Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 453948-2022
Suomi-Helsinki: Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
2022/S 159-453948
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Keva - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Backend-kehittäjä_1 - Eläkkeiden maksatusjärjestelmä
Viitenumero: 169/2016
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on yksi Backend-kehittäjä Eläkkeiden maksatusjärjestelmä -hankkeeseen.
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
72230000 Asiakaskohtaisten ohjelmistojen kehittämispalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne yhdestä (1) Backend-kehittäjästä tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Sopimuskausi alkaa sopimuksen allekirjoituksesta, arviolta elokuussa 2022, ja päättyy, kun Kevan uusi eläkkeiden maksatusjärjestelmä on otettu tuotantokäyttöön ja järjestelmä on onnistuneesti siirretty ylläpitoon. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on yhteensä 820 henkilötyöpäivää sopimuskaudella.