Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
2 stk. el-drevne miniskraldebiler
Sagsnr.: 118695
II.1.2)Hoved-CPV-kode34144512 Renovationsvogne med komprimering
II.1.4)Kort beskrivelse:
Indkøb af 2 stk. 100% eldrevne miniskraldebiler til adresser med trange adgangsforhold i Odense.
Chassis og påbygning på mindst 7 m3. To-kammer komprimatorkasse. Vægt 7,5 - 10 tons. Motor: min. 80 kW el-motor.
Batteriepakker skal kunne klare ca. 100 km kørsel og ca. 200 tømninger på én opladning.
Fuld serviceaftale 8 år på chassis samt lovpligtige eftersyn på påbygning.
Nærmere beskrivelser i kravspecifikation.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: