Direttiva 2004/18/KE
II.1)Deskrizzjoni
II.1.1)Titlu mogħti lill-kuntratt mill-awtorità kontraenti:
Eżerċizzju ta' awditjar MHA-1292 GEMS.
II.1.2)Tip ta’ kuntratt u l-post tax-xogħlijiet, il-post tal-kunsinna jew tal-eżekuzzjoniServizzi
Kategorija tas-servizz Nru 9: Servizzi ta’ kontabilità, awditjar u żamma ta’ kotba
Kodiċi NUTS LU00 Luxembourg (Grand-Duché)
II.1.4)Informazzjoni dwar qafas ta' ftehim
II.1.5)Deskrizzjoni qasira tal-kuntratt jew tax-xiri
Il-konsorzju tal-bażi tad-dejta dwar ir-riskju tal-'Global Emerging Markets' (GEMs), oriġinarjament imwaqqaf bi sforz konġunt mill-Bank Ewropew tal-Investiment (BEI) u l-Korporazzjoni tal-Finanzi Internazzjonali (IFC), hu bażi tad-dejta komprensiva ta' tagħrif dwar ir-riskju tal-kreditu li għandu x'jaqsam ma' operazzjonijiet ta' swieq li qegħdin jixirfu ta' 11-il istituzzjoni li bħalissa qegħdin jieħdu sehem. Membri oħrajn tal-konsorzju GEMs huma l-Bank Ewropew għar-Rikostruzzjoni u l-Iżvilupp (EBRD), il-Bank Afrikan għall-Iżvilupp (AfDB), il-Bank tal-Iżvilupp Inter-Amerikan (IADB), il-Bank tal-Asja għall-Iżvilupp (ADB), il-Bank Olandiż għall-iżvilupp (FMO), il-Bank għall-Kummerċ u l-Iżvilupp tal-Baħar l-Iswed (BSTDB), il-Korporazzjoni tal-Investiment Privat Barrani (OPIC), il-Bank Iżlamiku għall-Iżvilupp (IsDB), u l-'Agence Française de Développement' (AFD). L-iskop ewlieni tal-bażi tad-dejta hu li tipprovdi dejta miġbura flimkien dwar rati ta' falliment ta' krediti mill-proġetti ffinanzjati mill-organizzazzjonijiet li qegħdin jieħdu dehem u r-rati ta' rkupru minn proġetti falluti. Attwalment il-bażi tad-dejta dwar ir-riskju tal-GEMs għandha 'il fuq minn 7 000 kontroparti, madwar 1 500 avveniment ta' inadempjenza u kważi 1 500 kuntratti solvuti.
Il-membri tal-istituzzjonijiet li qegħdin jieħdu sehem tal-konsorzju GEMs jiltaqgħu darbtejn fis-sena sabiex jiddiskutu t-titjib potenzjali fuq firxa wiesgħa ta' suġġetti.
Il-konsorzju 'Global Emerging Market Credit Data (GEMs) ġie vvalidat fil-metodoloġija tiegħu u l-kwalità tad-dejta fil-bidu tal-2009, meta l-istituzzjonijiet li qegħdin jikkontribwixxu bid-dejta kienu l-BEI u l-IFC biss.
It-tieni validazzjoni indipendenti tal-operazzjonijiet tal-konsorzju saret fl-2013 billi ffokat fuq suġġerimenti, bidliet u l-parir dwar id-definizzjonijiet u l-applikazzjoni tagħhom.
Illum, il-konsorzju Gems ifittex validazzjoni esterna kemm fil-kwalità u l-metodoloġija tad-dejta, kif ukoll rigward l-eżerċizzju ta' kkalibrar.
II.1.6)Vokabularju komuni dwar l-akkwisti (CPV)79212000 Servizzi ta' l-awditjar
II.2)Kwantità jew ambitu tal-kuntratt
II.2.1)Il-kwantità jew l-ambitu totali:Valur stmat mingħajr VAT:
Medda: bejn 350 000 u 400 000 EUR
II.2.2)Informazzjoni dwar l-għażlietGħażliet: le
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Smernica 2004/18/ES
II.1)Opis
II.1.1)Názov pridelený zákazke verejným obstarávateľom:
MHA-1292 Výkon auditu GEMS.
II.1.2)Druh zákazky a miesto uskutočňovania prác, dodania tovarov alebo poskytovania služiebSlužby
Kategória služieb č. 9: Účtovníctvo, audit a vedenie účtovných kníh
Kód NUTS LU00 Luxembourg (Grand-Duché)
II.1.4)Informácie o rámcovej dohode
II.1.5)Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov)
Konzorcium pre správu databázy rizík „Global Emerging Markets“ (GEM), pôvodne založené ako výsledok spoločného úsilia Európskej investičnej banky (EIB) a Medzinárodnej finančnej korporácie (IFC), je komplexná databáza informácií o úverových rizikách týkajúcich sa operácií na vznikajúcich trhoch, v súčasnosti vykonávaných 11 zúčastnenými inštitúciami. Ostatní členovia konzorcia GEMs sú Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR), Africká rozvojová banka (AfDB), Medziamerická rozvojová banka (IADB), Ázijská rozvojová banka (ABD), Holandská rozvojová banka (FMO), Čiernomorská obchodná a rozvojová banka (BSTDB), Zámorská spoločnosť pre súkromné investície (OPIC), Islamská rozvojová banka (IsDB) a Agence Française de Développement (AFD). Prvotným účelom tejto databázy je poskytnúť združené údaje o mierach úverového zlyhania z projektov financovaných zúčastnenými organizáciami a o mierach obnovy zo zlyhaných projektov. V databáze rizík GEM je v súčasnosti viac ako 7 000 strán, približne 1 500 zlyhaní a takmer 1 500 vyriešených zmlúv.
Členovia zúčastňujúcich sa inštitúcií konzorcia GEM sa stretávajú dvakrát ročne s cieľom prediskutovať potenciálne zlepšenia, čo sa týka širokého rozsahu tém.
Konzorcium „Global Emerging Market Credit Data“ (GEM) bolo overené, pokiaľ ide o jeho metodiku a kvalitu údajov na začiatku roku 2009, kedy inštitúcie, ktoré prispievali údajmi, boli len EIB a IFC.
Druhé nezávislé overenie operácií konzorcia sa konalo v roku 2013 a bolo zamerané na návrhy, zmeny a odporúčania, čo sa týka vymedzení pojmov a ich uplatňovania.
V súčasnosti má konzorcium GEM v úmysle overiť kvalitu údajov aj metodiky, ako aj výkon kalibrácie.
II.1.6)Spoločný slovník obstarávania (CPV)79212000 Audítorské služby
II.2)Množstvo alebo rozsah zmluvy
II.2.1)Celkové množstvo alebo rozsah:Predpokladaná hodnota bez DPH:
Rozpätie: od 350 000 do 400 000 EUR
II.2.2)Informácie o opciáchOpcie: nie
II.1.1)Naziv naročila, ki ga je določil naročnik:
MHA-1292 Izvedba revizije GEM.
II.1.2)Vrsta naročila in mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbeStoritve
Št. kategorije storitev 9: Računovodske, revizijske in knjigovodske storitve
II.1.4)Informacije o okvirnem sporazumu
II.1.5)Kratek opis naročila ali nabave
Zbirka podatkov o tveganjih konzorcija „Global Emerging Markets“ (GEM), ki je bila prvotno vzpostavljena kot skupni projekt Evropske investicijske banke (EIB) in Mednarodne finančne korporacije (IFC), je celovita zbirka podatkov o kreditnih tveganjih v zvezi z delovanjem nastajajočih trgov trenutno 11 sodelujočih institucij. Drugi člani konzorcija GEM so Evropska banka za obnovo in razvoj (EBOR), Afriška razvojna banka (AfDB), Medameriška razvojna banka (IADB), Azijska razvojna banka (ADB), Nizozemska razvojna banka (FMO), Črnomorska banka za trgovino in razvoj (BSTDB), Korporacija za čezmorske zasebne investicije (OPIC), Islamska razvojna banka (IsDB) in „Agence Française de Développement“ (AFD). Prvotni namen zbirke podatkov je zagotoviti združene podatke o stopnjah neplačil kreditov v projektih, ki so jih financirale sodelujoče organizacije, in stopnjah vračila v primeru propadlih projektov. Zbirka podatkov o tveganjih GEM ima trenutno več kot 7 000 strani, približno 1 500 dogodkov neplačila in skoraj 1 500 razrešenih pogodb.
Člani sodelujočih institucij konzorcija GEM se srečajo dvakrat letno, da bi razpravljali o morebitnih izboljšavah na številnih področjih.
Konzorcij „Global Emerging Market Credit Data“ (GEM) je bil potrjen glede svoje metodologije in kakovosti podatkov na začetku leta 2009, ko sta bili instituciji, ki sta prispevali podatke, le EIB in IFC.
Drugo neodvisno potrjevanje dejavnosti konzorcija je potekalo leta 2013 s poudarkom na predlogih, spremembah in nasvetih v zvezi z opredelitvami in njihovo uporabo.
Konzorcij GEM trenutno potrebuje zunanjo potrditev kakovosti podatkov in metodologije, kakor tudi na področju izvedbe umerjanja.
II.1.6)Enotni besednjak javnih naročil79212000 Revizorske storitve
II.2)Količina ali obseg naročila
II.2.1)Celotna količina ali obseg:Ocenjena vrednost brez DDV:
Obseg: med 350 000 in 400 000 EUR
II.2.2)Informacije o variantahVariante: ne