W adresach URL ogłoszeń w formie e-formularzy pojawia się błąd. Staramy się rozwiązać ten problem. W międzyczasie prosimy o usunięcie przecinka (lub innego znaku specjalnego) na końcu adresu URL. Przepraszamy za utrudnienia.
Dostawy - 454076-2015
Wyświetl widok skrócony
Polska-Dąbrowa Górnicza: Centra obróbkowe
2015/S 249-454076
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa 5-cio osiowego Pionowego Centrum Obróbczego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: 41-303 Dąbrowa Górnicza, ul. Budowlanych 6a.
Kod NUTS PL22B Sosnowiecki
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Zamówienie dotyczy dostawy nowego 5-cio osiowego centrum obróbczego. Wymagane parametry techniczne (minimum):
1. Płynne – symultaniczne sterowanie w 5-ciu osiach
2. przejazdy min. w osiach X 630 / Y 1100 / Z 600
3. Zakres ruchu osi A (Wychyl stołu)/indeksowanie co 0.0001°: -120° do +30°
4. Elektro-wrzeciono o prędkości 18000 obr/min
5. Chwyt wrzeciona stożek nr 40 BIGPLUS
6. Wrzeciono tokarskie 1100 obr/min z momentem 1310 Nm
7. Magazyn minimum 40 narzędzi
8. Maksymalne obciążenie stołu 700 kg
9. Prędkość szybkiego posuwu (X/Y/Z) – 60000/60000/56000 mm/min
10. Prędkość posuwu roboczego (X/Y/Z) – 56000 mm/min
11. Prowadnice toczne rolkowe
12. Kompletna osłona przestrzeni roboczej
13. Chłodzenie śrub tocznych (osie X,Y,Z)
14. Kompletny system chłodziwa
15. System kalibracji wrzeciona frezarskiego
16. System pomiaru narzędzi tokarskich
17. Automatyczny pomiar długości narzędzia
18. Bezwzględny system pozycjonowania
19. Sterowanie dialogowe pięcioosiowe
20. 19" wyświetlacz kolorowy Lcd z ekranem dotykowym
21. Wieża świetlna 3 kolorowa
22. Dodatkowe oświetlenie przestrzeni roboczej
23. Nadmuch powietrza na detal obrabiany
24. System chłodzenia wysokociśnieniowego przez narzędzie (15kg)
25. 3-szczekowy uchwyt samocentrujacy (21")
26. Sonda pomiarowa (Rmp600) typ radio
27. Tylny transporter wiórów typ do aluminium
28. Gwintowanie synchroniczne (opcja CNC)
29. Kompensacja promienia narzędzia w obróbce 5 osiowej
30. Kompensacja dynamiczna M173, M174
31. Maks. rozmiar programu: 8MB
32. Konwersja układu współrzędnych
33. Optymalizacja ruchu G00
34. Interpolacja cylindryczna
35. Pakiet obróbki w 5 osiach dla sterowania
36. Sterowanie dialogowe z możliwością importu modeli CAD 3D detalu bezpośrednio do programu
37. Tryb umożliwiający obróbkę powierzchni swobodnych i obróbki w 5-ciu osiach z prędkością min. 540m/min z krokiem 1 mm oraz prędkością przetwarzania bloku programu 0.1 ms
38. Rok produkcji ≥ 2015 roku (maszyna nowa)
39. Gwarancja min. 24 miesięcy od chwili podpisania protokołu odbioru/instalacji
Cena musi zawierać:
1. Transport maszyny DDP do siedziby Zamawiającego
2. Instalację i uruchomienie maszyny
3. Szkolenie personelu w zakresie obsługi i programowania maszyny CNC
4. Serwis gwarancyjny – czas reakcji na zgłoszenie serwisowe maksymalnie 48 h
Oferent musi zapewnić również serwis pogwarancyjny maszyny oraz oryginalne części zamienne. Wymagany maksymalny czas reakcji na zgłoszenie serwisowe pogwarancyjne wynosi 48h.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
42612000 Centra obróbkowe
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Wartość powyżej 207 000 Euro.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 207 000 i 1 000 000 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie