Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
Nařízení (EU, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Projekt Horizont Evropa: Experimentální výzkum stavu virového prstence u vrtulníků (2. zahájení)
Spisové číslo: EASA.2022.HVP.02
II.1.2)Hlavní kód CPV73000000 Výzkum a vývoj a související služby
II.1.4)Stručný popis:
Stav virového prstence (VRS) je aerodynamickým stavem vrtulníků, který nastává při téměř vertikálním nebo vertikálním klesání, pokud relativní rychlost vzestupného proudění odpovídá vyvolanému proudění od hlavního rotoru směrem dolů. Tento výzkum by měl lépe porozumět jevu VRS u různých druhů vrtulníků, metodám analytické a simulační předpovědi a metodám letových zkoušek pro jeho určení. Dále by měl poskytnout údaje o účinnosti alternativních manévrů vybrání, jako je manévr navržený kapitánem Vuichardem.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 380 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV73100000 Výzkum a experimentální vývoj
73300000 Návrh a realizace výzkumu a vývoje
II.2.4)Popis zakázky:
V rámci tohoto experimentálního výzkumu bude požadován následující výsledek:
1) pokusně stanovit letové podmínky, za kterých se začíná tvořit stav virového prstence (VRS) na podporu a vyhodnocení správnosti teoretických metod pro předpovídání hranic virového prstence;
2) experimentálně vyhodnotit účinnost Vuichardovy techniky vybrání.
Řízení bylo zveřejněno pod ref. č. EASA.2021.HVP.19 (Úř. věst. 2021/S 133-352404).
Změny oproti předchozímu oznámení jsou následující:
— snížení ze tří na minimálně dva různé návrhy rotorů vrtulníků,
— snížení ze tří na minimálně dva piloty zkušebních letů,
— zvýšení rozpočtu o 80 000,00 EUR.
Base giuridica:
Regolamento (UE, Euratom) n. 2018/1046
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Progetto Orizzonte Europa: Ricerca sperimentale sullo stato ad anello di vortici degli elicotteri (2a indizione)
Numero di riferimento: EASA.2022.HVP.02
II.1.2)Codice CPV principale73000000 Servizi di ricerca e sviluppo nonché servizi di consulenza affini
II.1.4)Breve descrizione:
Lo stato ad anello di vortici è una condizione aerodinamica degli elicotteri normalmente generato nella discesa quasi verticale o verticale quando la velocità del flusso d'aria ascendente è pari alla portata del rotore principale indotta verso il basso. Tale ricerca dovrà fornire una migliore comprensione del fenomeno dello stato ad anello di vortici sui diversi tipi di elicotteri, i metodi di previsione analitica e simulata e i metodi di prova in volo per la sua determinazione. Dovrà inoltre fornire un'indicazione dell'efficacia delle manovre alternative di recupero, come quella proposta dal capitano Vuichard.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 380 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari73100000 Servizi di ricerca e sviluppo sperimentale
73300000 Progettazione e realizzazione di ricerca e sviluppo
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Nell'ambito della presente ricerca sperimentale saranno richiesti i seguenti risultati:
1) determinare sperimentalmente le condizioni di volo alle quali inizia a svilupparsi lo stato ad anello di vortici per sostenere e valutare la correttezza dei metodi teorici per la previsione dei limiti dell'anello di vortici;
2) valutare sperimentalmente l'efficacia della tecnica di recupero di Vuichard.
La procedura è stata pubblicata prima con il rif. EASA.2021.HVP.19 (GU 2021/S 133-352404).
Le modifiche alla pubblicazione precedente sono:
— riduzione da tre a un minimo di due diversi progetti di rotori per elicotteri;
— riduzione da tre a un minimo di due piloti di prove di volo;
— aumento del bilancio di 80 000,00 euro.
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Projektas „Europos horizontas“: Sraigtasparnio žiedinio sūkurio būsenos eksperimentinis tyrimas (2-asis paleidimas)
Nuorodos numeris: EASA.2022.HVP.02
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas73000000 Mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos paslaugos bei su jomis susijusios konsultacinės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Žiedinio sūkurio būsena (VRS) yra sraigtasparnių aerodinaminė būklė, kuri paprastai susidaro leidžiantis beveik vertikalioje arba vertikalioje padėtyje, kai santykinis aukštyn kylančio oro greitis prilygsta žemyn nukreipto pagrindinio rotoriaus srauto greičiui. Šie moksliniai tyrimai turėtų padėti geriau suprasti įvairių rūšių sraigtasparnių žiedinio sūkurio būsenos reiškinį, analitinius ir imitacinius prognozavimo metodus ir skrydžio bandymų metodus jam nustatyti. Be to, tai turėtų padėti nustatyti alternatyvių gelbėjimo manevrų, tokių kaip pasiūlė kapitonas Vuichardas, veiksmingumą.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 380 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)73100000 Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės taikomosios veiklos paslaugos
73300000 Mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos projektavimas bei atlikimas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Atliekant šiuos eksperimentinius mokslinius tyrimus bus reikalaujama šių rezultatų:
1) eksperimentiniu būdu nustatyti skrydžio sąlygas, kuriomis sūkurinio žiedo būsena (VRS) pradeda kurti ir vertinti teorinių sūkurinio žiedo ribų prognozavimo metodų teisingumą;
2) eksperimentiniu būdu įvertinti Vuichard atkūrimo metodo veiksmingumą.
Procedūra buvo paskelbta anksčiau numeriu EASA.2021.HVP.19 (OL 2021/S 133-352404).
Ankstesnio leidinio pakeitimai:
— sumažinimas nuo trijų iki mažiausiai dviejų skirtingų sraigtasparnių rotorių projektų;
— sumažinimas nuo trijų iki mažiausiai dviejų bandomųjų lakūnų;
— biudžeto padidinimas 80 000,00 EUR.
Tehniskas kļūdas dēļ e-veidlapu paziņojumos URL netiek parādīti pareizi. Mēs cenšamies novērst šo problēmu. Kamēr tā vēl nav novērsta, aicinām izmantot apkārtceļu un svītrot komatu (vai jebkuru citu īpašo rakstzīmi), kas parādās URL beigās. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
Pakalpojumi - 45189-2022
Vācija-Köln: “Apvārsnis Eiropa” projekts: Helikopteru virpuļa gredzena stāvokļa eksperimentālais pētījums (2. izsludināšana)
2022/S 019-045189
Paziņojums par līgumu
Pakalpojumi
Juridiskais pamats:
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
“Apvārsnis Eiropa” projekts: Helikopteru virpuļa gredzena stāvokļa eksperimentālais pētījums (2. izsludināšana)
Atsauces numurs: EASA.2022.HVP.02
II.1.2)Galvenās CPV kods
73000000 Pētniecības un izstrādes pakalpojumi un saistītie konsultāciju pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Virpuļa gredzena stāvoklis (vortex ring state – VRS) ir helikopteru aerodinamiskais stāvoklis, kas parasti rodas gandrīz vertikālās vai vertikālās nolaišanās laikā, ja relatīvais augšupejošā gaisa ātrums ir vienāds ar lejupejošā galvenā rotora plūsmas ātrumu. Šim pētījumam jānodrošina labāka izpratne par VRS parādību attiecībā uz dažādiem helikopteru veidiem, analītiskas un simulētas prognozēšanas metodes un lidojuma pārbaudes metodes tā noteikšanai. Turklāt pētījumam jāsniedz norāde par alternatīvu vadības atjaunošanas manevru efektivitāti, piemēram, par kapteiņa Vuichard ierosināto metodi.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtība
Vērtība bez PVN: 380 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļām
Līgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)
73100000 Pētniecības un eksperimentālās izstrādes pakalpojumi
73300000 Pētniecības un izstrādes plānošana un izpilde
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Šim eksperimentālajam pētījumam būs nepieciešams šāds rezultāts:
1) eksperimentāli noteikt, kādos lidojuma apstākļos sāk veidoties virpuļa gredzena stāvoklis (VRS), lai atbalstītu un novērtētu teorētisko metožu pareizību virpuļa gredzena robežu prognozēšanai;
2) eksperimentāli novērtēt kapteiņa Viuchard vadības atgūšanas metodes efektivitāti.
Procedūra iepriekš tika publicēta ar atsauces EASA.2021.HVP.19 (OJ 2021/S 133-352404).
Izmaiņas iepriekšējā publikācijā ir šādas:
— samazinājums no trim līdz vismaz divām dažādām helikopteru rotoru konstrukcijām;
— samazinājums no trim līdz vismaz diviem lidojuma izmēģinājumu pilotiem;
— budžeta palielinājums par 80 000,00 EUR.