Qorti tal-Ġustizzja – lott 1
2021/S 172-448182
Avviż dwar l-għoti ta’ kuntratt
Ir-riżultati tal-proċedura tal-akkwist
Servizzi
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Disinn, twettiq u operazzjonijiet tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter tal-Qorti tal-Ġustizzja – lott 1
Numru ta' referenza: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Disinn, twettiq u operazzjonijiet tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter tal-Qorti tal-Ġustizzja.
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Analiżi, disinn u approvazzjoni tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK
72820000 Servizzi tat-testijiet ta' kompjuters
72230000 Servizzi ta' l-iżvilupp ta' software magħmul apposta
72260000 Servizzi relatati mas-software
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
L-għan ta' dan il-kuntratt hu l-provvista tas-servizzi li ġejjin:
— l-analiżi u d-disinn ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti);
— l-approvazzjoni tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta’ dawk eżistenti).
Twettiq ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter
Nru tal-lott: 2
72212100 Servizzi ta' żvilupp ta' softwer speċifiku għall-industrija
— l-ispeċifikazzjoni teknika ta’ soluzzjonijiet tal-kompjuter;
— it-twettiq ta’ soluzzjonijiet tal-kompjuter;
— it-tiswija tal-iżbalji fil-funzjonament tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter u appoġġ tal-livell 3;
— l-immaniġġjar tal-qafas ta' żvilupp.
Operazzjonijiet u appoġġ lill-utent
Nru tal-lott: 3
72710000 Servizzi tan-network taż-żona lokali
72720000 Servizzi tan-network fuq żona estensiva
72611000 Servizzi ta' appoġġ tekniku għall-kompjuter
— sfruttar tal-infrastrutturi;
— swiċċbord;
— appoġġ u infrastruttura fuq talba;
— għajnuna multimedjali.