A koncesszor a hulladékgazdálkodási koncessziós feladatellátást az ország teljes területén látja el (Ht. 53/B. § (4)), mely a 2019. évi adatok alapján mintegy 4 474 531 db háztartás és 1 794 409 db gazdálkodó szervezet ellátását jelentheti.
A koncessziós szerződéssel átengedett jog tovább nem ruházható, de a koncessziós szerződés alapján gyakorolható hulladékgazdálkodási tevékenység ellátásába a koncessziós társaság mást szerződéssel bevonhat. (Ht. 53/A. § (1)-(3) bek.)
A koncesszor feladata a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenység és a hulladékgazdálkodási intézményi résztevékenység körébe tartozó hulladékkal kapcsolatos hulladékgazdálkodási tevékenység ellátása, illetve koncessziós társaság, vagy a koncesszori alvállalkozói nyilvántartásba felvett alvállalkozó útján történő ellátásának biztosítása. (Ht. 31. § (2) a); 53/A. § (7) bek.)
A résztevékenységeket ellátó koncessziós társaság a koncessziós területen gondoskodik különösen a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenység folyamatos ellátásáról. (Ht. 41.§ (1) bek.)
2. Közszolgáltatás keretében járművel szállított hulladék mennyisége: (2019) 3 060 502t
5. A hulladékgazdálkodási közszolgáltatási résztevékenységgel összefüggő további adatok
Ellátott települések száma (2018) 3155 (2019) 3155
Ellátott háztartások száma (2018) 4 455 491 db (2019) 4 474 531 db