Bauleistung - 449776-2018
Polska-Białystok: Roboty w zakresie budowy dróg
2018/S 199-449776
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Budowa ulicy Produkcyjnej w Białymstoku wraz z budową infrastruktury technicznej
Numer referencyjny: ZDM-X.271.13.2018.AH
II.1.2)Główny kod CPV
45233120 Roboty w zakresie budowy dróg
II.1.4)Krótki opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa ulicy Produkcyjnej w Białymstoku na odcinku od drogi wyjazdowej z CH AUCHAN do drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków wraz z budową infrastruktury technicznej oraz budowę ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania ul. Gen. St. Maczka z ul. Gen. F. Kleeberga do drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w dokumentacji projektowej, szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót opracowanych
Przez Pracownię Projektową KOMI Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, stanowiących załączniki do niniejszej SIWZ.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
3. W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w dokumentacji.
4. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do rozwiązań określonych w dokumentacji projektowej, wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp.
5. Zamawiający wymaga udzielenia co najmniej 5-letniej gwarancji na wykonane roboty. Wykonawca może uzyskać dodatkowe punkty za wydłużenie terminu gwarancji zgodnie z rozdz. XIX SIWZ „Opis kryteriów i sposobu oceny ofert”.
6. Zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, Zamawiający wskazuje, iż w zakresie wszystkich prac (czynności) dotyczących robót budowlanych objętych zamówieniem w branżach wymienionych w Zestawieniu kosztów zadania - załącznik nr 1A do SIWZ (za wyjątkiem czynności wykonywanych przez osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane), wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
Ustalenie wymiaru czasu pracy oraz liczby osób, Zamawiający pozostawia w gestii Wykonawcy.
Obowiązki Wykonawcy w tym zakresie zostały uregulowane w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ.
Ww. wymagania dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do podwykonawców i dalszych podwykonawców.