Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2018/1046/EU, Euratom rendelete
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Horizont 2020 kutatási projekt: a pilótával rendelkező légi járművek drón támadásokkal szembeni kiszolgáltatottsága
Hivatkozási szám: EASA.2019.HVP.09
II.1.2)Fő CPV-kód73000000 Kutatási és fejlesztési szolgáltatások és kapcsolódó tanácsadói szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A projekt általános célkitűzése a tömegpiaci drónok pilótával rendelkező légi járművekkel történő lehetséges összeütközése eredményének hiteles mértékben való megértése, dróntervezési stratégiák azonosítása és ajánlása a drónok („fenyegetés“) és légi járművek („célpont“) ütközése - légi járműveket és utasaikat érintő - kockázatának csökkentéséhez, rajzolatterv/tesztszabvány meghatározása a jövőben piacra kerülő, az EASA nyílt kategóriájába tartozó drónokra vonatkozóan.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 1 800 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A feladatok listája:
1) Projekt-előkészítés;
2) Az ütközési keret megállapítása;
3) Kockázati modellek kidolgozása és hitelesítése;
4) Helyi célpontok modelljeinek kidolgozása és hitelesítése;
5) Ütközési modellek és a pilótával rendelkező légi járművekre irányuló összefoglaló jelentés kidolgozása és hitelesítése;
6) Az akkumulátorok összeütközésének hatását vizsgáló tanulmány;
7) Az „ütközési eszköz“ megtervezése és kidolgozása;
8) A pilóta nélküli légi járművekre irányuló, ütközés esetén alacsony sérülésokozási potenciállal bíró tervstratégiák elemzése és meghatározása;
9) Ajánlások megfogalmazása tervstratégiákra vonatkozóan, valamint szabványok terveinek és/vagy tesztszabványok meghatározása.